Hava Durumu

Kayseri'ye Yön Verenler...

Yazının Giriş Tarihi: 08.10.2021 01:41
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.10.2021 01:41

Bir kent düşünün bir zamanlar Türkiye’nin sanayi atılımlarının başladığı şehir. Geçmişte Kayseri’nin güçlü markaları konuşulurdu. Türkiye’nin birçok bölgesinden insanlar çalışmak için Kayseri’ye gelirlerdi… Burada iş ve aş vardı. Çalışma terbiyesi olan hiç kimsenin aç kalmadığı yer Kayseri’ydi. Kayseri hayır-hasenatta Türkiye’nin öncüsüdür. Yoksul ve garibanın ‘ana kucağıdır’ Kayseri..
Son zamanlarda büyük markalar konusunda düşüş yaşadı şehir. İhracatta büyük kayıplar verdi şehir. Siyasette maşallahı var şehrin. Hepsi bülbül gibi konuşan milletvekillerimiz. Kayserispor’la ilgili toplantı ve kongrelerde minderi oraya atarlar günlerce Kayserispor konuşulur. Vay şu kadar borcu var, şu futbolcular gitsin şunlar kalsın, eski yöneticiler hesap versinler dedikoduları sürer gider. Kayseri son yıllarda çok kan kayıp etmeye başladı. Kayseri bir zamanlar Türkiye’nin sanayisine, ekonomisine yön verirdi.
Şimdi iş turizmde kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi Turizmin Başkenti yapacağım”diyor. Geç kaldı ama olsun zararın neresinden dönersek kardır. Bu konuda Kayseri’nin yetiştirmiş olduğu inşaat piyasasında Türkiye’de olduğu kadar orta Doğu’da da kendinden söz ettiren, şehrimize üniversite, hastane, kan merkezi ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan onkoloji-hemotoji çocuk hastanesinin yapımında öncülük eden, Kayseri turizmine çok büyük katkılar sağlayıp, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da turizm temsilcilerini bir araya getiren Süleyman Çetinsaya ve Artaş Turizm Koordinatörü Recep Arifoğlu, Kayseri turizmini canlandırmak için çok büyük çalışmalar yaptıklarını gördüm. Kayseri’nin turizmde bile kaderini değiştirdi. Kayseri’de turizmde çok büyük rol oynadılar halende oynamaya devam ediyorlar. Dünyanın neresinde turizm fuarı var Radisson Hotelleri’nin standını orada görebilirsiniz. Bu stantlarda Kayseri’nin tarihi ve Erciyes’i tanıtan broşürler dağıtılmaktadır.
MEMLEKET SEVDALISI…
Evet Kayseri iş insanı Süleyman Çetinsaya, inşaat sektöründeki başarısı Türkiye sınırları aşarak Avrupa ve Arap ülkelerinde de bir marka yaratmış olan Çetinsaya doğum büyüdüğü Kayseri de Turizmde çok büyük katkılar sağlamıştır. Türkiye’de eşi benzeri olmayan Erciyes’e yaptırmış olduğu otel, toplantı salonları ile çok değişik bir proje ile yapılan Radisson Hotel, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacaktır.
Çetinsaya, sadece kayseri yatırım yapmakta kalmayıp, dünyada eşi benzeri olmayan çocuk Onkoloji Hastanesi’nin yapımında  öncü olmuştur… Sağlıkta çok güzel yatırımlar yapan Süleyman Çetinsaya, en modern cihazlarla Kayseri dahil Orta Anadolu bölgesine hizmet veren Kan Merkezi bölgenin can damarı olmuştur.
Kayseri sevdalısı biriyle turizmini konuşmak bana mutluluk veriyor.. Artaş  Turizm yatırımları  Koordinatörü  Recep  Arifoğlu da  Kayseri turizminin gelişmesi için canla başla çalışan 2021 yılı içerisinde yurt dışı bağlantıları yaparak Kayseri Turizmin gelişmesi için büyük çalışmalar yapmaktadır. İki memleket sevdalısı olarak aynı pencereden bakmak hoşuma gitti. Kayseri’nin Turizmde ne kadar önemli kent olduğunu hepimiz biliyoruz..
BAŞARI HİKAYELERİ…
“Keşke bu şehirde yaşayan her insan, kenti taşımak için ellerinden geleni” yapsalar diye düşündüm kendi kendime. Şehir zor bir şehir çünkü… Kayseri’de bu şehre aşık olarak gazetecilik yapmak çok zor bir iş ama çok çalışsanız keyifli.
Kayseri’nin öyle başarılı hikayeleri var ki bunlar bana keyif veriyor..10 yıla yakın köşe yazılarımla sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Duymaya da devam edeceğim..
           
 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.