Hava Durumu

Hayata sil baştan başlamak gerek

Yazının Giriş Tarihi: 21.07.2022 09:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.07.2022 09:49

Bakın pandemi denilen illet bir anda ansızın hayatımıza girdi ne olduğunu bile anlamadık, bir baktık ki ailemizden bazıları koronaya yakalanarak hayatımızdan kayboldu. Cenazesine bile ailece katılamadık, çok sevdiğimiz komşularımız bile hayatımızdan göçüp gittiler ne kadar acı değil mi? O zaman hayatın her alanında farklılıklar söz konusudur.

Bu acıları daha dün yaşadık onun için aynı acıları tekrar yaşamayalım.

Sağlık Bakanlığı'nın dün yayınladığı haftalık raporda koronanın yine eski günlere göre gidişatının olduğu gözleniyor.

Ne olursunuz maske -mesafe ve hijyen kurallarına uyarken aşılarımızı da yaptıralım.

Bazen dalgalı olan bu düzen inişi ile çıkışı ile yıpratır bizleri. Ömür dediğin sürenin ise nasıl gelip geçtiğini anlayamazsın. Anlamak içinde verilen mücadele ise hayatın sadece tipik süreci olsa gerek. Geçenlerde eski bir fotoğraf beni saatlerce masamın başında amansızca düşündürdü.

Geldik, bu yalan dünyaya, yaşıyoruz ve öleceğiz üçgeni film şeridi gibi geçti hafızamdan. Enteresandır ki hayat çok kısa ve acımasız.

Kader ise belirsiz;

Şimdi kıymetli okuyucularım, sizlerden bu yazıyı okuduktan sonra yaşınız kaç olursa olsun önemli değil şöyle hafızalarınızdan geçmişinize dönmenizi rica ediyorum.

Yaşadıklarınız tabiri caiz ise film şeridi gibi bir canlansın, gözünüzün önünde uzun lafın kısası geçmişe bir yolculuk yapınız. Yapınız ki, bu dünya telaşında geçip giden ömrünüze ilerleyen dönemde yön veresiniz. Yön verin ki geçmişte yaptığınız veya yaptığımız hataları bir daha yapmayalım. Yapmayalım ki mutlu huzurlu olalım.

Evet; köşe yazımın başlığında olduğu gibi sil baştan başlamak gerek bazen diyerek geçmişe bir sünger çekelim ve yeniden başlayalım hayata, sanki yeni doğmuş bir bebek kadar masum ve günahsız olalım. Bir tövbe dileyelim Yaratıcıdan.

Tövbeler tövbesi ki bütün geçmişimiz af ola, öyle içten dileyelim ki tövbemiz kabul ola.

Yüce Mevla hangi kulu ondan af dilemişte af etmemiştir. O ki merhametli, O ki bağışlayıcı, O ki derdi olan her kulunun yanında yeter ki tam bir teslimiyet ile yalvaralım ona.

Ve her dakika gelecekte artık dikkatli hareket etmeyi planlayalım çünkü ölüm bize çok yakın nerede ne zaman ve nasıl geleceği belli olmayan ansızın kapımızı çalacak olan bir gerçek.

O yüzden 'Sil baştan başlamak gerek' bazen...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.