Hava Durumu

Keşke hep hayallerimizle yaşayabilsek

Yazının Giriş Tarihi: 12.04.2023 10:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.04.2023 10:50

İnsanoğlu yaşamı boyunca elbette ki iyi ve kötü günlerle karşı karşıya kalacaktır.

İyi günler kötü günler hep unutulur da veda günündeki o son bakışımız hatırda kalır.

Birisine ayrılırken bıraktığımız tek hatıra, o son bakıştır. İyi, kötü bütün anılar zamanla yok olur ama o son bakış, insanın zihninden asla çıkmaz. Kimin, nasıl baktığı önemli değil, unutulmaz. Hayat o kadar acımasız ki yaşamınız içinde çok sevdiğiniz varlıklarınızı kaybedebilirsiniz örneğin benim gibi can babam ve oğlum bunları nasıl iyi gün olarak düşünebiliriz ki bunlar benim en kötü günüm ama gel gör ki bunları da unutmadan içinizde acı olarak yaşamınızın bir parçası olarak kabullenmekten başka çıkarınız yoktur.

Fakat o kötü günleri nasıl anlatabiliriz ki, çünkü bizi  mutsuz eden canını sıkan, canını acıtan kalbini yakan bir çileden başka nedir ki, çok değerli olan sevdiğinizi yaşamınızdan aldıysa  o sizin için yıkımsa sizi  hayata küstürmüş se ve o günler artık sizin için  kötü günler kategorisine girmedi sizce. Artık o kötü günlerin acısıyla yaşamaya çalışırken insanın içini ısıtan güzel günlerden bir tanesini görmek bile insanın içinde yeni bir yaşam belirtisi olmaz mı?

Yaşadığımız  bu yaşantının için de  iyi günlerimiz olduğu kadar kötü günlerin olması da doğal olarak kabul edilmesi gereken bir doğa dürtüsünden başka ne olabilir ki, önemli olan bize acı veren ve bizi yoran kötü günlerden geçerken bu günlerin kalıcı olmadığını hatırlayarak yaşadıklarımızdan almamız gereken derslerin olduğu gerçeğini görerek   geleceğe bakmaktır!
Bazılarımız şu anda kötü günlerden geçiyor olsak da bu durumun bizi kötü bir hayatımız olduğuna inandırmasına izin vermememiz gerekir.!

Çünkü yaşadığımız her zorlukta ve sınavda daha da güçleneceğimiz ve ilerde karşımıza çıkacak zor günleri daha kolay atlatacağımız umuduyla sevinmek için gayret etmemiz gerekir.

Net olmayan bir hayal hiçbir zaman hangi yola gitmek istediğimizi size tam olarak göstermeyeceği kesindir.

Bu nedenle hayallerinizi gerçekleştirmeniz için çıktığınız bu yolculukta öncelikle hayalinizi net bir şekilde belirlemeli ve kağıda dökmelisiniz. Eğer size yön vereceğini düşünüyorsanız bu hayaliniz ile bağlantılı olan gelecek hayallerinizi de başlıklar halinde belirtmenizde gerçek olacaktır.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.