Hava Durumu

Biz böyle miydik?

Yazının Giriş Tarihi: 06.09.2021 09:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.09.2021 09:55

Biz böyle miydik sahiden?

Yerde gördüğü ekmeği üç kez öpüp alnına koyan kimdi o zaman?

Sütçü İmam, yoksa kurşunu düşman askerine çek senet davası yüzünden mi sıkmıştı?

Çanakkale’de 250 kiloluk mermiyi topun ağzına tek başına süren Türk, teşvik primi mi almıştı?

Biz böyle mi doğduk, sonradan mı olduk...

Düşünüyorum da,biz nerede kırıldık, nerede saptı hayat ve varlık çizgimiz...

Gençlik durup bunları düşünmeli çünkü bizler 68 kuşağı olarak yarışmaya  katılsak 15 milyona kadar joker kullanan bir nesildik.Çünkü biz okurken başımızda şapka vardıbir üst sınıflarımıza veriridik.

Sene sonunda sınıflarımızı geçsek bile bir daha yazılı ve sözlü sınavlara girerdik,kopya çekerken öğrenirdik.Öğretmenlerimizi dinler onlara saygı ve hürmet gösterirdik.Şimdi bile bizi okutan öğretmenlerimizi arar hal ve hatırlarını sorar yakınlarımızda iseler ellerinden öpmeye gider helallik isterdik.

Biz boş zamanlarımızda bol bol kitap okurduk kütüphanelere gider dünya klasiklerini okur arkadaşlarımızla tartışırdık.Hiç bir şey yapmasak teksatommiks okurduk.

Şimdiki nesile bakıyorum okullar açılmak üzere ama adamlarda okumak hevesi yok ellerinde cep telefonları ha bir oyun oynuypr mesaj yazıyorlar.Arkadaşlar bir eğitimci olaral bu duruma üzülenlerden biriyim bu ülke bilim adamı ister,aydın insan ister lütfen artık Atatürk'ün güvendiği gençler olmaya başlayın.Biontek aşısını bulan Türk mücitleri gibi yurt dışında ses getirecek bilime ve sanata yönelin.

2021-2022  öğretim yılının ilk dönemi için 6 Eylül de okullarımızda ziller çalmaya başlayacak pandeminin korkunç yüzü eşiğinde sağlığınıza dikkat ederek salgın hastalığa bulaşmadan uzun zamandır uzak kaldığınız okullarınızda öğretmenleriniz dinleyerek açıklarınızı kapatmaya çalışın.

Öğretmen öğrenci ve ana babalar üçlü diyaloğunuzu kurun o çocukların sağlıklı ve düzgün eğitim almalarını sağlayın çocuğunuzu okula kayıt ettirip bir daha veli toplantısına kadar okula gitmemezlik etmeyin.

Şunu unutmayın ki birlikte yapılan aktiviteler ve geçirilen eğlenceli zamanların yanı sıra akademik alanlardaki başarının güçlenmesi ve devam etmesi için gerekli çalışmaların yapılması unutulmamalıdır.”

Bu vesile ile tüm öğretmen ve öğrencilerimize 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başarılı olmasını diliyorum. Sağlıkla kalın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.