Hava Durumu

Hain saldırıyı sakın unutma unutturma

Yazının Giriş Tarihi: 14.07.2023 07:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.07.2023 07:05

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yer yerinden oynadı. Bir kâbustu... 51 yıla 4 askeri darbe sığdırmıştık, beşincisi neyse ki kalkışma ve girişim boyutunda kaldı.

Ancak o gecenin can acıtıcı her sahnesi kuşkusuz bu ülkenin zihninde derin izler bıraktı. Halkına silah çeken asker, Meclis’in, bu ülkenin insanın üzerine bombalar atan F-16’lar, havalimanlarına giren tanklar, TRT spikerine okutulan darbe metni...

15 Temmuz akşamı yaşanan akıl dışı darbe girişimin faturası çok ağır oldu. Neresinden bakarsanız bakın, bu aptalca kalkışmanın ülkemize ve kurumlarımıza verdiği tahribat, bugünden yarına giderilecek gibi değil. Bu ülke, bu millet bu ağır faturanın bedelini ödemeye devam etmektedir.

Darbenin de rezaleti olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Olur olur, bal gibi olur. Çünkü kelimenin bizzat kendisi rezalet doğuran bir ifadedir. Bundan tam bir yıl önce TSK içinde yuvalanmış bir kısım rütbeli subaylar, akıllara durgunluk veren bir kalkışmaya tevessül etmişlerdir. Mete Handan bu tarafa, Silahlı Kuvvetlerimizde böyle bir olay ne görülmüş ne de duyulmuştur.

Düşmanla savaşmak üzere alınan silahlar, millete çevrilmiş, 250 kişinin ölümüne, 2500’e yakın kişinin yaralanmasına yol açmıştır. Bu resmen bir akıl tutulmasıdır. Demokrasimize, hukukumuza, egemenlik haklarımıza tecavüzdür.

Neye, hangi akla, hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen bir avuç asker darbe yapmaya kalkıyor. Artık darbelerin ve muhtıra devrinin kapandığını bilmeden... Bu ülkeyi yönetmede demokrasiden başka seçenek olmadığını bilmeden... Bütün dünyanın demokrasiden yana, millet iradesinden yana olduğunu bilmeden...

Her fırsatta örnek almaları gereken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünü hiçe sayarak yönetime yasa dışı yollarla el koymaya kalkıştılar... Ülkemizi dünyanın gözünde ne duruma düşürdüler, farkında bile değiller.

Türkiye her türlü sorunun üstesinden gelebilecek imkân ve kabiliyetlere, kapasiteye sahiptir.

Çünkü ülkemizin öyle bir Cumhurbaşkanı var ki dünya ona gıpta ediyor... Allah uzun ömür versin Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.