Hava Durumu

Koray Aydın yada “Fortis Fortuna Adiuvat”

Yazının Giriş Tarihi: 13.06.2023 09:16
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 09:16

Konu ile ilgili olanlar hatırlayacaktır.

31 Mart 2022 tarihinde  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ı Siyasi İşler Başkanlığına getirmiş, Teşkilat Başkanlığı ise doğrudan Akşener'e bağlanmıştı.

O tarihten sonra pek çok yayın kuruluşu, pek çok köşe yazarı Koray Aydın’ın gerekirse partiden ayrılabileceğini, başka parti kurabileceğini hatta aktif siyaseti bırakabileceğini yazdılar da yazdılar.

Kendisini tanıyan birkaç gazeteci ile birlikte bizde o günlerde “Bizim tanıdığımız Koray Aydın İYİ Partinin kuruluş sürecinde ve daha sonrasında Meral Akşener’in genel başkanlığını tartışmasız bir şekilde kabul ettiğini , Akşener’i zora sokacak hiçbir oluşumun içerisinde olmayacağını bunun zaman içerisinde daha net bir şekilde görüleceğini” bizden bilgi soran hemen herkese anlattık durduk.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçim süreci başladığında 2018 yılında İyi Partiden seçilmiş çok sayıda milletvekili “Biz önseçime girmeyelim, bu kadar zamandır hizmet ediyoruz, Genel başkan bizim için liste başı ile ilgili kontenjan kullansın” dediklerinde Koray Aydın’ınBen Ankara’da önseçime gireceğim sonuç ne çıkarsa başım gözüm üzerine” diyerek “Erdemli siyasetin” ne demek olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Ankara’da yapılan önseçimde bilindiği gibi pek çok riske rağmen Koray aydın birinci çıktı, 14 mayıs tarihinde yapılan seçimde de Ankara milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

İYİ Partide 24 Haziran tarihinde yapılacak büyük kurultay öncesi belli noktalardan “Koray Aydın kurultayda Meral Akşener’in karşısına genel başkan adayı olarak çıkacak” söylemleri üzerine “ Ben aday değilim sonuna kadar Meral Akşener’in yanındayım” diyerek sürece noktayı koydu.

Arkasından 07 Haziran tarihinde İyi Parti genel başkanı Meral Akşener tarafından yapılan açıklamada “ siyasi İşler başkanı Koray Aydın’ın İYİ Parti grup başkanı olarak partisini TBMM’de temsil edileceği” belirtildi.

1991 yılında Milletvekili olarak TBMM’ye giren ve bu günlerde siyasette “ustalık dönemini” yaşayan Koray Aydın sadece İYİ Partililerin değil ülke sınırları içerisinde bulunan tüm Ülkücülerin “Ak saçlı ağabeyi” olarak biliniyor.

Türkiye’de gibi siyasetin akşamdan sabaha değiştiği bir ülkede herkesin her kesinin takdir ettiği bir siyasetçi olarak kalmak gerçekten zor, İşte sadece Koray Aydın’ın bu tavrı ve duruşu  genç nesillere örnek gösterilecek bir siyaset abidesi olarak duruyor.

Son birkaç gündür İYİ Parti’de meydana gelen istifaları görünce bir hakkın teslimi adına kendimizi Koray Aydın ile ilgili bu yazıyı yazmaya mecbur hissettik,

-Risk almak istemeyen,

“Ön seçime girersek seçilemeyiz

Bizi seçilecek yerden aday gösterin”

diye direten.

Dedikleri olmayınca da “hadi bize eyvallah” diyenleri gördükçe Koray Aydın’a bir kez daha “helal olsun” demek durumu hasıl oldu.

Latince bir tabir olan “Fortis Fortuna Adiuvat”, “Talih cesurları sever” anlamını ifade etmektedir.

İçerisinden geçtiğimiz sürece baktığımızda bu ifade yüzyıllar öncesinden sanki Koray Aydın için söylemiş gibi duruyor.

Tarih cesurları sever...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.