Hava Durumu

Gazeteciler gününüz- bayramınız mübarek ola…

Yazının Giriş Tarihi: 08.01.2023 23:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.01.2023 23:22

10 Ocak 1961’de gazetecilerin çalışma koşullarını ve sosyal haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın Yasası’nın yürürlüğe girdiği tarih tüm gazeteciler tarafından, “Çalışan Gazeteciler Günü” ya da “Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Bu yasayla gazetecilere yıpranma ve sosyal haklar getirilmişti..

Evet, 10 Ocak mübarek bir gün...

İtirazı olan var mı? Ses yok demek ki…İtiraz da yok..!

Türkiye’nin gazetecileri, köşe yazarları, habercileri ve medya çalışanlarına yönelik gazete, televizyon ve radyo haber adına gündeme ilişkin ne varsa kamuyu aydınlatma yükümlüdür…

Ey Gazeteciler, mübarek bayramınız kutlu ola…

“Kutlu” olsun demekten başka çıkar bir yolda yok…

Gelinen noktaya baktığımda adam vatanını satıyor, ‘gazeteci’ diye lanse ediliyor. Bu gidişle, ne gün kalacak ne de bayram…

 Bu mu sansürsüz gazeteler, önce çuvaldızı kendimize! Bu mu basın bayramı?

Ülkenin cumhurbaşkanına saldırmak veya küfretmek mi basın özgürlüğü? Var mı dünyada böyle Türkiye’deki gibi gazetecilik. Devlete küfretmek veya vatanın sırlarını deşifre etmek önüne gelene hakaret mi gazetecilik?

Nedir bu ya?

Dış ülkelerin ajanları gelmiş Türkiye de gazetecilik yapıyor ve Türkiye’ye saldırıp hakaret ediyor. Sonra da ‘basın özgürlüğü nerede’ diyorlar.

Burası, yolgeçen hanı mı, beyler veya hanımefendiler?

Kayseri’de bir dönemde 15 gazete vardı. Bugün yayınlanan 3 gazete kaldı. Satışlar yerlerde, aldıkları ilan parası dudakları uçuklatıyor. Adamın internet gazetesi var. Günde 50 binin üzerinde giriş oluyor. Şu anda Basın İlan Kurumu’nda 1 kuruş katkı payı yok…Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden olan İGF HABER AJANSI aracılığıyla, Kayseri’den kullandığımız haberler veya köşe yazım Türkiye genelinde 2 bin 500 haber sitesi ve gazetelerde yayınlamaktadır…Tıklanma  bir milyonun üzerindedir..

Evet, gazetede yazılar 1 gün, TV’de 2 dakika söylenir sonra unutulur. Ama internet gazetelerinde yazı veya haber aksi bir durum olmadıkça sonsuza kadar kalır.

Artık gazetecilik bir alem oldu. Şimdi gazetelerin BİK ilanlarının pastaları bölünecek. Artık gazetecilik internettir. Kim ne derse desin, elinizde bulunan telefonunuz gazete, televizyon veya radyodur.

Meslekte saygınlık, meslekte dürüstlük ve meslekte ilkeli olmak ulu çınar gibidir. Kökü sağlam yerde başı ise göklerdedir.

Seviyorum mesleğimi… Ve 24 saat haber peşindeyim…İlk günkü aşkla…

İGF HABER AJANSI  da Türkiye’de ve illa ki Kayseri’de her zaman ilk haberi veren kuruluştur…

       

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.