Hava Durumu

Koca 84 yıl

Yazının Giriş Tarihi: 09.11.2022 12:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.11.2022 12:48

10 Kasım 9.05'i hiç sevmem çünkü tam 84 yıl oldu bu ülkenin kurucu liderinin aramızdan ayrıldığı gün.

Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş savaşının vazgeçilmez Başkomutanı, Büyük Devlet adamı hayatını Türk ulusuna adayan ulu önderimiz ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışı,ben bir öğretmen olarak tahsil hayatım boyunca müfredat programlarında onu okudum ve daha sonra da öğretmen olduktan sonra da 30 yıl bize bu ülkeyi emanet eden Atatürk'ü öğrencilerime anlattım.
O bir  masal kahramanı değildi,o ülkesini çok seven geçmişini inceleyen aynı zamanda iyi bir Tarih öğretmeni idi.

Yaptığı hareketlerde hep ülkesinin yararlarını gözetti.İncelediği geçmiş tarihlerde yapılan hataları yapmamaya büyük özen gösterdi.

Onun İçin Mustafa Kemal Atatürk'ü doğru tanımaya ve onu gelecek nesillere anlatmaya çalıştım.

Fakat geriye dönüp baktığımda iyi bir nesil bıraktığımızı söylemeye dilim varmadığını anlatmaya çalışacağım.

Yine 10 Kasım günü sirenler çalacak 9.05'te bayraklar yarıya inecek Devlet adamları nutuklar atacak ve seni anacağız oysa ki sen törenlerde hakkında yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerden sonra gazete köşelerinde hakarete uğrayacak bir lider değilsin sana köşesinde dil uzatanların zaman zaman Türk'lüklerinde şüphe eder olduğum bir gerçektir.

Bıraktığın ülken 84 yıl sonra pandemi illeti ilede uğraştı,cehaletlede hala uğraşmaya devam ediyor. 
Canları sıkıştığında arkasına saklanan lider değilsin sen bu millete ışık olmuş 100 yıl sonra olacakları tahmin ederek kaleme almış bir dehasın sen,senin eserleri hep el üzerinde tutulmaya devam edilmeli yaşadığımız süre içinde de izinden tek bir sapma göstermeden gösterdiğin ilke ışıklar içinde peşinden gideceğimiz kesin olduğu muhakkaktır.
Oysa ki sağlığında etrafında oluşan yağcılara kızar beni benden fazla göstermeyin diye azarlardı,oysaki şimdi bakıyorum bazı yağdanlıkcılar  onun hiç peşini bırakmadan istismar etmeden geri durmamışlardır.

Oysa ki Atatürk'ü sevmek demek onun ilke ve İnkılaplarının peşinden gitmek kurduğu Cumhuriyetini sahip olma ve onun fikirleri ile çağdaş bir neslin yetişmesine sahip çıkmaktır.

Naçiz vücudu toprak oldu ve gerçekleşen birçok eşsiz öngörüsünde olduğu gibi bu öngörüsü de gerçek olmaklığını sürdürmektedir. Üzerine yazılan kitapların sayısı, sayılamayacağa doğru ilerlerken, mazlum ülkeler tarafından dünyanın dört bir yanında hatırlanmaya, anılmaya devam etmektedir. Osmanlının küllerinden yeni bir ülkenin doğuşuna ebelik etmesi yanı sıra ilk kez güçlü emperyalist ülkelerin mazlum bir ülke tarafından yenilebileceğini göstermesi, ülkesinde ve mazlum ülkelerde eşsiz bir yer edinmesini sağlamıştır.

Oysaki o ne demişti:

"Beni görmek demek  mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi,benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız be yeterlidir" fakat bu sözlerini biz gayet iyi anlıyoruz ama hala bunu anlamayan kalın kafalılar var onlara anlatmaya çalışıyoruz. Affet bizi Atam sana layık olmak için son nefesimize kadar çalışacağız. 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.