Hava Durumu

Hayallerini ellerinden almayın

Yazının Giriş Tarihi: 06.08.2023 11:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.08.2023 11:57

Bugünler de toplu taşımada 65 yaş konuşuluyor. Zaten araçlara binerken horlanan yaşlılarımız ama unutmayın ki bir gün sizde yaşlı olacaksınız.

Hayat zaten pahalı yaşam oldukça zor ama kıt kanaat geçinen 65 yaş üstüne devlet olarak bari bu araç probleminde el atmamız gerekmez mi?

Büyükşehir belediyelerimiz lütfen 65 yaş üstü anne ve babalarımıza el atın onlardan alacağınız dua bence sizlere yetecektir.

Umut fakirin ekmeğidir. Zaten umudunuz olmazsa hayalleriniz olmasa yaşamanın bir anlamının olacağını düşünmüyorum bile.

Umudunuzun kaybolmaması için hayatı sevmeye çalışırsınız insanı seversiniz, doğayı yaşayan canlıları seversiniz bunları yapabilmek için hayata çok sıkı sarılmanız gerektiğine inanırsınız. Hayallerinizde başınızı sokacak bir eviniz olsun istersiniz ama alacak paranız yoktur ancak kooperatiflere girersek kendimiz zorlayarak sıcak bir yuvaya kavuşacağımıza inanırız ama gelin görün ki burada insan hayallerini çalan hırsızlar baş köşeyi kesmişlerdir maalesef hayalleriniz bitmiştir.

Bakarsınız bir sürü STK'lar var bunların kuruluş amaçları bellidir. Kimisi esnafı koruyup kollamak içindir, kimisi memuru kollayacaktır ama bakarsınız bu STK'lar artık gerçek amaçlarından kopmuş altlarında son model arabalar maaşları savundukları memurun asgari ücretle boğuşmasını unutmuş kendisi 36 milyon maaşla yaşamayı seçmiştir.

Arkasından birde vekillik... Oh, gel keyfim gel!

Nerede kaldı garibanın umudu? Bunlara hesap bile soramazsın!

Çünkü delegelerini onlar belirlemişlerdir yağdanlıklar seçimde yine onlara oy verecektir ne ala memleket değil mi?

Davranış biçimi her ne kadar yanlış olsa da bu tür etkinliklere girişen insanlara umut vermenin de bir o kadar yanlış olduğunu ve bunun adının ‘hırsızlık olduğunu da belirtmekte yarar vardır. Öyle bir zamanda gelir başına dikilir ki can simidi gibi sarılırısın benim işimi bu yapar diyerek umutlanırsın ya en samimi arkadaşındır yada akraban ama öyle oyalanırsın ki bir de bakarsın senin işini yapacak adam seni sömürmüş ve senin hayallerinde bir anda bitmiştir.

O zaman anlarsın ki umut fakirin ekmeğidir. Birileri fakirin sırtına basarak hep bir yerlere gelmiştir.Yeter artık demenin zamanı değil mi sizce?

Bunları söylerken çalışanlar yok mu? Elbette var, onları tenzih ediyorum. Onlar bu ülke benim diyerek gecesini gündüzüne katarak ülkenin bekası için çalışanlar onlara millet olarak şükran duyduğumuz kesindir.

Ama o kadar aldatıldık ki, her şeyi 40 kere düşünür olduk yaşam o kadar zorlaştı ki nefes alamaz olduk.

Dilerim bizi aldatmayan dürüst ve ilkeli idarecilerle karşı karşıya geliriz.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.