Hava Durumu

Başka hayat yok!

Yazının Giriş Tarihi: 01.06.2023 12:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.06.2023 12:24

Şöyle düşünmeden edemiyorum bizler yaşamayı biliyor muyuz? Kendimize neden 'hayır' diyemiyoruz.

Hayat acımasız mı? Hem de çok acımasız. Ama bir şey vardır ki bana göre bütün insanlar engellidirler. Herkes kendine koyduğu engellerle yaşarlar. Kendilerine sorarlar Neden? cevabını yok.. İnsanoğlu düşünen varlık olduğunu biliyoruz, her konuda defalarca düşünerek yapmaya çalışıyoruz.

Düşünüyoruz hayatın devamlılığına nasıl bakabiliriz. Güneş içimizi ısıtırken, yağmur bizi ıslatmayacaktır. Aşka dört elle sarılırken yaşamımızın en güzel günlerinin ışığı bizim yaşam kaynağımız olmayacak mı?

Bakın yaz aylarının ayak sesleri gelmeye başladı sonbahar da yapraklarını döken ağaçlar, İlkbaharın gelmesiyle yapraklarını açmaya başladı. o güzelim yapraklarını döken ağaçlarımız yeniden tomurcuklarını açmaya başladılar çiçekler adete bizde bu dünya da varız diye dans ediyorlar. Hiç bizler bir çiçek gördük mü artık sonbahar geldiğinde yeniden bahar gelmeyecek, bir daha güneş doğmayacak diye ah etsin?

Hiç kelebek gördük mü tırtıl olduğu döneme geri dönmek istesin veya kaderine söverek “Ne vardı değişecek bir daha aynı hakkım olmayacak?” diyerek hayatından memnuniyetsizlik etsin? Ve bizler hiçbir ölü gördük mü “Bir gün daha yaşasaydım!” diye bizlere öbür dünyadan  haberler getirebilsin, bu dünyada tamamlamış olduğu hayatına özlemle, tükenmişlikle veya pişmanlıklarla sarılsın? Oysaki bilim adamlarının insan ölürken beyninin EGG sini ölçerek neler düşündüğünü tespit ettiği ve bu incelemede ölürken yaşamında ki en güzel günleri hayal ettiğini düşündüğünü tespit etmişlerdir.

O zaman bizlerden yaşadığımız hayatın tadına vararak yaşamalıyız lakin yarın başka bir hayat olmayacaktır.

Bizler bugün yaşıyorsak hayatın keyfini çıkaralım. Çünkü yarının neler getireceğini kestirmemiz mümkün değil, bakın daha dün evlerinde keyifle oturan Ukraynalıların tepelerine düşen bombanın korkusuyla sığınağa girerek yaşamaya çalışması gerçek değil mi?

O zaman iyi ki varsın güzel hayatım senin bize sunduğun bu güzel günlerin etkisi ile keyf almaya çalışarak yeni güne merhaba demenin keyfini yaşayarak denizin keyfini çıkarmak için yazlığa gidiyorum hoşçakal kalabalık hoş geldin sakinlik.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.