Hava Durumu

Bir mucize olsa

Yazının Giriş Tarihi: 18.07.2023 10:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.07.2023 10:11

Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz tarihten beri var olan tüm dünya görüşlerine mensup partilerin iktidara gelmesine rağmen özlediğimiz yaşam tarzına bir türlü ulaşamadığımız artık dost düşman herkes tarafından kabul ediliyor.

Bizim ülkemizde kurulan siyasi partilerin tamamı haklı olarak sadece iktidara gelmenin hesabını yapıyorlar, çoğu kez kurulduktan hemen sonra iktidara gelen siyasi parti “iktidara geldiğimizde ne yapacağız” sorusuna hazırlıksız yakalandıklarından olsa gerek sürücü ifadesi ile “patinaj yapmaya başlıyorlar.

1950 yılından içerisinde bulunduğumuz tarihe kadar geçen zaman dilimi içerisinde siyaset kurumunun yol haritasını iyi bir şekilde belirleyememesinin ortaya çıkardığı olumsuzluk dolayısı ile sürekli tekrara düşüp duruyoruz.

Bilindiği gibi siyasetin öncelikli hedefi ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların var olan yaşam kalitesini önce iyileştirmek sonra da var olanın kat be kat üzerine çıkarmaktır.

Ancak geçen yıllar içerisinde siyaset kurumunun iyi çalışmamasından kaynaklı ortaya çıkan olumsuz süreç bırakın vatandaşın iyi hayat yaşamasını geçmiş günlerini bile aramasına sebep olmuş durumda.

Ülke sınırları içerisinde var olan insanlara daha iyi bir yaşam sağlamak adına yola koyulan siyaset kurumu bu zamana kadar ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara güzel bir hayat sağlayamadı daha da kötüsü insanlarda gelecek adına umut ta bırakmadı.

Türk insanı da çevremizdeki ülkelerde yaşayan insanlar gibi çalışıyor hatta o ülkelerdeki insanlardan daha fazla mesai harcıyor

O ülkelerdeki insanlardan daha fazla vergi ödüyor,

Devletini, vatanını, bayrağını o ülkelerdeki insanlardan daha fazla seviyor.

Devleti yönetenlere herhangi bir sorun yaşatmamak adına azami dikkat sarf ediyor.

Ancak bu kadar bağlılığa rağmen ülke sınırlarımız içerisindeki milyonlarca vatandaşımız kendisini mutlu edecek hayat standartlarına bir türlü kavuşamıyor.

Bu kadar olumsuzluk içerisinde işin doğrusu daha iyi bir hayata kavuşmak adına işimizin mucizelere kaldığını ve o mucizenin gerçekleşmesini beklediğimizi artık açık açık söylememiz gerekiyor.

Geçen bunca yıllık zaman dilimi içerisinde dünyaya pazarlayacak bir marka yaratamayan, iğneden ipliğe kadar lazım olan nerede ise tüm ihtiyaç maddelerinin temini konusunda dışarıya her geçen gün gün daha fazla bağımlı kalan.

Sorun yaşanılan ekonomik konuların aşılması noktasında sürekli vatandaşa vergi yüklemekten başka çarenin kalmadığı bir noktada,

Bizde milyonlarca vatandaşımız gibi “İnşallah bir mucize gerçekleşir de içerisinde  bulunduğumuz sıkıntılardan bir nebze olsun kurtuluruz” demekten başka bir çaremiz kalmadığını düşünüyoruz.

Keşke bir mucize olsa...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.