Hava Durumu

Türkiye ve siyasetin 19 yılı…

Yazının Giriş Tarihi: 04.11.2021 01:33
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.11.2021 01:33

Kim ki bir masada oturuyor; çay içiyor, cigara tüttürüyor, konu bir anda siyasete geliyor… Yalan mı?
İki kişi bir araya gelmiş olsa dahi sohbetin bir bölümünde başlıyor siyaset… Kimi eleştiriyor, kimi övüyor. Öyle ya, ne siyasetsiz oluyor hayat, ne de siyaset bize göre… Vatandaşız biz… Siyaseti de en iyi biz biliriz... Tıpkı her birimizin futbol profesörü olması gibi..

Bir masa başında olalım yeter, misal kıraathanede... Tek başımıza oturuyorsak bile masada, TV haberlerinde ise siyaset başlarız biz de kendi başınıza siyaset yapmaya… Yalan mı? İki kişi, hatta üç beş kişi olmaya görelim, bir anda siyaset profesörü kesiliriz her birimiz… Maç izlerken antrenörlüğe soyunmuş gibi, yalan mı? Neyse siyaset yapmayayım ben şimdi… Siyasetle geçen yılları aklımız yettiğince yazdık...

19 yılda büyük işler

2002 seçimlerinin üzerinden 19 yıl geçmiş. Sizin anlayacağınız Adalet ve Kalkınma Partisi 19 yıldır iktidarda.19 yılda neler oldu neler?

Değişimler, yenilikler, unutulup gidenler, eskiler, yeniler, gidenler, gelenler. Bir çırpıda silinenler, siyasetin tarihinde olduğu gibi iktidar partisinin kendi içerisinde yok olup gidenler.

Ve dünden bugüne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi’ne baktığımızda, kalıcılar ve yıldızı parlayan işin ehillerini bir bir değerlendirmek, yorumlamak gerek.

En önemli doğru kocaman 19 yılda AK Parti’nin iktidar oluşu ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, dirayeti, hakimiyeti ve varlığının tartışma götürmeyecek kadar gerçek olduğu. 2002 Kasım Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara gelişi ve 19 yıldır aralıksız, rötarsız ve ayrımsız yüce Türk Halkımızın büyük bir teveccühle iş başına getirdiği siyasi misyondur. Kuşkusuz bu siyasi iradenin kayıtsız şartsız ve yegane öncüsü yukarıda belirttiğim gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan…

3 Kasım 2020 Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara gelişinin 19. Yılı idi. Ak Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından görmüş olduğunuz anısı hoş ve dualar gönderilen bir enstantenin (zemindeki fotoğraf karesi annenin elini öpüşü) ve üzerine; ‘Millete Hizmet yolunda 19 yıl. Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.’ Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhurbaşkanı/ Ak Parti Genel Başkanı

Yazılı ve imzasının yer aldığı parti amblemi paylaşımı önemle dikkat çekti. Ve tabii ki paylaşımların, yorumların, beğenilerin haddi hesabı yok. Ben AK Parti’yi geri istiyorum. Hepimizi umutlandıran, tüm dünyayı, Avrupa’yı heyecanlandıran, dünyanın dikkatini üzerine toplayan 19 yılda inanılmaz işler yapan, halkın her zaman yanında olan, demokrasi adına, özgürlük adına, Avrupa Birliği uyum sürecine hızlı adımlarla ilerleyip inanılmaz reformlar yapan yine AK Parti’dir.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.