Hava Durumu

‘Benim Yolum’

Yazının Giriş Tarihi: 06.05.2023 23:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.05.2023 23:14

Evet Türkiye’nin ve Kayserimizin gönlü zengin iş insanı ve duayen sanayicilerimizden. Yatırımcılarımızdan asıl önemlisi doğduğu büyüdüğü topraklara hayır ve hasenatı hiç esirgemeyen ,her zaman eğitime önem veren yakın bir zamanda ‘Murat Kantarcı Bilim ve Teknoloji’ okulunu yaptırıp 500 öğrenci kapasiteli bu okulda eğitim görecek. Sayın Kantarcı’yı 1980 yıllarının başından beri tanırım bu güne kadar binlerce öğrenciye burs veren Murat Kantarcı, yaptığı projelerle Kayseri deki üniversite girecek öğrencilere her yıl Türkiye’deki ve yabancı Ülkelerdeki üniversitelerin tanıtımında her zaman öncülük yapmıştır..

Sayın Kantarcı’nın kaleme aldığı ‘Benim Yolum’ eserinden önsözü, sizlerle paylaşmak istiyorum…

Hayatın hep ’devam’ üzerine kurulu olduğuna inandım. Yaşadıklarımı devam ederek gelişmek, gelişerek devam etmek fikri üzerinedir. Başardığım zamanlarda da, yeniden başardıklarımda da bu anlayışı hiç bırakmadım. Hayatımı hep dolu dolu yaşadım diyebilirim. Bu bakımdan pişmanlıklarım neredeyse hiç olmadı. Yenildim dediğimde yeniden başlamak, tekrar tutunup ne gerekiyorsa onu yapmak hep ilkem olmuştur. Geçmişim keyfini çıkardığım hayatımın tatlı anılarıyla ve mücadele zevkimin sevinçleriyle doludur. Şimdi hepsini gülümseyerek hatırlıyorum. Gelecek için de daha çok heyecanlanıyorum. Bu heyecan benim hayat sevincim olmaya devam ediyor. Çalışmayı ve üretmeyi; faydalı olmayı ve insanların hayatına yeni şeyler katması seviyorum. Yaptığım her işte o işe bir yenilik katıp devam etmeyi hayat prensibim  edindim.

Bu kitabı, dolu dolu yaşadığım hayatımı özellikle gençlere genç girişimcilere belki faydası olur düşüncesiyle kaleme aldım. Çocukluk yıllarımda şu anki yaşıma kadar geçen zamanda olan bütün hatıralarımı, iş hayatımdaki tecrübelerimi gelecek kuşaklar da okusun istedim. Mücadelemin ve girişimcilik düşüncelerimin onlara örnek olabileceğini  düşündüm..

Okuyucular kitapta, çocukluk günlerimden  bu zamana kadar geçen süreçte  bende iz bırakan ne varsa onu görecek mücadele ve başarma azmime şahitlik edecektir. Hatıralarımı nasıl bir hayatım olduğunu, neler yaptığımı, iş hayatımdaki inişler ve çıkışlarımı bana emeği geçenleri her şeyden önemlisi çalışma sevincimi bulacaklardır. Ayrıca bu kitapta ülkemizin sosyal ve siyasal değişimini, bu değişimin hayatıma, şehrimize ve ülkemize olan etkilerine dair gözlemlerimi de barındırmaktadır. İnönü döneminden çok partili hayata; darbeler döneminden iki binlerde yaşadığımız şu günlere kadar sosyal siyasi hayatın, iş yaşamına etkilerini de  bu kitapta zaman zaman dile getirdim. Hayatımla ilgili her şeyi bütün ayrıntılarıyla anlatamazdım. Bu da zaten kitabın amacını aşardı. Unutmak istediğim şeyleri unutulmasını da istemediklerimi bu satırlarda ifade ettiğimi düşünüyorum..

 ‘Benim Yolum’ un yazılmasına ilham kaynağı Frank Sinatra’nın çok sevdiğim bir şarkısı olan  ‘ My Way’ Benim Yolum isimli şarkısıdır. Şarkını sözlerinin hayatımı ve hayata bakışımı özetlediğini düşünüyorum. Bu sebeple kitaba ‘Benim Yolum’ ismini verdim. Bu güzel hayata katkıları değerleri için hayatıma dokunan herkese minnettarım. Bende emeği olana anneme, babama, kardeşlerime teşekkür borçluyum..

Eşim arkadaşım iş Ortağım Süheyla’ya bu yolu benimle yürüdüğü ve hayatıma kattığı tüm güzellikler için  sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarım Ebru. Hakan ve Serkan’a da evimizi ve iş hayatımızı bu güzel rüyaya dönüştürdükleri için teşekkür ediyorum..

 Bana emek veren bütün dostlarıma, beraber çalıştığımız bütün çalışanlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı hayatı bu kadar  güzel ve anlamlı yaşamazdım..

Ne yaptıysam hep keyifle ve sevinçle yaptım...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.