Hava Durumu

Vali Gökmen Çiçek: “Baba çiçek gibidir, sevgimizi esirgemeyeceğiz”

Yazının Giriş Tarihi: 19.06.2022 11:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.06.2022 11:46

Bin bir emek ve zorlukla evlatlarını yetiştiren, onlara ülke sevgisi, topluma ve insanlığa karşı sorumluluk bilinci aşılayan, emeğe saygılı bireyler yetiştiren babalarımız çiçek gibidir, sevgimizi, saygımızı eksik etmemeliyiz.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, tüm babaların Babalar Günü'nü tebrik etti. Bu anlamlı gün dolayısıyla makamında ziyaret ettiğim Çiçek, babaların kıymetini bilmememiz ve onlardan çok şey öğrenmeye devam etmemiz konusunda önemli mesajlar aldım.

Vali Çiçek, “ Yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren babalarımız; sevgi ve fedakarlık sembolü olarak annelerimizle birlikte en değerli varlıklarımız olup, güçlü bir aile yapısının temelini oluşturmaktadır. Babalar, çocuk açısından himaye eden, kuşatan ve güven veren bir unsurdur. Aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasında büyük rol oynayan babalarımızın isteği çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve onların geleceklerini güvence altına alabilmektir.

Evlatlarına tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, yürekleriyle aile bağlarının daha güçlü olmasını sağlayan babamızın değerini bilmeli ve onlara saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Gelecek nesillerin yetişmesine, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki büyük rolü olan babalarımızdan alacağımız dersler, hayat boyu bize rehberlik edecektir. Varlıklarıyla bizlere güç veren, mutluluğumuzu kendi mutluluğu sayan, haklarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz özveri, fedakarlık, güven ve sorumluluk abidesi tüm babalarımıza saygılarımı sunuyorum. Bu duygularla başta vatanımız için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin babaları olmak üzere tüm babalarımızın bu anlamlı gününü gönülden kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum” mesajını paylaştı.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.