Hava Durumu

O herkesin başkanı…

Yazının Giriş Tarihi: 15.04.2023 01:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.04.2023 01:18

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, gönül belediyeciliği adına yaptığı çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor. Rutin belediyecilik faaliyetlerinin ötesinde sosyal ve kültürel alandaki çalışmalara da azami önem veren Başkan Yalçın, gittiği her yerde vatandaşların teveccühüyle karşılaşmanın huzurunu yaşadığını belirtti.

Vatandaşın refahına yönelik işlerin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak hareket ettiklerine dikkat çeken Başkan Yalçın, bu tür işlerin vatandaş nazarında takdir edilmesinin başarının göstergesi olduğunu vurguladı. Başkan Yalçın “Önemli olan yaptığınız hizmetlerle her kesime hitap etmek ve herkesin başkanı olabildiğini vatandaşa göstermektir” dedi.

Belediyecilik faaliyetlerinde halkın ihtiyacına yönelik proje üretmenin ve bu projeleri halkla birlikte hayata geçirmenin kendine büyük keyif verdiğini ifade eden Başkan Yalçın, “Yaklaşık dört seneden beri görev başındayız ve göreve geldiğimiz günden bu yana şevkle yaptığımız tüm çalışmalarımızı aynı heves ve zevkle yapmaya devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz ve uygulamaya koyduğumuz her projenin halk nazarında karşılığının olduğunu görmekse şevkimizi daha da artırıyor” diye konuştu.

Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik yapmanın da önemli olduğunu bildiklerinin ve bu doğrultuda projeler geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Yalçın, açıklamasında; “Örneğin sosyal marketimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Kurduğumuz modern tesislerle mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına yönelik ya da onları sosyal hayata dahil eden etkinlikler yapıyoruz. Çocuklarımıza yönelik olarak başlattığımız Sokak Oyunları faaliyetini ise daha sosyal bireyler yetiştirmek adına düzenliyoruz Türkiye de ilk defa 7/24 saat açık olan kütüphanemizle gençlerimize de hizmet etmeye devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde deprem bölgesine ‘Talas Çarşısını’ açarak Türkiye gündeminde yer aldı.

Bu tür örnekleri daha da çoğaltabileceğini söyleyen Başkan Yalçın, “Bizim en önemli hedeflerimizden biri şehir ekonomisini büyütecek işler yapmak. İlçemizi güzelleştirerek insanımıza hizmet etmektir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Başkan Yalçın’ın görevde olduğu süre zarfında hayata geçirdiği sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili muhtelif zamanlarda röportaj yapılan vatandaşlar da memnuniyetlerini ve beklentilerini dile getirerek, Başkan Yalçının gönül belediyeciliğinde örnek çalışmalara imza attığını belirttiler.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.