Hava Durumu
Yazının Giriş Tarihi: 18.10.2021 13:39

Anadolu Buluşması - Yerel Medya Çalıştayı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 15-16-17 Ekim tarihlerinde hazırlanan ve CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan ile Atilla Sertel’in organize ettiği ev sahipliğini ise Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın yaptığı 2021 yılının Anadolu Buluşması-Yerel Medya çalıştayına bizde katıldık.

15 Ekim Cuma günü sabah 08.30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen hava alanından başlayan yolculuğumuz yaklaşık bir saat sonra Muğla/Dalaman Havalimanı'nda sona erdi.

Dalaman hava alanında bizi olağanüstü bir yağmur karşıladı. Marmaris Belediyesi tarafından konuşlandırılan ulaşım görevlileri yaklaşık 90 kilometrelik Dalaman-Marmaris arasındaki yolu rahat ve sorunsuz bir şekilde geçmemizi sağladı.

Bir kere işin başında söylememiz gerekiyor. CHP’nin İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan ve Atilla Sertel tek bir detayı bile atlamadan harika bir organizasyona imza atmışlar. Diğer misafirler ile birlikte yaklaşık 500 kişilik bir katılımcının bulunduğu böylesi bir toplantıda nerede ise hiçbir hata olmadı desek yalan söylemiş olmayız.

Organizasyonu gerçekleştiren iki milletvekili kadar hatta onlardan biraz daha fazla çaba gösteren isimlerden birisi de yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dı. Belediyenin çok sayıda çalışanını ve aracını bu organizasyon için seferber eden Oktay’ın ekibi de hemen herkes tarafından tam not aldı.

Cuma günü Türkiye’nin dört bir tarafından Marmaris’e akan medya mensuplarının hangi saatte geleceği belli olmadığından tüm gün gelen misafirleri konaklayacağı otele ulaştırmak ve odalarına yerleştirmek için geçti. Bizde o saatlerde muhteşem Marmaris marinayı dolaşma imkanı bulduk.

Cuma akşam saatlerinde aşağı yukarı katılımcıların tamamı Marmaris’e ulaşmıştı. Organizasyonun tıkır tıkır işlemesinde önemli bir rol oynayan İzmir Milletvekili Atilla Sertel geç saatlere kadar devam eden ve yüzlerce gazetecinin bulunduğu yemekte büyük bir sabırla herkesle görüştü hal hatır sordu olması muhtemel sorunları da verdiği talimatlar ile giderdi.

Cumartesi günü sabah kahvaltısı sonrası yerel medyanın sorunlarının tartışılacağı salona gittiğimizde Tuncay Özkan ile Atilla Sertel’i var olan tüm görevliler ile birlikte oradan oraya koştururken gördük. Sorunların daha geniş çerçevede tartışılması adına Türkiye’nin dört bir tarafından gelen medya mensupları 10'ar kişilik gruplar halinde bir araya getirilerek var olan sorunların ortak bir görüş halinde tartışılması amaçlanmıştı.

Cumartesi günü akşam saatlerine kadar daha önceden programlandığı gibi konuşmacılar medya kuruluşlarının içerisinde bulunduğu sorunları en ince detaylarına kadar anlattıklarında farkına vardık ki Medyanın sorunları her geçen gün azalacağına daha da fazlalaşmış.

Saat 16.00 gibi sona eren sunumlar sonrası Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen tekne turuna katıldık. Marmaris’in harika havası, muhteşem görüntüsü eşliğinde gerçekleşen tekne turu işin doğrusu biz dahil herkesin yorgunluğunu da almış oldu.

Cumartesi akşamı gerçekleşen gala yemeğine katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile görüşme ve fikirlerimizi anlatma imkanı bulduk. Sağ olsunlar her ikisi de bizi sabırla dinleme zahmetinde bulundular.

Pazar sabahı medyanın var olan sorunlarını bire bir işin muhataplarından öğrenmek ve çözüm önerilerini sunmak üzere salona gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önce ulusal ve yerel medyanın sorunları üzerine sonra da genel siyaset üzerine konuşmasını yaptıktan sonra “Hadi bakalım arkadaşlar, şimdi sorunlarını siz dile getirin, ben de hem şimdi, hem de iktidara geldikten sonra neler yapabileceğimize bakalım” çağrısı yaptı.

O an bizim gazeteci arkadaşlar birbiri ardına sorularını yağdırmaya başladılar. Sorunların arkasının gelmeyeceğinin farkına varan görevliler “Arkadaşlar Sayın Kılıçdaroğlu saat 13.30 gibi salondan ayrılacak soruları bu zaman dilimi içerisinde yöneltsin” dediği anda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı notlardan 27 adet sorunun yazdırıldığını anladık.

Sabrı ve tevazusu ile tanıdığımız Kemal Kılıçdaroğlu bizi yine yanıltmadı. Kendisine soruları yönelten 27 arkadaşımızın önce isimlerini ve sordukları soruları tek tek okudu ve soruların tamamını cevaplandırdıktan sonra saat saat 14.30 gibi bir başka programa katılmak üzere salondan ayrıldı.

Saat 17.00 gibi konakladığımız otele geldik, eşyalarımızı topladık ve geldiğimiz gibi akşam saat 20.30 uçağı ile Marmaris’ten, Sabiha Gökçen Havaalanı'na indik.

Her sektörde olduğu gibi medyanın sorunları da çok. Bu sorunları kendisine dert ederek en azından sorunları dinleyen Anadolu’nun dört bir yanından yüzlerce gazeteciyi bir araya getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan’a,  CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’e, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve tüm Marmaris Belediyesi çalışanlarına, çalıştay boyunca arı gibi çalışan Atilla Sertel’in danışmanı Murat Koç'a, neredeyse tüm misafirleri 7/24 büyük bir sabırla dinleyen ve bir dakika bile “of “demeyen görevli Sibel Sağır’a ve organizasyonda yer alan tüm isimsiz kahramanlara sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sağ olsunlar, var olsunlar.

Kaynak: www.igfhaber.com

YAZARLARIMIZ Tüm Yazarlarımız

Mehmet ÇETİNKAYA Ankara’nın taşına bak…

Ülke olarak yeni tip koronavirüsle tanışmamız ve mücadele etmemizin 627. günü; yani 1 yıl 8 ay 17 gün...

Koca Bursaspor’un geldiği noktaya bakın sevgili dostlar…

Çok değil sadece birkaç zaman önce Süper Lig’de karşılaşmıştı Gençlerbirliği’yle…

Hem de kıran kırana, hem de kora kor mücadelenin tam da göbeğinde oynanıyordu maçlar.

Geçmişin kötü mirası sonucu bugün TFF 1’nci Lig’den kurtulma savaşı veriyor iki takım da.

Altını tekrar çizmek gerekirse, yükselme değil kurtulma savaşı tabirini kullanıyoruz.

Büyük umutlarla kurulan takımın, yaşattığı büyük hayal kırıklıkları sahneleniyor her hafta…

Yakalanan 3 haftalık başarılı serinin yerinde yeller esiyor…

Milli aranın ardından beşinci viteste giden arabanın el freniyle balata yaktığı dönemleri yaşıyoruz…

Daha da fenası, ilk haftalarda yediğimiz hurmalar yüzünden her geçen hafta daha fazla tırmalıyoruz tırmanacağımız yüksek duvarları…

Yükseklik korkusu olan bireyler gibi seviyoruz sanki aşağılarda kalmayı.

Motivasyonu en önemlisi de özgüveni her hafta biraz daha kanıksamaya başlıyoruz umarsızca…

Takım kötü oynuyor’ haksızlığı yapmayacağım ama takım olamadıkları gerçeğini de göz ardı etmeyeceğim elbette.

Futbol bir takım oyunudur ve siz bu ekip ruhunu yakalayamazsanız gerisi hava gazıdır…

Gaz aradan çekilince siz de havanızı alırsınız… Emin Adanur ve ekibinin harcadığı milyonlarca Eurolar bir tarafa, daha da hissedilir mahalle baskısı bu saatten sonra…

Kolay fikstür kalmadığı gibi ikinci yarıda bir de gerilimi yüksek maçlar olacak…

Peki bu takımı sarımsaklamalı da mı saklamalı yoksa sarımsaklamasak da mı saklasak?

Kurumsallıktan uzak, kaosun göbeğinde nasıl yüzünü gösterecek peki güneş sizce?

Kocaelispor, İstanbulspor ve Gençlerbirliği…

Mutluluk şarkıları çalabilecek mi yeniden bu orkestra…

Ankara’nın taşına, gözlerimin yaşına bakarak mı geçecek yoksa bu sezon da! 

Sıradaki maçta, 30 Kasım Salı günü saat 15.00’te Ziraat Türkiye Kupası 4'ncü Eleme Turu'nda Bursaspor, Kırşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Bir arada olma ihtiyacı

27.11.2021 12:35
Cenaze namazını kılmak için caminin avlusundayız, Bir dostumuz babasını kaybetmiş, yaşı kaç olursa olsun annesini, babasını kaybedip yetim kalmanın ne demek olduğunu bilen birisi olarak babasını kaybeden dostumuzun acısına ortak olmaya çalışıyoruz.

İYİ Parti'nin Denizli mitingi nasıl yorumlanmalı..?

22.11.2021 14:45
Bu yazıya başlamadan önce “Acaba en son miting ne zaman yapıldı.?” sorusuna kısa bir müddet cevap aradık, Başvurduğumuz kaynakların nerede ise tamamında 31 Mart 2019 tarihinden sonra siyasi partilerin  kayd

Paslanmak...

20.11.2021 12:35
Önceki gün bizim akranımız bir grup Ülkücü arkadaşımızla çay içip sohbet ettik, Bir kısmımızın saçları dökülmüş

Kefeni Yırtmak...

13.11.2021 12:34
Bundan yirmi yıl otuz yıl önce bizim için anlamsız olan pek çok uygulama şu günlerde çok şey ifade ediyor, belki yaşımızın belli bir noktaya gelmesinden, belki iletişim araçları vesilesi ile dünyanın kü&cced

Dünün problemi, bugünün problemi

12.11.2021 13:16
Bizim tek maaşlı bir babanın ev geçindirmek adına kendisine katkı sunmaya başladığımız dönemler ortaokul yıllarına dayanır, “Eve giren para biraz daha fazla olsun” amacı ile otobüs muavinliği, ay

Mavi Gözlü BOZKURT

10.11.2021 13:48
1881 yılında başlayan ve 10 Kasım 1938 yılında saat 09.05’te sona erdiği söylenilen 57 yıllık fazla uzun sayılmayacak bir ömür. “Sona erdiği söylenilen bir ömür&rdq

En iyi ben bilirim

09.11.2021 12:32
İçerisinde bulunduğumuz günlerde bizim millete bir haller oldu, Her gün biraz daha zorlaşan hayat koşulları dolayısı ile televizyon seyretmekten başka bir lüksü kalmayan vatandaş gece geç saatlere kadar devam eden açık otu

Yarı Yarıya...

08.11.2021 12:33
2018 yılında Türkiye’nin geçtiği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin bize verdiği en büyük zararı ne oldu.?” sorusunun en iyi cevabı “84 milyon ülke nüfusunu tam ortadan ikiye

Kolay Hayat...

06.11.2021 08:10
Türkçemizde "Ağzı olan konuşuyor" şeklinde muhteşem bir deyim var, bilen-bilmeyen kim varsa aklına esen her konuda açıyor ağzını yumuyor gözünü, başlıyor sallamaya ki t

Yanılgılar Ülkesi...

05.11.2021 13:28
Türkiye’nin siyaset yolu ile ne kadar gergin bir durumda olduğunu artık tekrarlamanın anlamı yok, 7 gün 24 saat uygulanan gerginlik politikası dolayısı ile herkes burnundan soluyor. Biz uzun zamandır bu sütunlarda

Bedava Akıl

04.11.2021 12:32
Bizim insanımızn saatler süren ve sonuçsuz olduğu bilinen tartışmaları çok sevdiği öteden beri bilinir, “Meleklerin dişi yada erkek olup olmadığı” ile ilgili “

Her üç kişiden ikisi milletvekili adayı

02.11.2021 12:34
03 Kasım 2002 Pazar günü yapılan genel seçimin akşamı sandıklar açıldığında o ana kadar var olan partilerin nerede ise baraj altı kaldığı ve Türkiye’nin iktidar olan AK Parti ile seçim barajını aşan CHP ile baş başa kaldı

Krallar ve Kurallar...

01.11.2021 15:57
1988 yılı itibarı ile sürücü belgesi olan, sürekli araç kullanan, emniyet kemerini takmadan aracı hareket ettirmeyen, aracın içerisinde emniyet kemeri takmayanları “hemen kemer takın”&

Cenneti Cehenneme Çevirmek...

30.10.2021 12:37
Bir yada birkaç kez yurt dışına çıkan ancak beklediği samimiyeti o memleketlerde bulamayan kim varsa yurda geri döner dönmez “Türkiye gerçekten Cennet gibi, Ancak bu cennet ülkenin kıymetini bilen y

Yaşasın CUMHURİYET...

29.10.2021 13:43
29 Ekim 1923 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından ilan edilen ve bugün 98. yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet bizim de anla

Umutsuzluk

28.10.2021 12:32
Bilindiği gibi gazetecilerin misafiri eksik olmaz, Telefonla arayıp "Yerinde isen geliyorum" diyen, "Çat kapı" misafir olan, "Geçiyordum seni &

İnsaf...

26.10.2021 12:31
“İnsaf” ibaresinin hayatımızdaki yerini anlatmaya kelimeler yetmez, İnsafı ve İnsaf ölçülerini anlatabilmek için ciltler dolu kitap yazmak gerekebilir. Muhatabımızı yolun doğru taraf

Meral Akşener’in 'ÖMER’in YOLU'nda merkeze yürüyüşü

25.10.2021 08:31

Meral Akşener’in “ÖMER’in YOLU’nda ” Merkeze yürüyüşü

25.10.2021 13:07
Siyaset ile ilgili olanlar hatırlayacaktır, Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti bilindiği gibi bundan 4 yıl önce 25 Ekim 2017 tarihinde kuruldu, MHP’ye genel başkanlığı için aday olan ancak bir t&uum

İnanç İstismarı...

23.10.2021 05:43
<

Değerli Olmak...

22.10.2021 12:34
Son dönemlerde inandığımız, bizi biz yapan değerlerimizin tamamında olağanüstü bir aşınma, yıpranma görüyoruz, artık manevi değer üzerine yemin eden hiçbir Allah kuluna itibar etmiyoruz, Yıllar yılı gelenek

Hoşgörü...

21.10.2021 13:08
Geçtiğimiz hafta sonu organizasyonu CHP Genel merkezin tarafından Marmaris’te yapılan Anadolu buluşması-Yerel Medya Çalıştayına katıldık, Bir medya mensubu olarak en azından sektörün durumunu öğrenmek, sorunların farkında olmak adın

Dünya dönüyor ,sen ne dersen de..

20.10.2021 12:31
YÜKSEL ERCAN TÜM MAKALELERİ Bundan 20 yıl önce bize " Bir gü

Güvenilir olmak...

19.10.2021 04:34

Bir Ömür Endişe

16.10.2021 13:18
Türkiye’de 84 milyona dayanmış bulunan nüfusun yıllar yılı mutlu olduğunu söylemek gerçekten zor, Çok partili hayata geçtiğimiz 1950 yılı itibarı ile iş başına gelen siyasetçilerin bu ülkede yaşayan va

Anamın Duaları Olmasa...

15.10.2021 13:02
Anne ile ilgili anneler ile ilgili belki milyonlarca hikâye-deneme-şiir yazılmıştır, okyanuslar gibi ucu bucağı olmayan bir sonsuzluk içerisinde her yazı başka bir anlam bulsa da anneler ile ilgili bizi en çok etkileyen ifade Yavuz B&am

Siyasetçinin Ev Hayatı

14.10.2021 12:39
Geçtiğimiz aylarda bir eğitim kurumunun öğrencilleri için düzenlediği “Başarı ve motivasyon” başlıklı bir seminere bizde katılmıştık, bizimle birlikte Eğitim kurumunun kendisine g&

Keşke her parti ön seçim yapsa

13.10.2021 14:04

Uçurumun hemen kenarı...

12.10.2021 13:05
Birkaç gün önce akşam saatlerinde çalan telefonumuzu açtığımızda eski bir dostumuz “Abi sana birisini soracağım, biraz araştırma yaptım ama yine de sana sormadan edemedim, İl genelinde bir iş yapacağım, söz&

Saygılı Olmak...

11.10.2021 12:31
Her ne kadar şu sıra kısmen normale dönmüş gibi görünüyor olsa da hayatımızı bir anda bambaşka noktalara doğru yönlendiren Koronavirüs salgını nedeni ile son dönemlerde dikkat ediyoruz caddelerde sokaklarda az miktarda

Hayallerin Kurbanı Olmak..

09.10.2021 14:14
Kendisini yetiştirmiş, Eğitimini tamamlamış, bir konu hakkında uzmanlaşmış, uzmanlaştıktan sonra da o konuda söz söyleme kelam etme seviyesine kadar gelmiş insanların daha çok genç izleyicilerin bulunduğu sohbetlerde konuyu bağlarken kullanacağı son i

Güvenmek..

08.10.2021 13:46

Olmamız gereken yer

07.10.2021 13:58

Adam gibi adam

06.10.2021 04:02

Vurun Lütfü Türkkan’a belki kurtulur gemi

05.10.2021 14:54

Araç almak mucize, konut almak hayal!

04.10.2021 13:40

Müslüm Baba sağ olsaydı

02.10.2021 14:49
Son dönemlerde genç müzisyenler milyonlarca vatandaşı duygulandıran eserlere imza atıyorlar, Bizde bu genç kardeşlerimizin seslendirdikleri eserleri büyük bir keyifle dinliyoruz, dinledikten sonra da adeta marş gibi ezberliyoruz.

İkinci yarı

01.10.2021 14:16

Olgunlaşma dönemi

30.09.2021 13:12

Gel de dertlenme...

29.09.2021 08:14

İttifakların seçimi

28.09.2021 13:49

Meral Akşener’in eskittiği ayakkabı, ıslattığı gömlek

27.09.2021 13:19

İşsizim, işsizsin, işsiziz..

25.09.2021 04:29

Keyif almak

24.09.2021 15:22

Kendim ettim kendim buldum

23.09.2021 13:30

Lütfü Türkkan’ın bundan sonrası

22.09.2021 06:32
Geçtiğimiz  haftayı mevsim gereği 6 düğün cemiyeti ile kapat

Olduğumuz yerde saymak

22.09.2021 13:00
Dünyada bütün sı

Kapalı göz açılınca

21.09.2021 13:05

Haddini bilmek...

15.09.2021 13:03
Türk insanının saatler süren ve sonuçsuz olduğu bilinen tartışmaları çok sevdiği öteden beri bilinir, “Meleklerin dişi yada erkek olup olma

Hazine yardımı

14.09.2021 15:51
12 Eylül 1980 ihtilali sonrası yeniden demokrasiye geçişte o gün siyasi gücü elinde bulunduranların “

Devlet vatandaşını kurumlara ezdirir mi?

13.09.2021 14:03
Son birkaç gündür bu sütunlarda Telekom ile ilgili mücadelemizi anlatmaya çalışıyoruz. Telefonda yaptığımız bilemediniz

Ben 12 Eylül’ün nesini seveceğim?

12.09.2021 15:52
Kaç yıl oldu 'Oniki Eylül' oldu olalı, İdareyi bu beyler ele aldı alalı, Senelerdir d

Kurumların vatandaşa ettiği zulüm

11.09.2021 16:48
Son 10-15 yıldır bilindiği gibi sosyal hayatımıza çok sayıda Platform girdi, günlük hayatımızı tanzim eden ne varsa tamamı paralı hale geldi, Birbiri ardına özelleştirilen kurumların bünyesinde oluşturulan bu platformlar birbirleri ile yarışarak daha fazla mü

Umudumuzu kaybedersek

10.09.2021 15:58
Sınırları içerisinde yaşadığımız bu zor coğrafyada karşı karşıya kaldığımız zorluklardan kurtulma adına verdiğimiz olağanüstü mücadeleyi bizimle birlikte b

Diyanet işleri

09.09.2021 12:27
Son bir haftadır Türkiye'de çok büyük bir kitle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın söylediklerini önce anlamaya sonra da yorumlamaya çalışıyor ancak şu ana kadar alışık olunmayan bir şekilde kamuoyuna yansıyan bu açıklamalar yine büy

Son 10 yılımız

08.09.2021 12:56
Ortalama insan ömrünün 70-80 yıl olduğu bir dünyada normal şartlarda beş yılın on yılın hesabın yapılması fazla bir anlam ihtiva etmeyebilir, İyi bi

Filozoflar ülkesi

07.09.2021 13:29
Son birkaç yıldır “fındık kabuğunu bile doldurmayan” saatlerce tartışılsa bile asla neticeye gidemeyen, başladığı andan itibaren ucunun nerede bittiği

Koronavirüs ile mücadele asıl şimdi başlıyor

06.09.2021 13:04
2020 yılı itibarı ile tüm dünya ülkeleri ile birlikte bizi de sarıp sarmalayan, önce ürküten sonra korkutan en sonunda da sevdik

Yanmak

04.09.2021 14:29
Kendi kendimizi dinlemek adına bir köşeye çekilip geçmişin muhasebesini yapmaya çalıştığımız çoğu zaman işin içerisinden çıkamadığ

Aşıya direnmek

04.09.2021 05:12

Kitap sevgisi

02.09.2021 13:35
Dün bir dostumuz ziyarete geldi, Çay-çorba faslından sonra “Sendeki bu kitap merakını anlamakta güçlük çekiyorum, okumad

Partilerin doğum sancıları

01.09.2021 15:15
1945 bütçe görüşmelerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün son başbakanı Celâl Bayar, Adnan Mende

Şehir yorgunları

31.08.2021 19:50
Son dönemlerde Edirne’den, Kars’a kadar  memleketimizin her tarafında yaşayan insanımızın önemli bir kısmı şehirlerin keşmekeşliğinden şikayetçi, Ekmeğini kazanmak için doğduğu köyden büyük şehirlerin kenar mahallelerine gelip yerleşen ancak

Zafer Bayramı

30.08.2021 13:36
Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı...

Geçen günler kalan günler

29.08.2021 16:29
Dünya görüşümüzün şekillenmesinde çok büyük katkıları olan rahmetli Atsız

Dürüstlük testi

26.08.2021 12:52
2 gün önce erken saatlerde bir ziyarete  gitmek için yola çıkıyoruz, Gideceğimiz bölgeye yakın bir yerde trafik polisleri  uygulama y

Peki bizi kim dövüyor?

25.08.2021 15:42
Belki yaşadığımız zaman itibarı ile belki de hayat tarzı vesilesi ile Sinemaya gitme alışkanlığı bizde fazlaca gelişmedi, Belli zamanlarda arkadaşlarımızın ısrarı ile gitmek zor

Dünya nimetini elinin tersiyle itmek

24.08.2021 12:58
Son dönemlerde kendilerini “Muhafazakar” olarak tanımlayan kitlenin var olan dünya nimetlerinden faydalanmak adına bırakın bizi kendilerini bile hayretler içerisinde bırakan değişimleri kendileri açısından belki normal olarak karşılanabilir, Kendileri

Teknoloji ekonomisi

23.08.2021 14:03
Çok partili hayata geçildi geçileli kurulan siyasi partiler iktidara geldiklerinde Edirne’den, Kars’a kadar olan sınırlar i&c

Neredeydik, Nerelere Geldik.?

22.08.2021 13:42
Son günlerde hayatımızın nerede iste tümünü avucunun içerisine alan siyasetten fırsat bulup dostlarımız ile bir araya gelebildiğimiz anlarda bundan sonra olabilecekleri konuştuktan sonra bir anda geçmişe dönüyor, belki de geçmişin güzel anla

Mülk Allah'ın ise...

20.08.2021 15:56
Bizim memlekette kendilerini bu dünyadan vazgeçmiş ve tamamen ahirete odaklanmış gibi görünen ama aslında hiçte öyle olmayan belli bir kitle var, bu kitle biraz da yaşı gereği hem bu dünyayı bırakmamak hem  de etrafında “Bu amcamız di

Afganistan’dan almamız gereken ders

19.08.2021 14:31
İçerisinde bulunduğumuz yüzyılın başında 1881 yılında hayata “Merhaba” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem dehası ile emperyalist güçler tarafından paramparça edilmeye çalışılan Osmanlı bakiyesi Türkiye

Kuşatma…

24.06.2015 12:50
Türkiye uzun yıllardır bin bir musibet ile karşı karşıya kalıyor, 1999 yılındaki Marmara depremi ile başlayan felaketler zinciri o gün bu gündür bir türlü yakamızı bırakmadı işin daha kötüsü bu belalar azalacağına artarak devam ediyor ve her yeni felak

Dünden bugüne

24.06.2015 12:48
Bizimde üzerinde yaşadığımız dünya her gün değişiyor, Dünyanın bu olağanüstü hızlı değişimine ayak uydurabilenler daha rahat bir hayat sürüyor, hayatı güzelleşenler bu durumu fark ettiklerinde  de yeni değişimlere yeni ufuklara doğru yelken a&cced