Hava Durumu

Bizlerin kaderi bu olmamalı

Yazının Giriş Tarihi: 31.03.2022 16:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 04:08

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen kısa bir ömüre neler sığdırmadık ki, meslek hayatına atılıncaya kadar okuduk bir meslek sahibi olduk. Bu kez yaşamak için çalıştık babamızın bizlere yaptıklarını bizde çocuklarımıza yaptık. Baktık ki devlet; "Senin artık işin bitti, sana güle güle artık sen emekli bir vatandaşımızsın." Sevindik senelerce didinmenin karşılığı olarak rahat edecektik ,deniz kenarında elimizde olta kendi akranlarımızla balık tutup sohbet edecektik. Öyle kurmuştuk yaşamımız boyunca hayallerimizi ama nerde.

Artık yaşın geçmesi sonucu bazı hastalıklarda kapıyı çalmaya başlamıştır. Sıra bulabilirsen derdini anlatabilecek tedavini olacaksın. Doktor fizik tedavi diyecek bu kez de bir sene sonraya gün verilecek bekle ki sıran gelecek bu bizlere yazık değil mi?

Zaten maaşlar geçinmeye yetmediği için devletin vereceği zamla yaşamını sürdürmekle kalacaksın.Hayatın  bizim için o kadar zorlu ,yaşamla ölüm arasında kısacık bir zaman olduğunun idraki Bakın dört mevsimi nasıl yaşadığımızı görün buzlu karlı dağlara bakın kış güneşini bile görse erimeye başlıyor. Demek ki dostluk eli kadar güzel bir şeyin olmadığını biraz düşünseniz düşmanlığın hiçte faydasının olmadığını göreceksiniz. Yarınımızın ne olacağını bilemeyiz güneşin doğuşunu her zaman görme şansınız olmayabilir. Dost kazanıp onlarla daha fazla zaman geçirmenin yollarını arayın aksi halde yolun kısalığını anlayamayacaksınız bile,

Bizim de Avrupalılar gibi gezecek kadar paramız olsa da bizde hiç olmazsa komşu illerimizi gezme şansını yakalayabilirsek,ne güzel bir yaşama şansımız var diye sevineceğiz.

Fakat öyle zannediyorum ki bu zamlarla yaşamak  bizlerin kaderi olacağı olacaktır.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.