Hava Durumu

Maskeli günler geri mi geliyor?

Yazının Giriş Tarihi: 06.07.2022 09:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.07.2022 09:08

Maskeli günler geri mi geliyor? Çok korkunç!

Yine aynı kabusları yaşamayız inşallah... Birde maymun çiçeğimiz kardeş olarak geliyor aman lütfen yaşantımıza dikkat edelim.

Unutmadık pandemi döneminde dünyada bir aşı karşıtlığı alıp başını gitmişti. Bizlerde sormuştuk sizler neyin peşindesiniz? Hangi ilmi projeleri ürettiniz de aşıya karşı çıkıyorsunuz yoksa sizin beyinlerinizde eksiklik mi var diye kendim 5 aşı yaptırmama rağmen halen kendimi korumaya devam ediyorum. Bunu en başta tabiki kendim için sonra da ülkemde yaşayan insanlar için onların hayatlarını bizler vermedik beyler hanımlar onların da sağlıklı yaşamak lüksleri de bırakın olsun.

Yıllardan beridir kızamık, çiçek, zatürre hastalıkları için aşı üretilip hepimize  yapılmadı. Ne oldu bu aşılar bizlere ne gibi eksiklikler getirdi? Bunları açıklayın da bizlerde sizinle beraber olalım.

Bakıyorsunuz aşı karşıtı bir aile koronaya yakalanmış; aynı evden dört kişi, bir anda yoğun bakıma alınıyor ve sonuç ölüm! Bazıları da hastanede beyanat veriyor biz hata yaptık lütfen aşı olun diyenleri duymadık mı?

Bakınız 65 yaş üstü insanımız 3 doz aşısını yaptırdı. Görüldü kü bunlar arasında ölüm oranı yok denecek kadar az. Sağlık Bakanımız açıklama yapıyor; "Lütfen aşınızı olun başkasının vebaline girmeyin, hastalığı bulaştırmayın". Ama maalesef sokaklara bakın maskeyi takan yine 3 aşısını olan vatandaşlarımız.

Bilim adamlarının yaptığı açıklamaları yine 65 yaş üstü insanımız dinliyor. Çünkü gençlerimiz haber dinlemedikleri gibi okumuyorlar da. Başkaları da söyledi mi, "İşine bak kardeşim benim aklım yok mu?" şarkısını çalmaya devam ediyorlar.

Aşınızı olsanız günahsız insanların kanına girmeseniz ne olur!

Şimdi bu gençliğe sormak lazım. "Ben aşı olmuyorum" dediğiniz, yaşadığınız ülke totaliter rejimle yönetilseydi bunu diye bilecek miydiniz?

Bundan da anlaşılıyor ki, bizde demokrasi dediğimiz demokrat kavramı kişilerin hür iradesiyle düşünüp özgürce ifade edebildiği bir olgudan çıkıp siyasetin potasında eriyen ve kendini siyasetin emrine veren daha doğrusu siyasiler tarafından kendilerine entegre edilen bir kavram olarak kalır.

Aşı karşıtı insanlarımız literatürde çok yaygındır, niyet aşıların gerekli olmadığı yönündedir. Daha iyi bir beslenme, temiz içme suyu, başta antibiyotikler olmak üzere tıbbi tedavilerin gelişmesi sağ kalım oranlarını artırmıştır.

Daha az kalabalık ve sağlıklı yaşam koşulları hastalık bulaşanı azaltmıştır. Bunlar doğrudur. ama bakın bu saydıklarımın hangisini sağlayabiliyoruz insanımız her türlü hilelerle insan sağlığı ile oynamıyorlar mı hangi yediğimiz ürün organik maalesef hep hormonlu besinlerle beslenmiyormuyuz?

Bilim adamlarının yaptığı  araştırmalar sonucunda, aşılama oranı artıkça semptomatik vakaların ve hastaneye yatışların azaldığının işaret ediyor.

Bağışıklığı yakalamada temel amaç; toplumda, özellikle bebek ve çocuklarda aşı ile önlenebilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin önüne geçmektir. Sağlıkla ilgili kazanımlarının yanı sıra; ekonomik ve sosyal kazanımlar da aşılama programlarının başarısı olarak değerlendirilmelidir.

Bütün bu değerlendirmeler görüldüğü gibi bilim adamlarının insan sağlığına hizmet etmek için gecelerini gündüzlerine katarak yaptıkları araştırmalar sonucunda sağlığa yaptıkları bir hizmet olarak görülmüştür.

Bizlerin de bu sağlık hizmeti verenlere çok teşekkürlerimizi iletmekten başka bir şey gelmeyecektir.

Lütfen başka insanlar ölmesin haydi beyler hanımlar aşımızı olarak insanlığa hizmet edelim.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.