Hava Durumu

Uyumayan Başkan Büyükkılıç…

Yazının Giriş Tarihi: 15.11.2023 06:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.11.2023 06:53

"Kayserili olmak ayrıcalıktır” deyip duruyoruz biz Anadolu insanları. Ama boşuna değil dostlar. Şımarıklıkla da alakası yok bunun, başarının ve çalışkanlığın haklı gururunu yaşıyoruz sadece. Ondandır bu deyişimiz de. Çok görmeyin bize.. Ülkemiz zor günler geçiriyor. Kayseri’nin insanı, belediye başkanları durmaksızın çalışmaya devam ediyor. Hem de gece gündüz.. Patronundan işçisine herkes harıl harıl çalışıyor burada. Ülkemize hatta dünyaya katkı sağlamak için.. Ülke ekonomisine katkı sağlamak, bu bölgenin başlıca görevi adeta. İş adamı da, siyatsetçisi de, gençleri de her geçen gün inovatif bir bakış açısıyla, çok daha iyi olmak için çalışıyor.

Tarihi ve turistik zenginlikleriyle de herkesi kendine hayran bırakan güzelliklerle dolu bu bölge. Mutfağı deseniz ayrı bir güzel, eşsiz lezzetler. Eşsiz lezzetler büyük sofralarda sıralanıyor. Kalabalık ziyafet sahipliği yaparken öte yanda Kayseri, eşsiz ve tescilli mutfağını mantısıyla, yaprak dolmasıyla, sucuk ve pastırmasıyla taçlandırıyor. Kayseri’de biliyorsunuz misafir her zaman başımızın tacıdır.

Evet Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin 16 ilçesine eşit hizmet götürmektedir. Geçtiğimiz günlerde kendisine hayvan sever bir vatandaş mektup yazıyor. ” Başkanım ben inşaatlarda çalışan zor geçinen biriyim ama mahallenin kedilerine de bakıyorum bütçem bunlara bakmaya yetmiyor bana mama yardımı yapar mısınız .. Memduh başkan kendi makam aracına kedi mamalarını doldurup doğruca bu garibanın evine mamaları götürüp kendi eliyle teslim ediyor. Başkanın bu davranışı Türkiye’de hayvan severler tarafından takdirle karşılanıyor. ‘Sokak hayvanlarına da bakmak bizim asli görevimizdir’ diyerek Kayseri’deki sokak hayvanlarının beslenmesine çok önem vermektedir.      

Toplantıdan toplantıya, etkinliklere koşan Başkan Büyükkılıç’ın performansına hayran kaldım. Ben Büyükkılıç’da her zaman şunu gördüm hayatı “sabır ve sakinilik” üzerine kuruludur. Memduh Büyükkılıç, AK Partili olarak girdiği ilk yerel seçimlerde partinin Türkiye genelinde en yüksek oyunu alan belediye başkanı olarak tarihe geçti. Lakin bunu pek yüksek sesle dillendirmedi. Melikgazi İlçesini Türkiye’nin en modern ilçesi yaptı, ilçenin daha kaliteli yaşama kavuşmasında belirleyici oldu. Çok işler yapıldığı için zaman zaman eleştiriler alan Başkan Dr. Büyükkılıç, siyasete girdiği ilk günden bugüne kadar sadece “hak rızası için hizmet” anlayışı ile çalıştı. Bu nedenle de rant elde etmek için veya bu kabil kirli ilişkilere girmek gibi bir işi hiç bir zaman olmadı ve bu yönde de en küçük bir iddia bile çıkmadı bu güne kadar kendiyle ilgili olarak. Ve zaten Melikgazi ilçesi halkının da Kayseri halkının da hep yüksek oylarla Uyumayan Başkanı seçmesinin sebebi de “halk rızası için halka hizmet” anlayışının sonucu olsa gerek…

Gecekondulaşmanın olmadığı, kentsel dönüşümünün sıkıntısız devam ettiği, alt yapı sorunlarının kalmadığı, eğitime ve sağlık hizmetlerine en büyük katkının verildiği, yeşil ve çevreye duyarlı bir yaşam ortamının oluşturduğu Kayserimizde böyle bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.