Hava Durumu

Dolu dolu yaşa

Yazının Giriş Tarihi: 07.05.2024 09:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.05.2024 09:38

Yaşantınız da hastalanıp doktora gittiğinizde hemen sorduğu sorulara bakın ne göreceksiniz...

Sigarayı bırak, içki içme, günde 8 saat uyu, az ye, çok spor yap!

Eee, ne zaman mutlu olacağız? Ne zaman keyif alacağız? Fakat bunları yapan milyonlarca insan tanıdım hepsi de hayatının zirvesinde keyifle yaşıyor.

Hayat o kadar güzel ki çılgınca gezip tozmalı diye düşünür insan neden mi çünkü yaşamın  sürprizlerle dolu  çılgınca gezmeler sonuç mu bakın baharın güzellikleri insanı daha güzel yaşamak için cezbediyor.

Bakın yaşamı kısaca izleyin şunları göreceksiniz, yaşanılacak her yeni günde, yaşamın sarıp sarmaladığı  yeni ağlarını örmeye çalıştığını göreceksiniz. Her çıkılan bir merdivenin  mutlaka inişi olduğunu göreceksiniz.

Daha düne kadar bizleri evlere hapsedip yaşamlarımıza son noktayı koyan COVID'e yakalanıp hasta yatağında iyileşmeye çalışınca insan zirveye çıkınca hep orada kalacağımızı zanneder. İnsan nasıl bir olay yaşadığında sevinebiliyorsa, yaşadığı mutluluk ne kadar yoğunsa, bilmeli ki bir gün aynı hızla ve aynı yoğunlukla üzülebilir de…

İşte bu zor anlarda duyduğu en güzel sözünde her şey çok güzel olacak  sözü içimiz ısıtmaya yetmiyor mu?

Yaşantımız içerisinde bir şekilde insanlar girip çıkıyor hayatlarımıza…Kimi ölüyor, kimi evleniyor, kimi taşınıyor… Unutuyorsun… Seneler sayesinde hayatında bir dönem önem verdiğin kişileri. Burası ‘’fani dünya’’ demişler. Hepimiz sayılı günlerimizi doldurup göçüp gideceğiz. Ölüm zamanı geldiğinde, ‘’daha yapacaklarım var, biraz daha kalayım ‘’ deme şansımız ne yazık ki olmayacak. Yaşamın zorluğuna karşı, bize yaşam kaynağı verecek, karanlığımıza ışık olabilecek bir yaşam kaynağı bulmak gerekli.

Hastalanınca hayatın kıymeti nasıl sırtınıza biniyorsa sağlıklı olduğumuz zamanda hayatı çok severek etrafımızda olanların kalbini kırmadan yaşamanın keyfini çıkaralım değil mi?

Yaşamınızda ki en güzel şey keyif almaktır, kaç yıl yaşadığımızla olacak iş değil ya da içtiğimiz sütle, yoğurtla alakalı bir durum değil. yaşama güneş gözlükleriyle bakıyorsa insan, korkuyorsa yaşamdan , uçuk kaçık hayalleri yoksa, beklentileri yoksa önce keyif sözcüğüyle yaşam sözcüğünü yan yana kullanmayı öğrenmesi gerekir bence.

Çok yaşamayı bırak yaşamını mutluluklar içerisin de sevdiklerinle dolu dolu yaşamaya bak.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.