Hava Durumu

‘Benim Yolum'

Yazının Giriş Tarihi: 20.11.2023 07:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 07:14

Türkiye’nin ve Kayserimizin gönlü zengin işadamı Murat Kantarcı... Yatırımcı ve asıl önemlisi doğduğu, büyüdüğü topraklara hayır hasenatını hiç esirgemeyen Türkiye’nin gönlü zengin Kayseri sevdalısı… Anasının atasının topraklarını sürekli hatırlayan, kadir kıymet bilen, gelenek görenek ve ananevi değerleri asla unutmayıp, unutturmayan bir Kayserili, Kayseri sevdalısı, hayır hasenatı seven, Anadolu insanı. Sayın Kantarcı ile 1980 yıllarında tanışmıştık, Türkiye de ilk çelik raf yapan aynı zamanda Kayseri’de ilk çamaşır makinası yapan iş insanı Murat Kantarcı, eğitime çok önem vermiş yüzlerce üniversite öğrencisine burslar vermiş. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk sayılacak 500 öğrenci kapasiteli Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi’ni açtı. Bunun yanın sevgili eşi Süheyla Kantarcı adına da sağlık ocağını hizmete açtı.

Değerli iş insanı Murat Kantarcının, ‘BENİM YOLUM’ eserini kendisinden dinleyelim ,aslında bu eser hayata yeni atılacak girişimci gençler için çok önemli bir eser… “Hayatın hep devam’ fikri üzerine kurulu olduğuna inandım. Yaşadıklarımız devam ederek gelişmek, gelişerek devam etmek fikri üzerinedir. Başardığım zamanlarda da yeniden başladıklarımda da bu anlayışı hiç bırakmadım. Hayatımı hep dolu dolu yaşadım diyebilirim. Bu bakımdan pişmanlıklarım neredeyse hiç olmadı. ‘Yenildim’ dediğimde yeniden başlamak, tekrar tutunup ne gerekiyorsa onu yapmak hep ilkem olmuştur. Geçmişim keyfini çıkardığım hayatımın tatlı hatıralarıyla ve mücadele zevkimin  sevinçleriyle doludur. Şimdi hepsini gülerek hatırlıyorum. Gelecek için daha çok heyecanlanıyorum. Bu heyecan benim hayat sevincim olmaya devam ediyor. Çalışmayı, üretmeyi, faydalı olmayı ve insanların hayatına yeni şeyler katmayı seviyorum.  Yaptığım her işte o işe bir yenilik katıp devam etmeyi hayat prensibim edindim. Bu kitabı dolu dolu yaşadığım hayatımı özellikle gençlere, genç girişimcilere belki faydası olur düşüncesiyle kaleme aldım. Çocukluk yıllarımda şu anki yaşıma kadar geçen zamanda oluşan bütün hatıralarımı ve iş hayatımdaki tecrübelerimi gelecek kuşaklar da okusun istedim. Mücadelemin ve girişimcilik düşüncelerimin onlara örnek olabileceğini düşündüm.”

Murat Kantarcı çok güzel bir not düşmüş; “Eğlenmeyi, gülmeyi, anlamlı bir hayat yaşamayı hep önemsedim. Spor yapmayı, müzik dinlemeyi, sinema ve tiyatro seyretmeyi, dans etmeyi ve kitap okumayı çok severim. Gençlere ve okuyucularıma şunu söylemek isterim. Başarılı bir hayat sürmek değerlidir. Mücadele etmek, hayata yeni bir şeyler katmak ve kendini renginizi vurmak önemlidir. Bu bakımdan nasıl yaşadığınız da değerlidir. Başarma düşüncenizin  yanına beraber yaşadıklarınızla geçirdiğiniz anlamlı zamanların oluşması sağlayarak bir ömür sürmek sevinçlerin en güzelidir.”

Sayın Kantarcı, yolun ve bahtın açık olsun...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.