Hava Durumu

Sevmek kadar güzel şey var mı?

Yazının Giriş Tarihi: 02.07.2023 10:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.07.2023 10:20

Hayata tek yürekle iki kişilik bakabiliyor musunuz? O zaman dünyada en mutlu kişi sizsiniz demektir.

Nice kalplere dokunduğunuz düşünebilirsiniz. Sevgiyi de dozunda sevmek gerekir. Aksi halde hem kendinize, hem de karşınızdakine zarar vereceğinizi unutmayın demekten başka şey söyleyemiyorum.

Bizim hayatımıza bir çok insan girer ve çıkar bu nedenle herkes özel değildir. Bazılarını çok severiz. İşte onlara da sevgi gösteririz, diğerleri ise sıradan oldukları için hayatımızda görünmeden kaybolurlar.

Eşiniz çiçek gitmediği için kızar, surat asar. O çiçekleri çok sevdiğini söyler. İzlersiniz zaman içerisinde o ne saksıdaki çiçeği, ne de bahçedeki güle su bile dökmemektedir. Onun içindir ki onun çiçek sevgisine inanmayız. Sevgi, sevdiğimiz şeyin büyümesi ve yaşaması için gösterdiğimiz etken ilgidir.

Yaşantımızda koşulsuz sevgi ile sevmeye ve sevilmeye ihtiyacımız olduğu bir gerçektir.

Üzüntümüzde ve zor zamanlarımızda olduğu kadar sevinçlerimizde ve kutlamalarımızda da her ne yapıyorsa yapsın yaptığı işi bırakıp koşulsuz yanımıza koşarak varlığıyla bizi mutlu edecek insanlara ihtiyacımız vardır!

Doğduğumuz günden öleceğimiz güne kadar yaşamımızdan başkalarına bir çok şey veririz tabi ki bunun da karşılığını isteriz. Bu, o kişinin yaşamını diğer insan için feda ettiği anlamına gelmemeli. Bazen bir şeyler verebilmek için koşulsuz sevgiyle ve varlığımızla mutlu edenlerden biri de biz olalım ve sevgiyi de zamanı da, ilgiyi ve şefkati de vermenin almaktan daha büyük mutluluk olduğunu tadalım düşüncesini hiç kaybetmeden çaba gösteririz.

O zaman yaşantının kısa olduğunu düşünecek olursak sevmek kendini karşılıksız olarak başkasına adamak, sevgimizin sevilen kişide de sevgi oluşturacağı ümidini taşımak demektir.

Bunu hiç unutmamak gerekir ki, sevgi bir inanç eylemidir.

İnancı az olanın sevgisi de yoktur.

Yaşamı ve sevgiyi paylaşmak için önce karşılıklı anlaşmak gerekmektedir.

O zaman mutluluğu kendi içimizde tanımlayarak vermeden alamayacağımıza göre şartları bu şekilde oluşturmamız gerekir.

O zaman göreceksiniz ki sevgi bağını oluşturmuşsunuz. Bu sevinçle yaşamaya devam ettiğiniz içinde mutluluk kendinizde zirve yapmaktır.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.