Hava Durumu

Yaşama dört elle sarılalım

Yazının Giriş Tarihi: 02.04.2023 13:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.04.2023 13:01

Sevgiliye iyi ki varsın sözleri de tam bir ilaçtır.

Onun yanındayken mutluluk ve huzur bulduğunuz, İçinizin neşe dolduğu, aşkla gelecek günlere baktığınız görülmez mi?

Bakalım  hayatın devamlılığına nasıl bakabiliriz?

Güneş içimizi ısıtırken, yağmur bizi ıslatmayacaktır. Aşka dört elle sarılırken yaşamımızın en güzel günlerinin ışığı bizim yaşam kaynağımız olmayacak mı?

Bakın baharın ayak sesleri gelmeye başladı o güzelim yapraklarını döken ağaçlarımız yeniden tomurcuklarını açmaya başladılar çiçekler adete bizde bu dünya da varız diye dans ediyorlar. Hiç bizler bir çiçek gördük mü artık sonbahar geldiğinde yeniden bahar gelmeyecek, bir daha güneş doğmayacak diye ah etsin?

Hiç kelebek gördük mü tırtıl olduğu döneme geri dönmek istesin veya kaderine söverek, “Ne vardı değişecek bir daha aynı hakkım olmayacak?” diyerek hayatından memnuniyetsizlik etsin? Ve bizler hiçbir ölü gördük mü “Bir gün daha yaşasaydım!” diye bizlere öbür dünyadan  haberler getirebilsin, bu dünyada tamamlamış olduğu hayatına özlemle, tükenmişlikle veya pişmanlıklarla sarılsın? Oysaki bilim adamlarının insan ölürken beyninin EGG sini ölçerek neler düşündüğünü tesbit ettiği ve bu incelemede ölürken yaşamında ki en güzel günleri hayal ettiğini düşündüğünü tesbit etmişlerdir.

O zaman bizlerden yaşadığımız hayatın tadına vararak yaşamalıyız lakin yarın başka bir hayat olmayacaktır.

Bizler bugün yaşıyorsak hayatın keyfini çıkaralım.

Çünkü yarının neler getireceğini kestirmemiz mümkün değil, bakın daha dün evlerinde keyifle oturan Ukraynalıların bugün tepelerine düşücek bombanın korkusuyla yaşadığı bir gerçek değil mi?

O zaman iyi ki varsın güzel hayatım senin bize sunduğun bu güzel günlerin etkisi ile keyf almaya çalışarak yeni güne merhaba demenin keyfini yaşamaya bakmalıyız.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.