Hava Durumu

En Büyük Bayram..!

Yazının Giriş Tarihi: 24.10.2021 10:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.10.2021 10:24

Ne söz yeter, ne de sözler yeterli kalır hissedilen coşkuyu aktarmaya… Her birimizin kuşkusuz ki Cumhuriyet’e özel bir kelamı vardır, kısa da olsa en hakikatlisinden... Çünkü içtendir denilen yani hissedilen..

Kolay değildi ulaşmak, kolay da değildi kurmak… Hele ki o günlerin şartları… Uzatmayayım, en içtenlikle kurulduğundan emin olduğum cümlelere geleyim… “Sonsuza dek de ayakta kalacaktır…” Evet Allah’ın izniyle hepimizin de mücadelesi bu, Cumhuriyetimiz ayakta kalsın, hep var olsun...

Asırlar boyu bağımsız olarak yaşamış yüce Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetimizin 98’nci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Ülkemizin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, kederde ve sevinçte bir olan fertleri olarak, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimiz, ülke toprakları üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini veya mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayırım yapmaksızın her bir ferdini, bu ülkenin aynı haklarına sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, kederde ve sevinçte bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir anlayışa sahiptir.

Ülkemiz için bir zenginlik olan bu farklılıklarımızı ayrılıklara dönüştürmeye, kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin birliğini bozmaya çalışan odaklara ve onların sinsi oyunlarına karşı aziz milletimiz, her türlü mücadeleyi büyük bir başarı ile sürdürmektedir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmak en büyük vazifemizdir. Cumhuriyet’in sunduğu çağdaş ilkelerle yöneltilen ülkemizde kazanımlarımızı koruyarak, bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi yaşatmak ve onun evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonraki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır. Cumhuriyetimizin 98 yaşına ulaşmasının gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dostlarımın Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden kutluyorum…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.