Hava Durumu

Tek kurtuluş ilim ve fen

Yazının Giriş Tarihi: 29.07.2023 10:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.07.2023 10:53

İnsanlıkta mutluluk, insanoğullarının birbirine yaklaşması, insanların birbirini sevmesi, hepsinin temiz duygu ve düşüncelerini birleştirmesiyle olacaktır, diyor bu ülkenin kurucu lideri Mustafa Kemal ATATÜRK

Namus, şeref ve haysiyetine düşkün bir millet tecavüze uğradığında bir saniye bile düşünmez! Akıl, güç dengesi, sağduyu demez… Fayda, mahzura bakmaz… Hesap kitap yapmaz! Sonucu aklına bile getirmez! Taşla, sopayla, süngüyle, yumrukla, elinde ne varsa onunla düşmanın boğazına sarılır… İşte Türk milleti böyle bir millettir. Dünyada eşi benzeri yoktur… Ordusu dağıtılmışken, Türk’üyle, Kürt’üyle, çıplak ayakla yedi düvelin karşısına dikilmiştir…

Yerde gördüğü ekmeği üç kez öpüp alnına koyan bir milletin çocuklarıydık. Sütçü İmam, yoksa kurşunu düşman askerine çek senet davası yüzünden mi sıkmıştı? Çanakkale’de 250 kiloluk mermiyi topun ağzına tek başına süren Türk, teşvik primi mi almıştı?

Biz böyle mi doğduk, sonradan mı olduk…

Düşünüyorum da ,biz nerede kırıldık, nerede saptı hayat ve varlık çizgimiz…

Gençlik durup bunları düşünmeli çünkü bizler 68 kuşağı olarak yarışmaya  katılsak 15 milyona kadar joker kullanan bir nesildik. Çünkü biz okurken başımızda şapka vardı bir üst sınıflarımıza selam verirdik.

Sene sonunda sınıflarımızı geçsek bile bir daha yazılı ve sözlü sınavlara girerdik, kopya çekerken öğrenirdik. Öğretmenlerimizi dinler onlara saygı ve hürmet gösterirdik. Şimdi bile bizi okutan öğretmenlerimizi arar hal ve hatırlarını sorar yakınlarımızda iseler ellerinden öpmeye gider helallik isterdik.

Biz boş zamanlarımızda bol bol kitap okurduk kütüphanelere gider dünya klasiklerini okur arkadaşlarımızla tartışırdık. Hiç bir şey yapmasak teksas tommiks okurduk.

Şimdiki nesile bakıyorum okullar açılmak üzere ama adamlarda okumak hevesi yok ellerinde cep telefonları ha bir oyun oynuyor mesaj yazıyorlar. Arkadaşlar bir eğitimci olarak bu duruma üzülenlerden biriyim bu ülke bilim adamı ister, aydın insan ister lütfen artık Atatürk’ün güvendiği gençler olmaya başlayın. Biontek aşısını bulan Türk mucitleri gibi yurt dışında ses getirecek bilime ve sanata yönelin çok tek kurtuluşun ilim ve fen olduğunu unutmayın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.