Hava Durumu

Basit işlerle mutlu olanlar

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2023 15:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.03.2023 15:09

Şöyle bir düşünün  ninelerinizi, dedelerinizi. bugün yaşadığımız şartlara sahip değilllerdi, Paketlenmiş ürünleri yoktu ama organik beslenmenin verdiği şartlarla bugünden mutlu idiler.

Yaşadıkları ortam onlarım motivasyonunu yükseltirdi, temiz havada doğa ile baş başa toprakla haşır neşir idiler.

Ortamlarında mutlu idiler tek düşünceleri vardı tarlasını ekmek biçmek ve kışı huzur içinde geçirmekti.. Çünkü kendilerine  öz güvenleri vardı, kendilerine karşı sorumlulukları içerisinde hiç bir şeyi kafalarına takmadan  kendilerine  güveni olan  mutlu insanlar olarak yaşadılar.

Fakat yaşadığımız hayat içerisinde küçük şeylerle mutlu olanlar değil güce tapanları ve  güçten sapanları  görmeye başladık. .

Gücü elinde bulundurmak ise hem ekonomik hem sosyal hem de siyasal anlamda olağanüstü varlıklara sahip olmak ve bunu kullanarak da insanları kendi çekim merkezinde tutabilmektir. Yani her şeyi kolayca yapma ya da yaptırabilme imkânına sahip olmak.

Bir de güce tapanlar var. Bunlar kişiler veya toplumlar olabilirler. İşlerini yaptırabilmek, varlıklarını rahat sürdürebilmek, kimi zaman yaşamlarını kolaylaştırabilmek için güçlü insanların ya da toplumların çevresinden ayrılmazlar. Hatta kendilerini gösterebilmek için güçlülerin yanından ayrılmak istemezler. Adeta onların uydusuymuş gibi davranırlar. Bu türden insanlar ya da toplumlar kısa vadede durumu kurtarabilirler ama uzun vadede asıl olan kimliklerinden uzaklaşırlar.

Bazı işler gerçekten çok zor koşullarda yapılır. Maden ocaklarında çalışmanın ne kadar zor olduğu apaçık ortada. Beden gücüyle, karda-kışta ya da aşırı sıcakta çalışmanın ne kadar yıpratıcı olduğu aşikar. Sadece beden gücüyle değil, bir ofis ortamında da çok zor koşullarda çalışanlar var. Bir yöneticinin psikolojik tacizi altında çalışan insanların ne acılar çektiğini  herkes bilir.

Görüldüğü gibi yaşam içerisinde gücü elinde bulunduranların oynadıkları oyunu saymakla bitiremeyiz. İsterseniz çok katlı apartmanlarınız olsun, isterseniz holdingin en başında bulunun, isterseniz üç kişiyle çalışın onlara hükmedin yalnız şunu hiç unutmayın her gecenin bir sabahı var görebilene.

O güç bende değip de güçten sapanlar zaman içerisinde ne yapacaklarını unutanlar  şunu hiç unutmayın  güçlü kuvvetli olabilirsiniz  yaşamın size sunduğu  tüm nimetlerinden yararlanabilirsiniz fakat aza kanaat getirmediğiniz için kısa bir sürede ondan da sıkıldığınızı göreceksiniz.

Gelin  güce tapmayı bırakıp, güçlü olmak için mücadele edin. Başkalarıyla değil, kendinizle uğraşın. Başkalarıyla yarışmak yerine kendinizle yarışın. Kimin ne olduğunun önemi değil, senin ne olduğunun önemi olsun. Bakın yaşam o zaman sizin içinde çok renkli ve güzel olacaktır.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.