Hava Durumu

Günün kutlu olsun polisim…

Yazının Giriş Tarihi: 06.04.2022 11:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.04.2022 11:44

Gün özel... Gün senede bir gün de olsa, onlar hepimizin baş tacı… Zor günde en yakın dost aynı zamanda. Yıllar öncesine dönüyorum şimdi… En büyük Başbuğum’un sözleri ile güne ilişkin kısa bir anlatım yapayım önce…

Tarihe geçen sözler ve Atatürk’ümün ifadeleri: “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır... Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat edilmelidir. Polise karışılmaz, vazifesini yaparken serbest bırakılmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır…” Şu son ifadenin güzelliğine bakar mısınız?

Ne demiş Başbuğum, “Herkesin polisi kendi vicdanıdır fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” Bu kadar net. Olay budur işte… “Türk polisine” diyerek söze giren yüce önder eklemiştir ayrıca; “Dün sizin hali tavrınızda mertlik ve erkeklik yürüyüşünüzde intizam ve ciddiyet size olan haklı itimadı kuvvetlenen herkesi memnun etti. Çünkü herkes biliyor ki ve bilmelidir ki; polis ve jandarma kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükun temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır. Binaenaleyh Cumhuriyet kanunlarına, memleketimizin huzur ve asayişine karşı gelebilecek  ve vatandaşların hürriyetine tecavüz edebilecek her şerrin kafası berhemal bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır. Reisi Cumhur Gazi Mustafa Kemal Atatürk

POLİS CANDIR…

Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci yıl dönümü… Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusumuzu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 177.yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını göz etmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla kutsi bir görev üstlenmiştir.

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.

Polis teşkilatımızın 177’nci kuruluş yılının kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gününü halktan ve kanunlardan alan polis teşkilatımız, milletin de karakteri gereği daima mazlumların, muhtaçların yanında, zorbaların ve hainlerin karşısında mücadelesini sürdürmüştür. Gece gündüz demeden tüm şartlar altında ülkemizin her köşesinde görevi sürdüren polis teşkilatımız asli görevlerinden birisi olan güvenlik teminini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Ben burada özveri ile çalışan Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Emniyet Müdür Yardımcısı  Cavit Özbek, Emniyet Müdürü İzzet Tuna, Emniyet Müdürü Uğur Çoban, Trafik Şube Müdürü Ali Çalışkan ve Emniyet Müdürü Osman Öztürk’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 177’nci yıldönümünü içtenlikle kutlarken, görevleri başında şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, tüm emniyet çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.