Hava Durumu

“Ruhu şad, kabri nur ve mekanı cennet olsun”

Yazının Giriş Tarihi: 04.04.2023 10:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.04.2023 10:01

"Türk dünyasının Başbuğ'u ülkücü hareketin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri 4 Nisan  1997 tarihinde fani hayattan edebi aleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen, cennet mekan Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in Hakk’a yürüyüşünün akabinden geçen 26 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalplerde, fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla yaşanmaktadır.

Türk dünyasının Başbuğ’u Merhum Alparslan Türkeş, 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vaktetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir..

O yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk'ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur..

Merhum Başbuğ'u Alparslan Türkeş, zamanının kabuklarını kıran, çağına damga vuran, Türk-İslam ülküsünü bayraklaştıran inanmış bir dava insanıdır…

Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biridir. Yüce dinimizin buyruklarından hiç bir zaman ödün vermemiş, zorlukları Cenabı-ı Allah’a sığınarak ve milletimize güvenerek aşmaya çalışmıştır..

Ruhu şad, kabri nur ve mekanı cennet olsun...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.