Hava Durumu

Siz kendi soykırımınızı anlatın beyler!

Yazının Giriş Tarihi: 24.04.2023 12:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.04.2023 12:23

Bugün “Ermeni soykırımı”nı resmen tanıyan ülkeler: Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Çekya, Ermenistan, Fransa, Yunanistan, İtalya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Paraguay, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Suriye, Vatikan, Venezuela, Uruguay.ABD Başkanı Joe Biden 1915 olayları için geçen yıl ilk kez “Ermeni Soykırımı” ifadesini kullandı. ABD tarihinde bu ifadeyi en son 1981 yılında eski Başkan Ronald Reagan kullanmıştı.

Sormak lazım bu devletlere dünya haritasına baktığımda utandığım bu ülkelerin sömürge adaları mevcut, Fransa’nın Habeşistanâ uyguladığı soykırım, İtalya’nın Etiyopya^ya uyguladığı soykırım, 'demokrasi devleti' diye geçinen ABD nin kızılderililere yaptığı soykırıma ne demeli, daha düne kadar yakın zamanda Kıbrıs’ta soydaşlarımıza uyugulanan soykırıma ne demeli Enosis diye bağıranları unutmadık.

Kendilerinin yaptığı katliama sus diyeceksiniz Ankara’nın 1915 Olayları diye tanımladığı Osmanlı İmparatorluğu’ndaki yüz binlerce Ermeni vatandaşın zorunlu göçe tabi tutulmasını “soykırım” olarak kabul edeceksiniz buna aklı başında olanlar gülüp geçecektir.

Siz kısaca halen tarih boyunca uyguladığını Haçlı seferlerinin acısı çıkarmak için çaba göstermektesiniz. 

Üzülerek izliyorum Ukrayna’da acımazsızca öldürülen yaşlı, genç, kadın ve çocuklar bunlar savunmasız birer birey ama Rusya adete tarihte yaptığı gibi yine acımasızlığını göstermeye devam ediyor.

Ukrayna başkanı açıklıyor çok sayıda çocuk kaçırıldı diye ne amaçla ne için kaçırıldılar belli değil sonuç savaşın faturası kimlere çıkıyor fakir ve yoksullara bizim dilimizle garip ve gurabaya yazıklar olsun.

Sık sık toplanan amacını kaybetmiş NATO toplantılarında yanlızca boy boy resşim çektirme yarışınnda olan liderlerden başka bir şey görmüyorum ben buna bizim Anadolu’da , körler sağırlar birbirini ağırlar derler beyler..

İngiliz oyunu hiç durmuyor İngiliz halkı bile şaklabanlık yapan başkanlarını sosyal medyadan eleştirmekten geri durmuyor, bu İngilizlere Osmanlı İmparatorluğu zamanında da 2.Abdulhamit çok güzel dersler vermiş ama işte huylu huyundan vazgeçer mi geçmez.

II. Abdülhamid Han’ın İstihbarat Gücü… Batılı emperyalist güçlerin Ermenileri piyon olarak kullanıp kışkırtarak Anadolu’da karışıklıklar çıkardığı günlerde, İngiliz Büyükelçisi’nin Sultan Abdülhamid’e gelip, küstahça: “”Daha ne kadar Ermeni öldüreceksiniz..?”” diye sorma cüretini göstermesi üzerine ulu hakanın keskin bakışlarını elçinin üzerine dikerek : “”Filan gün, filan saatte Karadeniz’in filan noktasına yaklaşıp, karaya Ermenileri Türklere karşı silahlandırmak için şu kadar sandık malzeme çıkaran ve komitacılara teslim eden İngiliz gemisinde Türk başına kaç silah bulunuyorsa tam o kadar Ermeni öldüreceğiz. “”cevabını verdiğini… Sultan II. Abdülhamid’in bu muazzam istihbarat gücü karşısında İngiliz elçisinin dehşete kapılarak aptallaştığını ve ne yapacağını şaşırır vaziyette odayı terk ettiği tarihi kaynaklarda mevcuttur. Ama hala Avrupa parlamentoları Ermeni soykırımı yasasını ele alarak sözüm ona Türk devletini güç duruma düşürmenin peşinde değiller mi?

Demek ki o zaman 2. Abdulhamit bunlara az bile demiş

ERMENİ SOYKIRIMI..; TOPRAKLARIMA SALDIRAN ERMENİLERİ ÖLDÜRMEKSE… BEN BU SOYKIRIMI KABUL EDİYORUM.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.