Hava Durumu

Gönüllerin Adamı Dr.Mehmet Savran, O Herkesin Başkanı …

Yazının Giriş Tarihi: 13.11.2022 22:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.11.2022 22:11

Nevşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Savran, gönül belediyeciliği adına yaptığı çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor. Rutin belediyecilik faaliyetlerinin ötesinde sosyal ve kültürel alandaki çalışmalara da azami önem veren Başkan Savran’ın gittiği her yerde vatandaşların teveccühüyle karşılaşmanın huzurunu yaşadığını gördüm…

Vatandaşın refahına yönelik işlerin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak hareket ettiklerine dikkat çeken Başkan Savran, bu tür işlerin vatandaş nazarında takdir edilmesinin başarının göstergesi olduğunu vurguladı. Başkan Savran, “Önemli olan yaptığınız hizmetlerle her kesime hitap etmek ve herkesin başkanı olabildiğini vatandaşa göstermektir” dedi.

Belediyecilik faaliyetlerinde halkın ihtiyacına yönelik proje üretmenin ve bu projeleri halkla birlikte hayata geçirmenin kendine büyük keyif verdiğini ifade eden Başkan Savran, “Yaklaşık iki yıldan beri görev başındayız ve göreve geldiğimiz günden bu yana şevkle yaptığımız tüm çalışmalarımızı aynı heves ve zevkle yapmaya devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz ve uygulamaya koyduğumuz her projenin halk nazarında karşılığının olduğunu görmekse şevkimizi daha da artırıyor” şeklinde konuştu.

Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik yapmanın da önemli olduğunu bildiklerinin ve bu doğrultuda projeler geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Savran, açıklamasında; Kurduğumuz modern tesislerle mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına yönelik yada onları sosyal hayata dahil eden etkinlikler yapıyoruz. Çocuklarımıza yönelik olarak başlattığımız Sokak Oyunları faaliyetini ise daha sosyal bireyler yetiştirmek adına çeşitli projeler düzenliyoruz sürekli olarak tiyatro ve etkinliklerle çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bu tür örnekleri daha da çoğaltabileceğini söyleyen Başkan Savran, “Bizim en önemli hedeflerimizden biri şehir ekonomisini büyütecek işler yapmak. Şehri güzelleştirerek insanımıza hizmet etmektir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Başkan Savran’ın görevde olduğu süre zarfında hayata geçirdiği sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili muhtelif zamanlarda röportaj yapılan vatandaşlar da memnuniyetlerini ve beklentilerini dile getirerek, Başkan Savran’ın gönül belediyeciliğinde örnek çalışmalara imza attığını Nevşehirliler yakından takip etmektedir...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.