Hava Durumu

Dünün güneşi, bugünün çamaşırı

Yazının Giriş Tarihi: 01.07.2023 00:29
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.07.2023 00:29

Rahmetli Süleyman Demirel geçmişte yapılması gereken ancak yapılamayan, gerçekleştirilemeyen ancak akıl başa geldikten sonra bugün devam ettirilmek istenilen faaliyetler için “dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurutulmaz” derdi.

Bu ifadenin altında yatan gerçek “daha çok bugün pişman olduğumuz yada olacağımız işler için dün daha gerçekçi kararlar almak lazım, dünya her gün yeniden kuruluyor, dün bir problemi kökten halledecek çözüm önerileri bugün hiçbir işe yaramayabilir” şeklinde olacaktır.

Ülke sınırları içerisinde yaşayan 84 milyonun bundan sonraki hayatını direkt olarak ilgilendiren milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi bilindiği gibi geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde neticelendi, 2018 yılında iktidara gelen Cumhur ittifakına mensup siyasi oluşum bu seçimde de iktidarını devam ettirdi.

Seçimler sonrasında bakanlıklar ve önemli bürokratik koltuklar için atamalar yapılıyor, O bürokratik atamalara bağlı olarak domino  etkisi yapacak değişimler ilgili kurumların yurt genelindeki tüm teşkilatlarında baştan aşağıya bir değişime vesile olacak.

Seçim öncesi muhalefet olan yapılan seçim sonrası seçim kazanamadıkları için muhalefette kalan siyasi partilerin tüm memleketi dolaşarak anlattıkları ve “iktidara geldiğimiz an şu politikaları uygulayacağız” dedikleri tüm söylemler en diplomatik ifade ile rafa kalkmış oldu.

Biz kendimizi bildik bileli seçimden başarısız çıkan tüm siyasi partilerde iç hesaplaşma başlar, Partilerin var olan tüm üyelerinin talebi ile başlayan ve değişim isteyen herkesin daha sert ifadeler sarf ettiği zaman dilimi süreli böyle zamanlara denk gelir.

Hayatımızın her alanında kazanamadığımız her yarışı çok büyük bir yıkım olarak kabul ettiğimizden olsa gerek seçim sonraları siyasi partiler için atlatılması gereken en zor dönemlerdir.

İhtiyaçlarımız değiştiği oranda hatta ondan daha fazla siyaset değişiyor zira hepimiz biliriz ki insanı rahat yaşatanda yaşamak istediği hayatın çok çok altına indirende siyasettir.

Bu yüzden dikkat edin seçimi kazanan siyasi partilerde de öyle aman aman bir sevinç dalgası görmek zor, zira seçim öncesi, kazanan tarafta kaybeden tarafta ilk kez insanımızın rahat bir hayat sürebilmesi adına var olan tüm tuşlara dokundular bildiğimiz tabir ile gökyüzündeki güneşi bile vaat etmekten çekinmediler.

Seçim bitti şimdi taraflı tarafsız tüm seçmen “sen bize daha rahat bir yaşam için vaatte bulundun bizde sana güvendik iktidar yaptık şimdi senden beklentimiz bize verdiğin sözlerin tamamını yerine getirmendir” diyerek iktidara selam gönderiyor.

Dün bitti, artık iktidar adına yapılması gereken verilen sözlerin yerine getirilmesi , muhalefet tarafının da tatil sonrasında “dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurutulmaz” ifadesinden yola çıkarak yepyeni politikalar yepyeni çözümleri vatandaşa aktarmasıdır.

Aksi takdirde işimiz yaş..

Zira dünün güneşi ile bugünün çamaşırının kuruması artık mucize bile değil.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.