Hava Durumu

Nereye kadar yalan

Yazının Giriş Tarihi: 15.04.2023 11:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.04.2023 11:09

Kişi yaşamında yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmişse ondan biraz uzakta durmak gerekir, bazen beyaz yalan mecbur kaldım söyledim, bana kalırsa da ne şartlarda olursan ol yalandan uzak durman gerektiğini bilmen gerekir.

Bugünlerde dikkat ettiğim şey o kadar çok ki eline mikrofonu alan sanki yapacakmış gibi algı yöneterek yarın yöneteceği insanlara yalanları sıralamaya başladılar bile. Adayın birisine gençler soruyor çalıştırdığın insanların sigortasını neden yatırmadın diye o şahıs da o zaman şartlar öyleydi diyor yani yarın bana yetkiyi verirseniz günün şartlarına göre hareket edeceğim demekten geri de kalmıyor.

Ülkeyi yönetenlere bakıyorum hep aynı kişiler aday neden bu ülkede başka aday yok mu işte burada bir yalan daha tecrübeli onlar demekten de geri kalmıyorlar o zaman gençlerin önünü açında yanınızda yetişmiş yeni bir nesil olsun biraz da onlar yönetsin değil mi?

Ben baştan kendi görüşümü açıkça beyan edeyim beni dolandıran insanı ben nasıl affedeyim, bana iftira atanı ben nasıl affedeyim, bu nedenle ben affedici olamam çünkü hayatım boyunca yaptığım iyilik ve dürüstlüğüm bunun tek sembolu oldu eğer taviz verirsem kendimi inkar etmiş olmam mı?

Başkalarını affetmek huzur ve sağlık için gerekliyse sağlıklı bir yaşantı içinde iseniz belkide sizi inciten insanı affedebilirsiniz bu tamamen size kalmış bir şey olmalı.

Fakat içinizde ki his ben bu kişiyi affedebilirim diye seni düşündürüyorsa onu affedebilmek için ona karşı olan yargılarını tekrar gözden geçirmeniz de fayda olduğunu düşünmekteyim.

Çünkü affettiğiniz kişiyle tekrar olduğunuz ortamlarda olacağınız için bu son kez düşünmede faydalı olacağı inancındayım.

Çünkü o kişi sizi yine tatlı dili ile zehirleyip ağına kesin olarak düşürecektir.

Bu nedenle ben kendi açımdan aldığım dersler doğrultusunda olduğumdan bu tür hareketler içine girmeyeceğim.

Oysa affetmek çok iyi bir şeydir çünkü insan ömrü iki kaşın arası kadar bir şeydir,o kayıbın ardından ah vah etmemek için inciten insanları affetmek belki doğrudur,ama affetsek bile aynı ortama girmemeyi özen göstererek daha ciddi ilişkiler içinde olmakta ben kendi acımdan yarar görmekteyim.

Ben mesela bugün özgür fikrim ile diyorum ki bugün çok keyifli bile olsam beni kırdınız incittiniz benden uzak kalmak şartı ile sizleri affedebilirim.Ama sizlere olan düşüncemin değişmediğini de peşinen bilmenizi istiyorum.

 Hayatın bütün iyilikleri sizinle olsun” diyorum. Ama lütfen artık benden uzak durun bu arada başkalarını da kırıp dökmeyin.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.