Hava Durumu

Sev ki sevilmeyi öğret!

Yazının Giriş Tarihi: 18.09.2023 09:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.09.2023 09:35

Sevgi bağı, bir çeşit ilaç gibidir..  Hayatınızı şen ve neşeli geçirirseniz sağlığınız da o kadar güzel olacaktır çünkü hastalıkların en baş şifacısı, bağışıklık sisteminin en güçlü destekçisi de sevgidir.

Çocukluğumuzda bize yöneltilen sevgi ister istemez koşullara bağlı, yıpratıcı ve yaralayıcı olmuş olsa dahi, biz de onları çok sevdiğimiz halde istemeden de olsa en yakınlarımızın duygularını zedeleyebiliyoruz bu nedenle de bunu unutmamız gerekmez mi?.

Daha iyisini öğrenmediğimiz, yaşamadığımız, hissetmediğimiz duyguları içimizde korku şeklinde oluşturmanın pek faydası olmayacağı kesindir.

Bizim hayatımıza bir çok insan girer ve çıkar bu nedenle herkes özel değildir, bazılarını çok severiz işte onlara da sevgi gösteririz, diğerleri ise sıradan oldukları için hayatımızda görünmeden kaybolurlar.

Eşiniz çiçek gitmediği için kızar surat asar o çiçekleri çok sevdiğini söyler izlerisiniz zaman içerisinde o ne saksıdaki çiçeği nede bahçede ki güle su bile dökmemektedir. onun içindir ki onun çiçek sevgisine inanmayız. Sevgi, sevdiğimiz şeyin büyümesi ve yaşaması için gösterdiğimiz etken ilgidir.

Yaşantımızda koşulsuz sevgi ile sevmeye ve sevilmeye ihtiyacımız olduğu bir gerçektir.

Üzüntümüzde ve zor zamanlarımızda olduğu kadar sevinçlerimizde ve kutlamalarımızda da her ne yapıyorsa yapsın yaptığı işi bırakıp koşulsuz yanımıza koşarak varlığıyla bizi mutlu edecek insanlara ihtiyacımız vardır!

Doğduğumuz günden öleceğimiz güne kadar yaşamımızdan başkalarına bir çok şey veririz tabi ki bunun da karşılığını isteriz. Bu, o kişinin yaşamını diğer insan için feda ettiği anlamına gelmemeli bazen bir şeyler verebilmek için koşulsuz sevgiyle ve varlığımızla mutlu edenlerden biri de biz olalım ve sevgiyi de zamanı da, ilgiyi ve şefkati de vermenin almaktan daha büyük mutluluk olduğunu tadalım düşüncesini hiç kaybetmeden çaba gösteririz.

O zaman yaşantının kısa olduğunu düşünecek olursak sevmek kendini karşılıksız olarak başkasına adamak, sevgimizin sevilen kişide de sevgi oluşturacağı ümidini taşımak demektir.

Bunu hiç unutmamak gerekir ki sevgi bir inanç eylemidir. İnancı az olanın sevgisi de yoktur.

Yaşamı ve sevgiyi paylaşmak için önce karşılıklı anlaşmak gerekmektedir.

O zaman mutluluğu kendi içimizde tanımlayarak vermeden alamıyacağımıza göre şartları bu şekilde oluşturmamız gerekir. O zaman göreceksiniz ki sevgi bağını oluşturmuşsunuz bu sevinçle yaşamaya devam ettiğiniz içinde mutluluk kendinizde zirve yapmaktır.

Sevgiyle kalın…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.