Hava Durumu
Haber Giriş Tarihi: 06.12.2021 17:49

'Güçlü kadınlar güçlü toplumların temellerini atıyor'

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezinde bir program düzenlendi.

MALATYA (İGFA)- Düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adem Bedir Ergül, Kadın STK Temsilcileri, kadın muhtarlar ile Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezine devam eden kursiyerler katıldı.

AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu program sırasında yaptığı konuşmada, “5 Aralık 1934 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlarımıza yönelik verilen hakların 87’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

Geriye dönüp baktığımız zaman ne büyük şanlı bir tarihimiz var ki tüm dünyayı kapsayan kadın haklarının 1934 yılında verilmesiyle 1980’li yıllarda bütün Avrupa ülkelerinde tüm dünyada bu hakların dünya kadınlar günü hakkı olarak tarihe geçmesi bizi ayriyeten gururlandırıyor ve onurlandırıyor. Kadınlar toplumumuzun yüzde 50’sini kapsıyor. Yaşamın her alanında varız. Güçlü kadınlarla güçlü aile, güçlü toplumların temellerini atıyoruz" dedi. 

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Hak olgusu kişinin yaratılışla birlikte gelen olgudur. Dinimiz gereği Müslüman olan herkesin Cenab-ı Allah’ın yaratmış olduğu bütün değerlere özen göstermesi gerekmektedir. Yaratılan her canlı kendi hakkına riayet edecek. Herkes hakkına riayet ederse hiçbir problem yaşanmaz. Kadın bizim için kutsaldır" ifadelerini kullandı.