Hava Durumu

Barış ve gülümseyen toplumlar çoğalsın

Yazının Giriş Tarihi: 04.07.2022 10:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.07.2022 10:25

Bizim yaşımızdaki insanlar çok iyi hatırlarlar dünyamız iki kutuplu idi. Bir tarafta Varşova Paktı, diğer tarafta NATO iki düşman kutuplar. Zaman içerinde Sovyetler Birliği'nin dağılması ile Varşova Paktı çöktü, tek başına kaldı NATO. Ama ne hikmetse tek başına kalınca NATO’nun güçlü devletleri de kendi içindekilerini somurmaya başladılar.

Yıllardır müttefik olduğumuz ABD bile bize hain planlar sunmaya başladı, ne yazık ki ortağı olduğumuz F-35 uçaklarından bizi dışladılar. Yunanistan'da üs kurarak bize tavır aldıkları yetmedi, güneyimiz de PKK ile dost olarak bizde düşmanlığa başladılar.

Televizyon karşısında dost ve müttefikimiz diyerek ahkam kesmeye devam ettiler.

Dünkü NATO zirvesinde gücümüz karşısında yine ikili oynamaya devam ettiler. FETÖ'yü bağrında besleyen ABD tavrını değiştirdi demek oldukça zor!

Bu nedenle sabah kalktığımızda yaptığımız ilk şey dünya da neler oldu diye haber kanallarına sarılmak değil mi? Aslında bakmamak lazım çünkü güne negatif bakmaya başlayacağımız kesin çünkü hiç iç acıcı haberle karşılaşmamız mümkün değil, sanki araların da anlaşmışlar gibi.

Bakın Ukrayna'da analar ve çocuklar ne yapıyor kısa bir kafanızda canlandırın o masum yavrular ağlarken mutlu olabilmemiz mümkün mü?

Asık suratlı insanla konuşmayı istemem tabi, konuşurken karşınızdakinin kaşları çatık ise insanda konuşma hevesi bile kalmaz. Bir an önce konuşmayı bitirmeye bakarsınız.

Oysaki karşınızdaki güler yüzle sizi dinlese sohbete renk katmak için elinizden gelen her şeyi ortaya koyarsınız. Onun için güler yüzlü insanla yaşayan insanların hayatları pür neşe içerisinde geçer.

Hayatı iyi karşılamanın sırrını bulabilmek için önce gülümsemeyi öğrenmeliyiz. İnsan nasıl ki soğuğa dayanmasının en güzel çaresi soğuğu sevmektir derler. Çünkü sıcacık evleri varken soğuk kış günlerinde dağlara çıkanlar, onlar soğuğu sevdikleri için bu hayata dayanırlar.

Hayata dayanmanın en güzel çaresi ise hayatı sevmek olmalıdır.

Hayatı seversek insanları severiz, doğayı severiz, hayvanları severiz kısacası tüm canlıları severiz. Bunları sevdikçe de kavgasız tatlı bir hayat ortaya çıkar.

Önerimiz odur ki hep gülelim, neşeli olalım, hayatta en iyi hatıranın gülerek geçen günler olduğunu hatırlayalım. Doğum günü, evlilik yıldönümü, gibi insan hayatına sokulan bazı günlerde mutlu değil tüm günleri mutlu kılmanın yollarını arayalım. Çünkü geriye baktığımızda gülerek geçen günlerimizin aslında sayılı günler olduğunu göreceğimize eminim.

Hayat yeni bir düşünce yapısı ile gelin bugünden itibaren her şeyi severek mutlu olmanın sırlarını aramaya başlayalım. Hep gülelim, mutlu olalım. Bir gün gelirde ben niye mutlu olmamışım neden hiç gülmemişim, neden hep içimi karartmışım düşüncesinden uzaklaşmak için yazıyı bitirdiğinizde bir tebessümle hayata merhaba diyerek yeni güne ve yeni yıla bir şevk, bir gülücükle başlamaya ne dersiniz.

Tüm hayat insanlığa hep barış ve gülümseme getirsin. Savaşlar sona ersin...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.