Hava Durumu

Hemşerim Babaların Babası Akın Gönen...

Yazının Giriş Tarihi: 03.05.2023 00:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.05.2023 00:28

Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güç Birliği Platformu Başkanı Aydın Yaşar’ın yaptığı açıklamada devlet eski bakanı Akın Gönen’e devlet bakanlığı döneminde yurt çocuklarına sahip çıkarak bugüne kadar kamu da altı bin(6000) kişiye iş istihdam sağladığı ve ‘Umutlar hayatın pusulasıdır’ Diyerekten Yurt Dernekleri Ege Bölgesi Güç Birliği Platformu olarak 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu ve 5395sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki kurumlarında devlet korumasında yetişerek hayata atılmış bizlere sahip çıkan bizi bizden iyi tanıyan rol modelimiz onur ve gurur kaynağımız fahri üyemiz ebedi onursal başkanımız 3413’ün mimarı emekli bürokrat devlet eski bakanı sayın Akın Gönen’in yazmış olduğu ‘’UMUTLUYUM’’ adlı kitabının tanıtım ve imza gününe katıldık . Hepimizden hepimize sonsuz teşekkürler selam ve saygılar dedi.

İzmir Yetiştirme Yurtları Yurt Kardeşliği Dernek Başkanı Erdal Elmalı; devlet eski bakanı Akın Gönen’e devlet bakanlığı döneminde yurt çocuklarına sahip çıkarak 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu ve 5395 sayılı çocuk koruma konunu kapsamında Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki kurumlarında devlet korumasında yetişerek hayata atılmış bizlere sahip çıkan bizi bizden iyi tanıyan onur ve gurur kaynağım şu ana kadar altı bin (6000) kişinin kamuda istihdamına katkıda bulunmuş ve aynı zamanda İzmir Yetiştirme Yurtları Yurt Kardeşliği Derneği’nin kurulma aşamasında ve sonrasında maddi manevi olarak hep yanımızda olan 3413’ün mimari emekli bürokrat devlet eski bakanı sayın Akın Gönen’in yazmış olduğu Umutluyum adlı kitabının tanıtım ve imza gününe katıldık.  

İzmir Yetiştirme Yurtları Yurt Kardeşliği Dernek Başkanı Kral Yavuz, “Bakanımızın önderliğinde yurtlu kardeşlerimizin hayata tutunmaları bağlamında ve o dönem milletvekillerinin tamamının bu yasayı destekleyerek bizlere umut olmalarının öneminin ve anlam taşıdığının kavramış bizlerin dernek kardeşliğimizin orda bulunmalarının ve farkındalığının nitelikli şahsiyetlerimizi takdir ediyor, bakanımızın etkinliğine katılan katılmayan yüreği etkinlikte olan tüm arkadaşlara ve kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi .

Yurt Eğitim Sen İzmir Temsilcisi Leyla Adar’ın yaptığı özel açıklamada; Akın Gönen Baba yurtta büyüyen çocuklara 2828 sayılı kanun maddesi ile en büyük babalığı yapmış olup gelecekte yaşanacak olan mağduriyetlerden çocukları büyük ölçüde korumuştur. Benim ‘’Tek Şahit’’ isimli şiir kitabımın çıkarılmasındada madden ve manen destekte bulunmuştur. Akın Baba’nın güzellikleri desteklemesi ve teşvik etmesi de takdire şayandır. Ayrıca Akın Baba ile Denge TV’de yaptığımız programda benim için unutulmayacak bir anı olmuştur. Akın Baba’mızı çok seviyoruz. Baba diyorum çünkü bizleri gerçekten evlatları gibi gören hassas yürekli bir insandır kendisi. Tüm yurt kardeşlerim adına kendisine sonsuz saygılarımı sunarım.

Kendileriyle gurur duyduğumuz Niğde’mizin değeri devlet eski bakanımız Sayın Akın Gönen’in bir siyaset adamının Türkiye’nin sorunları çözüm önerileri ‘’UMUTLUYUM’’ adlı kitabının tanıtımının imza törenine katılmaktan onur ve gurur duydum.

Devlet eski bakanı Akın Gönen’in İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitler Caddesi’ndeki Yankı Kitapevi’ndeki programa Orta Asya’dan 1600’lü yıllarda göç ederek Niğde’yi ata yurdu edinen hemşehrilerimiz atalarından aldığı mirasla emin adımlarla mütevazi bir şekilde hayırseverliklerini devam ettiriyor olmalarından gurur duyduk.

Niğde’nin yetiştirdiği Niğde’nin değeri Akın Gönen, Niğde’nin Bor ilçesindeki çocukluğundan bakanlığa ve başbakan vekilliğine uzanan yaşam hikayesinin metinleştirilmesinin önemli olduğu fikrinden hareketle kendisiyle bu söyleşiyi gerçekleştirdik sayın GÖNEN in yaşam hikayesinin önemi sadece bir cumhuriyet öğretmenin oğlunun hayat basamaklarını başarıyla çıkarak devlet bakanı ve başbakan vekili olmasına dayanmıyor aynı zamanda bürokrasideki ve siyasetteki deneyiminin, bilgi birikiminin ve fikirlerinin zenginliğine dayanıyor sayın gönen in kaymakamlık, valilik, milletvekilliği ve bakanlık mertebelerine ulaşmasının hikayesini, diğer taraftan , Türkiye’nin bürokrasideki ve siyasal sistemindeki sorunlarla, tıkanıklarla ve arızalarla altmış yıla yakın bir süre bir mücadelenin aktörü olan bir bürokratın ve siyasetçinin bir kitabını okuyacaksınız bunların yanında sistem sorunlarının çözülmesine ilişkin olarak, yaşadığı deneyimin ve entelektüel uğraşlarının kendisine kazandırdığı bir akıl yürütmeye dayanan işlevsel ve güncel önerilerini okuyacaksınız.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.