Hava Durumu

CEV'de gençliğin 'gelecek'le buluşması

Sanayiye yönelik mesleki ve teknik eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV)’in yetiştirdiği gençler, ‘Gelecek Gençlikle Gelecek’ sloganıyla düzenlenen CEV Günü etkinliğinde projelere destek veren Vakıf gönüllülerinin yanı sıra öğretim üyeleri, teknik öğretmenler, mentörler, Holding ve Vakıf çalışanlarıyla buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2022 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2022 10:10
https://www.igfhaber.com
CEV'de gençliğin 'gelecek'le buluşması

BURSA (İGFA) - Türk sanayisinin köklü kuruluşlarından Coşkunöz Holding bünyesinde faaliyet yürüten Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV)’de eğitim gören gençler ve Vakfın gönüllüleri, CEV Günü’nde bir araya geldi.

‘Gelecek Gençlikle Gelecek’ sloganıyla gerçekleşen buluşmada konuşan Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş ve Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay konuşmalarında gelenekselleştirmeyi planladıkları bu günle özellikle sanayinin ihtiyacı olan mesleki ve teknik eğitime dikkat çekmeyi amaçladıklarını vurguladı. Açılış konuşmasını yaparak, mezunları kutlayan Coşkunöz Eğitim Vakfı Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “İlkini gerçekleştirdiğimiz CEV Günü’nde; mezunlarımızın çok ama çok çalışarak, ahlaklarıyla geleceğe örnek bir nesil olmalarını diliyorum” dedi.

Coşkulu geçen etkinlikte ünlü tarihçi İlber Ortaylı da konuşmacı olarak yer aldı ve deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde eğitim vakıflarının büyük paya sahip olduğunu söyleyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, öğrencilerin yenilikçi teknolojilere uygun olarak geliştirdikleri ürünleri inceledi. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin en büyük göstergesinin eğitim olduğunu belirten Ortaylı, vakfedenlere teşekkür etti.

Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş ise, geleneksel hale getireceğimiz CEV Günü’nde fark oluşturan projelerini aktararak heyecanımızı katlayan öğrencilerimize teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.