Hava Durumu

Mutlulukla mutsuzluk eşit olan şeydir

Yazının Giriş Tarihi: 21.08.2023 12:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.08.2023 12:11

Öğrenme. Eğitim, iş ve kişinin gelişimi arasında ki bağı takip eder. Öğrenme, iş taleplerini tanımlayan ve eğitimsel amaçlara uyan bir sistem sunar ki öğrenme metotlarıyla sınıf ve gerçek dünya arasında geliştirilebilen bağlantıları vurgulasın.

Güne başlarken yapacağınız işlerde sizin için en önemli olanları ayırın ve bir yere not alın. Daha sonra gün içinde yapmayı istediğiniz diğer şeyleri de not alın. Masanıza otururken amacınız net olmalı. Her bir gün sonunda yaptıklarınız veya yapacağınız yeni şeyleri olduğunda listenizi gözden geçirin ve yeniden düzenleyin. 

Yaşantımızın vazgeçilmezleri arasında  dengeli ve sağlıklı bir ortamın sağlanması gerekir. Yorgun bir vücut insanın bitap olmasını sağlar, onun içinde  öncelikle vücudun kendisini silkeleyip atması gerekiyor. 

Gün içerisinde daha fazla hareket etmeye çalışarak aklımızı ve vücudumuzu ayakta tutmamız belkide geleceğimize yön veren araçlar olacaktır.

O zaman sağlıklı,başarılı,sevgi dolu bir yaşam için ne olursa olsun yaşamımızı organize etmenin en organize olması şarttır.

Düşüncelerimiz kontrol edersek,yaşamımızdan olumsuzlukları çıkartarak İstemediğiniz kişiler ve yapmak istemediğiniz meslekten uzak durmanın ve daha sağlıklı görüşleri içimize hapsetmeyerek yeni projeler üretip sevgi dolu bir yaşama koşmamız gerekecektir.. 

Yaşamımız içerisinde koyduğumuz kurallar zorda olsa kolayda olsa  hayatınıza bir kerede uygulamamız zor olacaktır. O halde bütün bu olanları düzene sokmak için bazı şeylerden uzaklaşmamız gerekecektir. 

Belki de yaşamımızı belirli bir düzende ve organizasyona bağlı yürütebilmeniz işlerimizde de başarılı ve  etkili olacaktır.

Hayatımızı düzene sokmak için çok büyük kararlar almanız gerektiğinde  İşler sarpa sardığında tek kurtuluş yolunun kökten değişiklik yapmak olduğuna  inanmamız gerekecektir.

Düzen ve intizam kainatın belirli kurallarıdır.Mutluluk mutsuzlukla eşit olan bir şeydir örneğin güneş öyle isteğimize göre batıp çıkmaz,onunda bir vakti zamanı vardır.

Onun içindir ki yaşam kendi amaçlarımıza koyduğumuz hedeflere göre şekillenecektir. o zaman hayatımızı düzene sokmak için önce neler yapacaklarımız bir çizelgeye dökersek başarımızın çizgisinin daha da artacağı kesindir.

O zaman hayatımızı her zaman düzen içerisinde yürütmemiz bizleri hiç bir zaman başarısızlığa götürmeyecektir...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.