Hava Durumu
Yazının Giriş Tarihi: 20.10.2021 12:31

Dünya dönüyor ,sen ne dersen de..

YÜKSEL ERCAN

TÜM MAKALELERİ


Bundan 20 yıl önce bize " Bir gün gelecek bu günleri özleyeceksin, birden bire bu kadar zaman nasıl geçti diye hayıflaanacaksın ancak bunların sana hiç bir faydası olmayacak" deselerdi muhataplarımıza "-Yahu kardeşim işiniz gücünüz yok mu, önümüzde doya doya yaşayacağımız ve geçmesini büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz en az 20 yıl var" cevabını verirdik.

İşte bugünlerde hiç ama hiç geçmeyeceğini düşündüğümüz 20 yılı su gibi tükettik, bundan 20 yıl önce bize nasihat verenlerin geldiği noktaya demir attık ancak farkına da vardık ki yaşadıığımız hayatta aldığımız yada alamadığımız kararlar bizim inisiyatifimiz dışında gelişmiş bundan sonrada inisiyatifimiz dışında gelişmeye devam edecek.

Bizden beş yaş büyük olan Türk müziğinin en güçlü seslerinden Nilüfer’in bizim gençlik yıllarımızda seslendirdiği “Dünya dönüyor/Sen ne dersen de/Yıllar geçiyor/ fark etmesende” isimli şarkısının üzerinden en az 40 yıl geçti,Nilüfer’in özel hayatını çok iyi takip etmediğimizden fiziki durumu ve sağlığı ile ilgili öyle aman aman bir bilgimiz yok, ancak bizim saçlarımız döküldü, dişlerimizde önemli bir miktarda azalma var, gözlerimiz eskisi kadar iyi görmüyor, Altmış yaşına gelmiş bulunmaktayız, Dolayısı ile bizden beş yaş büyük olan Nilüfer’inde bırakın sonbahar mevsimini yaşadığını Kış mevsiminin tam ortasında olduğunu söylemek yalan olmaz.

İnsan belli bir süre dünyanın döndüğünü daha da önemlisi yılların geçtiğini anlamakta güçlük çekiyor, Günlük yaşamı sırasında bir oraya bir buraya koşalım derken bir bakıyoruz ki hiç gelmek istemediğimiz orta yaş gurubunun bile ortalarına misafir olmuşuz.

Böylesi bir noktada bir dönem güzel işler yapan ticarette, siyasette sosyal hayatta çok önemli başarılara imza attıktan sonra köşesine çekilen pek çok insana rahatlık battığında biraz da çevresinin “Sen şimdi her şeyi bir kenara bırakıp yeniden ortaya çıksan işlerine bıraktığın yerden devam edersin” şeklindeki gaz vermesi ile “Hadi bismillah” diyerek yola çıkmaya çalışıyor ancak farkında olmuyor ki artık hiçbir şey eskisi gibi değil.

Eski tip siyaset, Eski tip ticaret, eski alışkanlıklar, eski cihazlar, eski dostluklar, eski muhabbetler yada eskiye dair ne varsa hayatımızdan tek tek ayrılıp artık hiçbirimizin bulamayacağı karanlıklara yol aldıkları bir süreçte hayatımıza giren yeniliklere ayak uydurmanın zorluğu da zaten çok net bir şekilde biliniyor.

Son günlerde İş bankası reklamlarında sanatçı Cem Yılmaz’ın “her şey eve gelsin” şeklinde tamda bu günleri özetleyen  bir çalışması var,Aslında dünya ile birlikte Türkiye’nin hangi istikamete doğru gittiğini önümüzdeki süreçte günlük hayatımızın nasıl devam edeceği ile ilgili harika bir çalışmanın anlatıldığı bu reklam bizim anlatmak istediklerimizi de tam olarak özetliyor.

Pek çok kez yine bu sütunlarda belirtmiştik bizim nesil teknolojiye tam kötü zamanda yakalandı, Bilgisayarların ilk çıktığı yılları sonrasına bizim gazetelerde kullandığımız nerede ise çeyiz sandığı kadar büyük kasalı ve monitörlü bilgisayarları hatırlayan çok sayıda yaşıtlarımız vardır.

Daha önce herhangi bir bilgisayar eğitimi almayan daha da kötüsü görev yaptığı kurumda bir noktadan sonra mecbur olduğu için teknoloji kullanmak zorunda kalan nesil öğrenmek ile öğrenmeme karasında yıllar yılı bocaladı durdu.

Son 20 yıl teknolojinin baş döndürücü bir hızla hayatımıza girdiği ve her geçen gün kendisini inanılmaz bir hızla yenilediği günler olarak hatırlarımızda kalacak, bugün yirmi yaşında olan ve bırakın ilkokulları ana okullarında başlayan teknolojik eğitim dolayısı ile yeni nesil bugünlere hazır bir duruma geldi kavuştu.

Teknolojiyi tam olarak yakalayamayan nesil ise kendisi ile kararları halen daha “kol gücü “ile çözebileceğini ,geçmiş yıllardan kalan ancak bugün hiçbir geçerliliği olmayan yöntemler ile hayata geçirebileceğini düşünüyor ancak yanılıyor.

Geçtiğimiz gün bir öğretmen arkadaşımız anlattı, Akıllı telefonu arıza yaptığı için servise bırakmış, ertesi gün okula gittiğinde iki öğrencisinin sınıfta olmadığını görünce merak edip çocukların ailesine ulaşıp “Çocuklar bugün neden okula gelmediler” diye sormuş,öğrencilerin ailesi de “Öğretmenim çocukların bugün okula gelemeyeceklerini dün size whatsApp’dan yazdım demek ki yazdıklarımı göremediniz” demiş.

Bu küçük örnek bile teknolojide nereden nereye geldiğimizin eski alışkanlıkların artık anlamını yitirdiğini bugün var olan gerçeklere ayak uyduramadığımız takdirde hayatımızın da olabildiğince zorlaşacağını düşünüyoruz.

Son 20 yılda hayatımızı olumlu yada olumsuz bir şekilde değiştiren teknolojinin şu günlerde daha hızlı bir şekilde mesafe alacağı artık gün gibi aşikar, Işık hızı da denilen bu çabukluğa kimin ne kadar fazla ayak uyduracağı o ülkelerinde teknolojide ne kadar ileri gideceği ile ilgilidir.

Bundan 20 yıl önce siyaset yapanlar, 15 yıl önce çalıştırdıkları kulüplere şampiyonluk sevinci yaşatanlar, Yöneticilik yaptıkları eğitim kurumlarında altın çağlar yaşatanlar bugün yeniden aynı başarıları yaşatmak isteseler de yapamayacaklarını bizden iyi biliyorlar.

Artık eskisi gibi 15-20 nüfuslu kalabalık aileler yok, biraz geçim sıkıntısından ama daha da çok değişen dünya düzeni vesilesi ile iki çocuğun bile çok olarak yorumlandığı küçük ailelere geçiş yaptık, dolayısı ile akrabalıklarda dostluklarda, buralara yapılan ziyaretlerde her geçen gün azalıyor.

Yaş geçtikçe anılar hayatımızda daha fazla yer tutmaya başladı, bizim yaş grubumuzdakiler geçmişte bir şekilde yollarlı kesişen bir akranını gördüğünde “neydi o günler, nerede o eski bayramlar” diye hayıflanmaları da artık o zamanları bir daha göremeyeceklerini bildiklerindendir.

Geçtiğimiz günlerde bir yazıda “Gideceğimiz yer geldiğimiz yere göre daha yakın” şeklinde müthiş bir tespit okuduk, Dünyada insan hayatının bilemediniz yüz yıl olduğunu varsaydığımızda bu zamanın yarısını yaşayan yani 50 yaşını deviren herkesin “gideceği yer geldiği yerden mecburen yakın” oluyor.

İnsanın bu kadar olup bitikten sonra kendisini sorgulamaya başladığı zamanlarda “Dünya dönüyor sen ne dersen de/Yıllar geçiyor fark etmesen de/Anladım ki biz eski biz değiliz/O günler geçmiş biz bu gündeyiz” demekten başka biç bir sığınacak limanı kalmıyor.

En azından biz o eski biz değiliz.

Kaynak: www.igfhaber.com

YAZARLARIMIZ Tüm Yazarlarımız

Mehmet ÇETİNKAYA Ankara’nın taşına bak…

Ülke olarak yeni tip koronavirüsle tanışmamız ve mücadele etmemizin 627. günü; yani 1 yıl 8 ay 17 gün...

Koca Bursaspor’un geldiği noktaya bakın sevgili dostlar…

Çok değil sadece birkaç zaman önce Süper Lig’de karşılaşmıştı Gençlerbirliği’yle…

Hem de kıran kırana, hem de kora kor mücadelenin tam da göbeğinde oynanıyordu maçlar.

Geçmişin kötü mirası sonucu bugün TFF 1’nci Lig’den kurtulma savaşı veriyor iki takım da.

Altını tekrar çizmek gerekirse, yükselme değil kurtulma savaşı tabirini kullanıyoruz.

Büyük umutlarla kurulan takımın, yaşattığı büyük hayal kırıklıkları sahneleniyor her hafta…

Yakalanan 3 haftalık başarılı serinin yerinde yeller esiyor…

Milli aranın ardından beşinci viteste giden arabanın el freniyle balata yaktığı dönemleri yaşıyoruz…

Daha da fenası, ilk haftalarda yediğimiz hurmalar yüzünden her geçen hafta daha fazla tırmalıyoruz tırmanacağımız yüksek duvarları…

Yükseklik korkusu olan bireyler gibi seviyoruz sanki aşağılarda kalmayı.

Motivasyonu en önemlisi de özgüveni her hafta biraz daha kanıksamaya başlıyoruz umarsızca…

Takım kötü oynuyor’ haksızlığı yapmayacağım ama takım olamadıkları gerçeğini de göz ardı etmeyeceğim elbette.

Futbol bir takım oyunudur ve siz bu ekip ruhunu yakalayamazsanız gerisi hava gazıdır…

Gaz aradan çekilince siz de havanızı alırsınız… Emin Adanur ve ekibinin harcadığı milyonlarca Eurolar bir tarafa, daha da hissedilir mahalle baskısı bu saatten sonra…

Kolay fikstür kalmadığı gibi ikinci yarıda bir de gerilimi yüksek maçlar olacak…

Peki bu takımı sarımsaklamalı da mı saklamalı yoksa sarımsaklamasak da mı saklasak?

Kurumsallıktan uzak, kaosun göbeğinde nasıl yüzünü gösterecek peki güneş sizce?

Kocaelispor, İstanbulspor ve Gençlerbirliği…

Mutluluk şarkıları çalabilecek mi yeniden bu orkestra…

Ankara’nın taşına, gözlerimin yaşına bakarak mı geçecek yoksa bu sezon da! 

Sıradaki maçta, 30 Kasım Salı günü saat 15.00’te Ziraat Türkiye Kupası 4'ncü Eleme Turu'nda Bursaspor, Kırşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Bir arada olma ihtiyacı

27.11.2021 12:35
Cenaze namazını kılmak için caminin avlusundayız, Bir dostumuz babasını kaybetmiş, yaşı kaç olursa olsun annesini, babasını kaybedip yetim kalmanın ne demek olduğunu bilen birisi olarak babasını kaybeden dostumuzun acısına ortak olmaya çalışıyoruz.

İYİ Parti'nin Denizli mitingi nasıl yorumlanmalı..?

22.11.2021 14:45
Bu yazıya başlamadan önce “Acaba en son miting ne zaman yapıldı.?” sorusuna kısa bir müddet cevap aradık, Başvurduğumuz kaynakların nerede ise tamamında 31 Mart 2019 tarihinden sonra siyasi partilerin  kayd

Paslanmak...

20.11.2021 12:35
Önceki gün bizim akranımız bir grup Ülkücü arkadaşımızla çay içip sohbet ettik, Bir kısmımızın saçları dökülmüş

Kefeni Yırtmak...

13.11.2021 12:34
Bundan yirmi yıl otuz yıl önce bizim için anlamsız olan pek çok uygulama şu günlerde çok şey ifade ediyor, belki yaşımızın belli bir noktaya gelmesinden, belki iletişim araçları vesilesi ile dünyanın kü&cced

Dünün problemi, bugünün problemi

12.11.2021 13:16
Bizim tek maaşlı bir babanın ev geçindirmek adına kendisine katkı sunmaya başladığımız dönemler ortaokul yıllarına dayanır, “Eve giren para biraz daha fazla olsun” amacı ile otobüs muavinliği, ay

Mavi Gözlü BOZKURT

10.11.2021 13:48
1881 yılında başlayan ve 10 Kasım 1938 yılında saat 09.05’te sona erdiği söylenilen 57 yıllık fazla uzun sayılmayacak bir ömür. “Sona erdiği söylenilen bir ömür&rdq

En iyi ben bilirim

09.11.2021 12:32
İçerisinde bulunduğumuz günlerde bizim millete bir haller oldu, Her gün biraz daha zorlaşan hayat koşulları dolayısı ile televizyon seyretmekten başka bir lüksü kalmayan vatandaş gece geç saatlere kadar devam eden açık otu

Yarı Yarıya...

08.11.2021 12:33
2018 yılında Türkiye’nin geçtiği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin bize verdiği en büyük zararı ne oldu.?” sorusunun en iyi cevabı “84 milyon ülke nüfusunu tam ortadan ikiye

Kolay Hayat...

06.11.2021 08:10
Türkçemizde "Ağzı olan konuşuyor" şeklinde muhteşem bir deyim var, bilen-bilmeyen kim varsa aklına esen her konuda açıyor ağzını yumuyor gözünü, başlıyor sallamaya ki t

Yanılgılar Ülkesi...

05.11.2021 13:28
Türkiye’nin siyaset yolu ile ne kadar gergin bir durumda olduğunu artık tekrarlamanın anlamı yok, 7 gün 24 saat uygulanan gerginlik politikası dolayısı ile herkes burnundan soluyor. Biz uzun zamandır bu sütunlarda

Bedava Akıl

04.11.2021 12:32
Bizim insanımızn saatler süren ve sonuçsuz olduğu bilinen tartışmaları çok sevdiği öteden beri bilinir, “Meleklerin dişi yada erkek olup olmadığı” ile ilgili “

Her üç kişiden ikisi milletvekili adayı

02.11.2021 12:34
03 Kasım 2002 Pazar günü yapılan genel seçimin akşamı sandıklar açıldığında o ana kadar var olan partilerin nerede ise baraj altı kaldığı ve Türkiye’nin iktidar olan AK Parti ile seçim barajını aşan CHP ile baş başa kaldı

Krallar ve Kurallar...

01.11.2021 15:57
1988 yılı itibarı ile sürücü belgesi olan, sürekli araç kullanan, emniyet kemerini takmadan aracı hareket ettirmeyen, aracın içerisinde emniyet kemeri takmayanları “hemen kemer takın”&

Cenneti Cehenneme Çevirmek...

30.10.2021 12:37
Bir yada birkaç kez yurt dışına çıkan ancak beklediği samimiyeti o memleketlerde bulamayan kim varsa yurda geri döner dönmez “Türkiye gerçekten Cennet gibi, Ancak bu cennet ülkenin kıymetini bilen y

Yaşasın CUMHURİYET...

29.10.2021 13:43
29 Ekim 1923 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından ilan edilen ve bugün 98. yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet bizim de anla

Umutsuzluk

28.10.2021 12:32
Bilindiği gibi gazetecilerin misafiri eksik olmaz, Telefonla arayıp "Yerinde isen geliyorum" diyen, "Çat kapı" misafir olan, "Geçiyordum seni &

İnsaf...

26.10.2021 12:31
“İnsaf” ibaresinin hayatımızdaki yerini anlatmaya kelimeler yetmez, İnsafı ve İnsaf ölçülerini anlatabilmek için ciltler dolu kitap yazmak gerekebilir. Muhatabımızı yolun doğru taraf

Meral Akşener’in 'ÖMER’in YOLU'nda merkeze yürüyüşü

25.10.2021 08:31

Meral Akşener’in “ÖMER’in YOLU’nda ” Merkeze yürüyüşü

25.10.2021 13:07
Siyaset ile ilgili olanlar hatırlayacaktır, Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti bilindiği gibi bundan 4 yıl önce 25 Ekim 2017 tarihinde kuruldu, MHP’ye genel başkanlığı için aday olan ancak bir t&uum

İnanç İstismarı...

23.10.2021 05:43
<

Değerli Olmak...

22.10.2021 12:34
Son dönemlerde inandığımız, bizi biz yapan değerlerimizin tamamında olağanüstü bir aşınma, yıpranma görüyoruz, artık manevi değer üzerine yemin eden hiçbir Allah kuluna itibar etmiyoruz, Yıllar yılı gelenek

Hoşgörü...

21.10.2021 13:08
Geçtiğimiz hafta sonu organizasyonu CHP Genel merkezin tarafından Marmaris’te yapılan Anadolu buluşması-Yerel Medya Çalıştayına katıldık, Bir medya mensubu olarak en azından sektörün durumunu öğrenmek, sorunların farkında olmak adın

Güvenilir olmak...

19.10.2021 04:34

Anadolu Buluşması - Yerel Medya Çalıştayı

18.10.2021 13:39

Bir Ömür Endişe

16.10.2021 13:18
Türkiye’de 84 milyona dayanmış bulunan nüfusun yıllar yılı mutlu olduğunu söylemek gerçekten zor, Çok partili hayata geçtiğimiz 1950 yılı itibarı ile iş başına gelen siyasetçilerin bu ülkede yaşayan va

Anamın Duaları Olmasa...

15.10.2021 13:02
Anne ile ilgili anneler ile ilgili belki milyonlarca hikâye-deneme-şiir yazılmıştır, okyanuslar gibi ucu bucağı olmayan bir sonsuzluk içerisinde her yazı başka bir anlam bulsa da anneler ile ilgili bizi en çok etkileyen ifade Yavuz B&am

Siyasetçinin Ev Hayatı

14.10.2021 12:39
Geçtiğimiz aylarda bir eğitim kurumunun öğrencilleri için düzenlediği “Başarı ve motivasyon” başlıklı bir seminere bizde katılmıştık, bizimle birlikte Eğitim kurumunun kendisine g&

Keşke her parti ön seçim yapsa

13.10.2021 14:04

Uçurumun hemen kenarı...

12.10.2021 13:05
Birkaç gün önce akşam saatlerinde çalan telefonumuzu açtığımızda eski bir dostumuz “Abi sana birisini soracağım, biraz araştırma yaptım ama yine de sana sormadan edemedim, İl genelinde bir iş yapacağım, söz&

Saygılı Olmak...

11.10.2021 12:31
Her ne kadar şu sıra kısmen normale dönmüş gibi görünüyor olsa da hayatımızı bir anda bambaşka noktalara doğru yönlendiren Koronavirüs salgını nedeni ile son dönemlerde dikkat ediyoruz caddelerde sokaklarda az miktarda

Hayallerin Kurbanı Olmak..

09.10.2021 14:14
Kendisini yetiştirmiş, Eğitimini tamamlamış, bir konu hakkında uzmanlaşmış, uzmanlaştıktan sonra da o konuda söz söyleme kelam etme seviyesine kadar gelmiş insanların daha çok genç izleyicilerin bulunduğu sohbetlerde konuyu bağlarken kullanacağı son i

Güvenmek..

08.10.2021 13:46

Olmamız gereken yer

07.10.2021 13:58

Adam gibi adam

06.10.2021 04:02

Vurun Lütfü Türkkan’a belki kurtulur gemi

05.10.2021 14:54

Araç almak mucize, konut almak hayal!

04.10.2021 13:40

Müslüm Baba sağ olsaydı

02.10.2021 14:49
Son dönemlerde genç müzisyenler milyonlarca vatandaşı duygulandıran eserlere imza atıyorlar, Bizde bu genç kardeşlerimizin seslendirdikleri eserleri büyük bir keyifle dinliyoruz, dinledikten sonra da adeta marş gibi ezberliyoruz.

İkinci yarı

01.10.2021 14:16

Olgunlaşma dönemi

30.09.2021 13:12

Gel de dertlenme...

29.09.2021 08:14

İttifakların seçimi

28.09.2021 13:49

Meral Akşener’in eskittiği ayakkabı, ıslattığı gömlek

27.09.2021 13:19

İşsizim, işsizsin, işsiziz..

25.09.2021 04:29

Keyif almak

24.09.2021 15:22

Kendim ettim kendim buldum

23.09.2021 13:30

Lütfü Türkkan’ın bundan sonrası

22.09.2021 06:32
Geçtiğimiz  haftayı mevsim gereği 6 düğün cemiyeti ile kapat

Olduğumuz yerde saymak

22.09.2021 13:00
Dünyada bütün sı

Kapalı göz açılınca

21.09.2021 13:05

Haddini bilmek...

15.09.2021 13:03
Türk insanının saatler süren ve sonuçsuz olduğu bilinen tartışmaları çok sevdiği öteden beri bilinir, “Meleklerin dişi yada erkek olup olma

Hazine yardımı

14.09.2021 15:51
12 Eylül 1980 ihtilali sonrası yeniden demokrasiye geçişte o gün siyasi gücü elinde bulunduranların “

Devlet vatandaşını kurumlara ezdirir mi?

13.09.2021 14:03
Son birkaç gündür bu sütunlarda Telekom ile ilgili mücadelemizi anlatmaya çalışıyoruz. Telefonda yaptığımız bilemediniz

Ben 12 Eylül’ün nesini seveceğim?

12.09.2021 15:52
Kaç yıl oldu 'Oniki Eylül' oldu olalı, İdareyi bu beyler ele aldı alalı, Senelerdir d

Kurumların vatandaşa ettiği zulüm

11.09.2021 16:48
Son 10-15 yıldır bilindiği gibi sosyal hayatımıza çok sayıda Platform girdi, günlük hayatımızı tanzim eden ne varsa tamamı paralı hale geldi, Birbiri ardına özelleştirilen kurumların bünyesinde oluşturulan bu platformlar birbirleri ile yarışarak daha fazla mü

Umudumuzu kaybedersek

10.09.2021 15:58
Sınırları içerisinde yaşadığımız bu zor coğrafyada karşı karşıya kaldığımız zorluklardan kurtulma adına verdiğimiz olağanüstü mücadeleyi bizimle birlikte b

Diyanet işleri

09.09.2021 12:27
Son bir haftadır Türkiye'de çok büyük bir kitle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın söylediklerini önce anlamaya sonra da yorumlamaya çalışıyor ancak şu ana kadar alışık olunmayan bir şekilde kamuoyuna yansıyan bu açıklamalar yine büy

Son 10 yılımız

08.09.2021 12:56
Ortalama insan ömrünün 70-80 yıl olduğu bir dünyada normal şartlarda beş yılın on yılın hesabın yapılması fazla bir anlam ihtiva etmeyebilir, İyi bi

Filozoflar ülkesi

07.09.2021 13:29
Son birkaç yıldır “fındık kabuğunu bile doldurmayan” saatlerce tartışılsa bile asla neticeye gidemeyen, başladığı andan itibaren ucunun nerede bittiği

Koronavirüs ile mücadele asıl şimdi başlıyor

06.09.2021 13:04
2020 yılı itibarı ile tüm dünya ülkeleri ile birlikte bizi de sarıp sarmalayan, önce ürküten sonra korkutan en sonunda da sevdik

Yanmak

04.09.2021 14:29
Kendi kendimizi dinlemek adına bir köşeye çekilip geçmişin muhasebesini yapmaya çalıştığımız çoğu zaman işin içerisinden çıkamadığ

Aşıya direnmek

04.09.2021 05:12

Kitap sevgisi

02.09.2021 13:35
Dün bir dostumuz ziyarete geldi, Çay-çorba faslından sonra “Sendeki bu kitap merakını anlamakta güçlük çekiyorum, okumad

Partilerin doğum sancıları

01.09.2021 15:15
1945 bütçe görüşmelerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün son başbakanı Celâl Bayar, Adnan Mende

Şehir yorgunları

31.08.2021 19:50
Son dönemlerde Edirne’den, Kars’a kadar  memleketimizin her tarafında yaşayan insanımızın önemli bir kısmı şehirlerin keşmekeşliğinden şikayetçi, Ekmeğini kazanmak için doğduğu köyden büyük şehirlerin kenar mahallelerine gelip yerleşen ancak

Zafer Bayramı

30.08.2021 13:36
Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı...

Geçen günler kalan günler

29.08.2021 16:29
Dünya görüşümüzün şekillenmesinde çok büyük katkıları olan rahmetli Atsız

Dürüstlük testi

26.08.2021 12:52
2 gün önce erken saatlerde bir ziyarete  gitmek için yola çıkıyoruz, Gideceğimiz bölgeye yakın bir yerde trafik polisleri  uygulama y

Peki bizi kim dövüyor?

25.08.2021 15:42
Belki yaşadığımız zaman itibarı ile belki de hayat tarzı vesilesi ile Sinemaya gitme alışkanlığı bizde fazlaca gelişmedi, Belli zamanlarda arkadaşlarımızın ısrarı ile gitmek zor

Dünya nimetini elinin tersiyle itmek

24.08.2021 12:58
Son dönemlerde kendilerini “Muhafazakar” olarak tanımlayan kitlenin var olan dünya nimetlerinden faydalanmak adına bırakın bizi kendilerini bile hayretler içerisinde bırakan değişimleri kendileri açısından belki normal olarak karşılanabilir, Kendileri

Teknoloji ekonomisi

23.08.2021 14:03
Çok partili hayata geçildi geçileli kurulan siyasi partiler iktidara geldiklerinde Edirne’den, Kars’a kadar olan sınırlar i&c

Neredeydik, Nerelere Geldik.?

22.08.2021 13:42
Son günlerde hayatımızın nerede iste tümünü avucunun içerisine alan siyasetten fırsat bulup dostlarımız ile bir araya gelebildiğimiz anlarda bundan sonra olabilecekleri konuştuktan sonra bir anda geçmişe dönüyor, belki de geçmişin güzel anla

Mülk Allah'ın ise...

20.08.2021 15:56
Bizim memlekette kendilerini bu dünyadan vazgeçmiş ve tamamen ahirete odaklanmış gibi görünen ama aslında hiçte öyle olmayan belli bir kitle var, bu kitle biraz da yaşı gereği hem bu dünyayı bırakmamak hem  de etrafında “Bu amcamız di

Afganistan’dan almamız gereken ders

19.08.2021 14:31
İçerisinde bulunduğumuz yüzyılın başında 1881 yılında hayata “Merhaba” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem dehası ile emperyalist güçler tarafından paramparça edilmeye çalışılan Osmanlı bakiyesi Türkiye

Kuşatma…

24.06.2015 12:50
Türkiye uzun yıllardır bin bir musibet ile karşı karşıya kalıyor, 1999 yılındaki Marmara depremi ile başlayan felaketler zinciri o gün bu gündür bir türlü yakamızı bırakmadı işin daha kötüsü bu belalar azalacağına artarak devam ediyor ve her yeni felak

Dünden bugüne

24.06.2015 12:48
Bizimde üzerinde yaşadığımız dünya her gün değişiyor, Dünyanın bu olağanüstü hızlı değişimine ayak uydurabilenler daha rahat bir hayat sürüyor, hayatı güzelleşenler bu durumu fark ettiklerinde  de yeni değişimlere yeni ufuklara doğru yelken a&cced