Hava Durumu

Aday adayları son düzlükte

Yazının Giriş Tarihi: 03.04.2023 10:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.04.2023 10:50

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçim için geriye doğru sayım yapılırken siyasi partilerin tamamı yapılacak olan seçimde kendilerine en iyi sonucu getirecek listeyi yapmaya başladılar.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimde binlerce siyasetçi aday adayı olabilmek için partilerinin genel merkezlerine giderek başvurularını tamamladılar.

Müracaatlarını tamamlayan aday adayları fazla beklemeden yaşadıkları bölgelere geri döndüler.

Kısa bir zaman sonra partilerin bünyelerinde oluşturulan SKM’ler listelerin netleşeceği 9 Nisan akşamına kadar “sahada bizde varız” anlayışını hakim kılmak adına bir program dahilinde çalışma yapmaya başladılar.

İşte o gün bu gündür siyasi partilere başvuru yapan aday adaylarının bir kısmı özellikle de İYİ Parti'nin aday adayları gece gündüz demeden sahada koşturup duruyorlar.

Söz konusu aday adaylarının ne kadar başarılı olduklarının yada olacaklarının sonucunu listelerin YSK’ya verildiği gün öğrenme imkanı bulacağız. Cumartesi ve Pazar günü Türkiye’nin pek çok büyükşehrinde sandık koyarak ön seçim yapan İYİ Parti bu yapısı ile seçimin de gereğini yerine getiriyor.

Partilerin bir kısmı ön seçim yaptı. Bir kısmı adaylarını temayül yoklaması ile netleştiriyor, partilerin bir kısmı da adaylarını genel merkezden yazarak belirleyecekler.

İşte yazdığımız bu kategoriye göre çaba gösteren aday adaylarının adaylığa geçeceği tarih 09 nisan, o tarihte tüm partiler ince eleyip sık dokuyarak netleştirdikleri listeleri YSK’ya gönderecekler.

Daha açık bir ifade ile aday adayları için bugün başlayan ve Pazar günü sona erecek olan hafta kendilerinin kaderlerinin belirlenmesi adına çok daha önemli olacaktır.

Bugün itibarı ile partilerin genel merkezlerinde oluşturulan komisyonlar hafta içinde yani Çarşamba, en geç Perşembe listeleri çok büyük oranda belirlemiş ve son kontrol içinde genel başkanların masasına koyacaklar.

Şartlar ne olursa olsun binlerce aday adayı içerisinde bulunduğumuz hafta sonu yarışın dışında kalacak. Başvuru yapan binlerce aday adayı hafta sonu itibarı ile her siyasi parti için 600 kişilik liste ile sonlandırılacak.

Her siyasi partiden milletvekili olabilmek adına başvuru yapan aday adayları için bu hafta son derece önemli.

Önümüzdeki Pazartesi günü çok büyük umutlarla mebusluk hayali kuran binlerce isim yeniden evlerinde televizyonun karşısındaki koltukta bulacaklar.

Listeye girmeyi başaranlar için de 14 Mayıs Pazar günü akşamına kadar yine bitip tükenmez yorgunluk dolu günler devam edecek.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.