Hava Durumu

Gelin mutluluğu yakalamaya çalışalım...

Yazının Giriş Tarihi: 12.06.2023 00:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.06.2023 00:32

Son zamanlarda gördüklerim, duyduklarım, yaşadıklarım ve araştırmalarım bana keyif vermiyor.. Öyle bir zaman dilimindeyiz ki inanamıyorum...Nasıl geldik buraya? Kim getirdi, niye bu kadar sinirliyiz, bir şeyleri saklamak için niye bu kadar efor sarf eder olduk?

Bilmiyorum..Hiç anlamıyorum..Hem de hiç.
Zavallı gözlerim gördüklerim karşısında şaşkınım..Gözlerimi kapatıyorum..Bu kez karanlık hoşuma gitmiyor.Gözlerimi açtığımda ise şahit olduklarım beni mutsuz kılıyor. 'Ne yapacağım' diye elimi kafama koyup,derin düşüncelere dalıyorum.Doluya koyuyorum almıyor.Boşa koyuyorum dolmuyor. Gözümden vazgeçiyorum..

Çınlayan kulaklarım,bu kez dikkatimi kulaklarıma veriyorum.İnsanların söyledikleri,keyif vermiyor.O zaman kulaklarımı kapatıyorum.Hiç bir şey duymamak moralimi bozuyor. Fazla dayanamayıp,yine açıyorum kulaklarımı.İnsanların mutsuzluğu,içinden çıkılmaz hale gelen ekonomileri,dövizin füze gibi fırlayıp ardından paraşütle kendini bırakması. KOBİ'lerin döviz borcu nedeniyle patinaj çekmesi,iflas eden fabrikaların durumu,işsiz kalan işçilerin çaresizliği ve söylemleri kulaklarımı tırmalıyor..Bu kez kulaklarımdan vazgeçiyorum...

Yönümü siyasete dönüyorum.Çünkü hem gözlerimin hem kulaklarımın çektiği sıkıntıların sonlandıracak tek merci siyaset.Liderleri izliyorum.Kavga ediyorlar..Çıkıp projelerini anlatmaları ve de Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlarına çözüm için bir masanın etrafında oturup alçak sesle konuşup çözüm üretmeleri gerekirken,bir kaşık suda fırtınalar koparıyorlar.. Sonra dönüp,"Siyasette bunlar gayet doğal"deyip kendi kendimi teselli ediyorum. Oturup araştırma yapmaya başlıyorum.Yaptığım araştırmalarda ,geleceğimiz keyifli.Dünya da sanayi üretiminde Kayseri olarak mobilya sektöründe lider olmamız bana keyif veriyor..Kayseri ürünlerinin tüm dünya da kalitesi ile boy göstermesi,moralimi yükseltiyor..Genç nüfusumuz iyi eğitebileceğini düşünmek beni heyecanlandırıyor.Doğal kaynaklarımız dünyanın geleceğinde bizi güçlü kılıyor…

Geçtiğimiz günlerde AK Parti milletvekili seçilen, turizmde Kayseri'de çok büyük emekleri olan aynı zamanda gençlerin sorunları ile yayından ilgilenenle Dr.Murat Cahit Çıngı,ile uzun uzun sohbet ettik..Ayrıca kadın haklarını savunucusu olan Yazar arkadaşım Özlem Akşit,Tv proğramlarında sadece kadınları değil erkeklerinde haklarının savunucu Akşit,’hep kötümser olmayalım yaşamın güzel yönlerinide ele alalım'  çok pozitif bir yapıya sahip olan Özlem Akşit,le konuşurken karşımda  bir psikiyatrist le konuşuyorum gibi geldi bana..Biraz olsun konuşmaları beni mutlu etti..Bizim böyle insanlara ihtiyacımız var..Keşke siyasetçilerimizlede konuşsa inanın ki cebelleşmeyi bırakıp anlaşma yoluna gireceklerinden eminim..

YanıtlaYönlendir

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.