Hava Durumu

Mustafa Palancıoğlu'ndan ramazan mesajı

Yazının Giriş Tarihi: 31.03.2023 23:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.03.2023 23:59

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, ramazan ayının komşulardan başlayarak, dünyanın herhangi bir köşesinde zorluk içerisindeki Müslümanlara yardım eli uzatmak, onların ihtiyaçlarını temin etmeye gayret etmek ve yüce rabbinin rızasını dileyen herkes için büyük bir fırsat olduğunu bildirdi.

On bir ayın Sultanı ramazan ayı dolaysıyla bir açıklama yapan Palancıoğlu, tüm İslam aleminin büyük bir özlemle beklediği bir Ramazan-ı Şerife daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti..

Diyanet İşleri Başkanlığınca, bu yılın teması olarak belirlenen "Ittifak Kalpleri Birleştirir" vurgusunu hatırlatan Palancıoğlu,"Yardımlaşmanın, dayanışmanın ve kaynaşmanın kilit kavramlarından olan 'ittifak' ve 'Ramazan' birbirleriyle bütünleşen iki yüce değer olarak, bu yıl oruç ayında gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimize miğfer olacak" ifadelerini kullandı.

Palancıoğlu, insanlık alemini, kardeşlik, barış ve huzur iklimine davet eden, sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı sosyal hayatın en ulvi dayanakları olarak kabul eden İslam dininde Recep, Şaban ve Ramazan aylarının özel bir önem taşıdığını aktardı.

Palancıoğlu mesajında, "Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olarak adlandırılan bu ay içinde Ramazanın bolluk ve bereketiyle kuracağımız iftar sofralarımızda fakir ve muhtaç durumdaki kardeşlerimize açmaya, öksüz, dul ve yetimleri sevindirmeye, nefsani duygularımızı bir nebze olsun terbiye etmeye bir vesiledir. Komşumuzdan başlayarak, dünyanın hangi bir köşesinde zorluk içerisinde yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimizei uzatmak, onların ihtiyaçlarını temin etmeye gayret etmeke Rabbinin rızasını dileyenin büyük bir fırsattır. Ramazan ayında tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadet ve duaların, yüreklerimizde gürleyen şefkat ve merhametimizin yakın çevremizden başlayarak bütün yurdumuza ve insanlık alemine uzanan hoşgörü iklimine dönüşeceğine gönülden inanıyorum. Bu vesileyle sevgili hemşerilerimin, mübarek ramazan ayını kutluyor, bu mübarek ayın memleketimiz başta olmak üzere tüm islam alemine huzur, barış, adalet ve özgürlük getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.