Hava Durumu

Göstermelik hayvan sevmeyin

Yazının Giriş Tarihi: 29.09.2023 07:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.09.2023 07:00

Bazı insanlar göstermeliktir, sosyal medyada paylaştığı özlü sözlerinden, ders niteliğindeki deyimlerin, sevgi sözcüklerinin hiç biri kendileri için geçerli değildir.

Paylaşırlar, başkalarından beklerler.

Kendileri yine bildiğini okur. Hayvan sevdiğini sanan bazı hayvan severler de öyle.. O tiplerin sevgisi gelip geçicidir… Hercaidir.

Kayseri’de bağ evlerine aldıkları hayvanları mevsimlik severler.. Sonra hooop sokağa.. Ama söze, eleştiriye geldi mi de mangalda kül bırakmazlar.

Kayserimiz de meşhur bağ evleri özellikle eylül-ekim aylarında başı boş hayvanlarla doludur. Artık benim de yönetimde olduğum KAYSEHAKDER Kayseri Hayvansever Derneği, olarak sokaktaki kedi-köpeklerin bakımına zor yetişiyoruz.

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi başta Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı kutlamak isterim. Türkiye’nin en modern Hayvan Ambulansını hizmete soktu. Hayvan toplama aracında çalışan personeline veterinerlik fakültesinden “sokak hayvanları nasıl yakalanır” eğitimi aldırdı. Geçenler Kocasinan Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç’ı ziyaret ettim. Sokak Hayvanları için çok güzel projelerden bahsetti. Hatta parklara kuşlar için çok güzel ağaçtan yuvalar yaptırdıklarını söyledi. Havaların çok güzel gitmesine rağmen doğa beslemelerine devam ettiklerini anlattı. Ben burada Sayın Çolakbayraktarı ve Kılıç’ı kutlamak isterim…

Büyükşehirbelediyesine de haksızlık edemem Sayın Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ta sokak hayvanları için tonlarca mama dağıtımı yapmaktadır...

Kayseri’de hayvan severlerin en büyük şansı, Hayvan Sever Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediye başkanları, bunun yanında Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın özellikle sokak hayvanları konusunda çok hassas hayvanlar için yürüyüş yolları ve mezarlıklar yaptırdı.

Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Memduh Büyükkılıç, yeni barınağın yakında açılacağını Türkiye’nin en modernini yaptıklarını söyledi. Kedi ve köpekler için kısırlaştırma seferberliği başlatmalarını, kısırlaştırmazsak ciddi bir havyan artışı olacak. Bu konuda Veteriner Hekimleri Odası’ndan da bu konuda destek bekliyoruz. Özellikle bağa göçme zamanı hayvanları yazlık değil ömürlük sevmelerini bekliyoruz.

BARINAKTAN EDİNİN...

Kayseri KAYHAKDER Başkanı Nilgün Üzel de dertli… Üzel; ”Bağa göçme zamanı köpek alıp, sezon sonunda bağlara bırakıp gidiyorlar. Bundan çok muzdaribiz Köpek almak isteyenler barınağımızdan alsınlar. Aşıları, kısırlaştırmaları ve kontrolleri yapılan bu köpeklerin alınması diğer köpeklere de iyilik anlamına geliyor. Barınaktan sahiplenilirse çok memnun oluruz. Köpekleri sahiplenirken hiç bir ücret alınmadığının altını çizen Üzel, ” Köpeklerin gerekli bakımlarının sahiplenen kişi tarafından yapılması ile ilgili sözleşme imzalatıp, Eğer bakım ve beslenmesinde eksiklik tespit edersek hayvanı geri alıyoruz ” dedi.

Geçtiğimiz Günlerde AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu.ile görüşen Nilgün Uzel,bir an önce yasanın artık uygulanmasını ve cezaların daha ağırlaştırılmasının sözünü aldığını söyledi.

Göstermelik hayvan sevmeyin...

BIRAKACAKSANIZ DA LÜTFEN ALMAYAIN…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.