Hava Durumu

“ Ben Senin Adını AŞK Koydum”

Yazının Giriş Tarihi: 13.02.2023 22:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.02.2023 22:55

“ Ben senin adını aşk koydum”

Evet… Başlık bu…
Sevginin gücü parayla ölçülmez. Sevgi denince; mağaza vitrinleri yenileniyor, sokaklar ışıldıyor veya kampanyalar düzenleniyor… Hediyeler seçiliyor, sürprizler hazırlanıyor ve heyecan yükseliyor. 14 Şubat günümüzde milyonlarca insanın kutladığı toplumsal bir olay haline geldi. Bunun doğal sonucu olarak ticari boyutu da çok gelişti. 14 Şubat’ta sevgililere veya eşlere bugünün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verilmeye başlandı. Uluslararası  Perakende Federasyonu, geçen yıl Sevgililer Günü harcamalarını 45 milyar dolar olarak öngörmüş, bunun da yaklaşık beşte birinin internet üzerinden yapılacağını duyurmuştu.

Oysa sevgi Türk halkı için bambaşkadır. Sevginin gücü maddiyatla ölçülemez. Kim ne derse desin,  ben hala buna inananlardanım. Türkiye’de iki gencin birbirine sevgisinin Avrupa’nın ABD’nin üstünde durduğu duyguların üstünde olduğuna inanıyorum.

Türk halkı sevgiyi korumak için arkadaşlık kuran gençlerin bu ilişkisini koruyarak Sevgililer Günü’nü ayakta tutar. Sevgiyi tarif etmek zordur. Sevgi hissedilir. Dışardan ithal edilen Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Babalar Günü 21’nci yüzyılda ticari yıla dönüşmüştür.

Halbuki sevgi mefhumu ticaretle ölçülmez. O canlıların yüreğinde hissedilir. Biz bunu bir güne sıkıştırınca bu sevgi değil ticaret olur. Bugün de ticarethane kazanır, sevgi kaybeder. Halbuki bugünün oluşması canlılar iş güdüsünden gelen bir mefhumdur. Ona kimse mani olamaz.

Düşünelim, bir kedi yavrusunu almak isterseniz kedi yüzümüze atlar ve yavrusunu vermek istemez. İşte bu sevgiden ileri gelir. Biz  bir günde anne, baba ve sevgiye sevgimizi göstermek ancak gösterişten ileri gelir. Onu 365 gün hatırlamalıyız.

Sevgi; devamlılık ister kimseyle paylaştırılmaz.

Sevgiyle doğduk, sevgiyle yaşayalım..

Aşk ve sevgi çok azımızın karşılığını verebileceği bir duygudur veya ayrıcalıktır.

Hangi sınırlarda yaşanmış olursa olsunlar sevgi ve aşkı yaşayıp yaşatanların Sevgililer Günü’nü kutluyor, her gün Sevgililer Günü olmasını diliyorum.

Bu arada yeni çıkacak kitabımın adı
“Ben Senin Adını AŞK koydum.”
 

  

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.