Hava Durumu

Tarihe geçen hainler…

Yazının Giriş Tarihi: 14.07.2022 08:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.07.2022 08:05

‘Hoppala’demeyin hemen, ne hoppalası? Utanmazlık yaşanmış ise şayet ‘tak’ diye denmeli yaşanılan ve gelmeli tepki. Hainliğin yıl dönümünde, Türk tarihi boyunca yaşanmamış, vatan hainliğine ilişkin. Her santimetrekaresi şehit kanı ile sulanmış ve bizlere yurt edilmiş bu topraklarda. Bugüne değin görülmemiş vatan hainliğine karşı 15 Temmuz’un yıl dönümünde vatansever insanlar haykırıyordu ‘Kahrolsun hainler’ diye. Türk’ün, belki de görüp görebileceği en büyün hainliğin yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesinden bahisle diyordu ki vatan severler bu 15 Temmuz’da “Darbe girişimin yaşandığı o gece AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan karşıtlarının ağızlarının kulaklarına vardıklarını hatırlıyorsunuz değil mi?

Darbe girişimi her ne kadar iktidara karşı yapılmış gibi görünse de özünde Türkiye’ye karşı yapılmıştır. Eğer cuntanın girişimi başarılı olsaydı, ülkemizde iç savaşlar başlardı, kan gövdeyi götürürdü… Kimse evlerinden çıkamaz, hayat normal işleyişini yitirir, kanunsuz ve yargısız tüm hukuk dışı işlemler halkın can ve mal güvenliğine büyük tehditler oluştururdu. 15 Temmuz zihinlere asla silinmeyecek ismi ile kazındı artık.

Bir yaz günü olarak anımsamaz olduk 15 Temmuz’u. Tarihe geçen hainliğin tarihi oldu 15 Temmuz… Evet bu yaşımıza kadar çok sayıda darbe ve darbe girişimini gördük ve yaşadık yakın tarihte. Büyük acılar yaşandı her birinde. Bu acıların artçıları yıllardan beri insanların beyninden silinmedi. Demokrasi tarihimize kara leke olarak düştü her biri. Bugün hep bir ağızdan, üstelik korkmadan, hiç çekinmeden; ‘siyasi görüşü, yaşam tarzı’ ne olursa olsun, ‘herkes demokrasiye ve parlamentoya sahip çıkmalı’ diye haykırabiliyoruz vurgusu yapıyoruz net şekilde. Ne var ki bu sözde kalmamalı. ‘Herkes haykırıyor’ diye diye gelmemeli haykırışlar. Geçen yıl da savunduğum, bu yıl da tekrarladığım olacak; samimi ve dürüst olmalıyız çağrım. Hatırladınız değil mi? Darbe teşebbüsüne başlayan vatan hainleri, direkt devlet kurumlarını ve kendilerine engel olmak isteyen masum vatandaşları hedef almışlardı.

Darbe teşebbüsünün hareket merkezi Akıncı Hava Üssü’nde uçakların ve helikopterlerin havalanmasını engellemek için üssün kapısına gelen köyün muhtarı ve arkadaşları ne yazık ki vatan haini darbecilerin kurşunlarına hedef olmuşlardı. Akıncı Üssü’nde bu vahşet yaşanırken Ankara Gölbaşı’nda bulunun özel harekat merkezine atılan bomba sonuncunda gençliklerinin baharında, meslek aşkına, vatan uğrunda, canlar düştü toprağa. Yaşları 25 dahi olmayan kahramanlardı her biri. Darbecilerin kesinlikle daha güzel bir Türkiye, millete güven veren daha güzel bir hukuk ortamı ve insan hak ve hürriyetlerinin teminat altına alındığı bir Türkiye değildi niyetleri. Millet iradesinin tezahür noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atmak tek kelimeyle MİLLET düşmanlığıdır, değil mi?

15 Temmuz’dan bahsederken geçende 80 yaşında bir köylü şöyle diyordu hiddetlice; “Bunların yaptığını, YUNAN GAVURU YAPMAZ…”  Sonra da ekliyordu kısaca o hainlerden söz ederken, “Tarihe eşi benzeri görülmemiş birer hain olarak geçti her biri” diye.

 “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyenleriz biz...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.