Hava Durumu

Bu mu kader?

Yazının Giriş Tarihi: 06.04.2023 09:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.04.2023 09:31

Hani derler ya bir varmış bir yokmuş inanın hayat aynı olmuş nasıl doğduk nasıl büyüdük ve nereye gidiyoruz? Hiç düşündük mü yada oturduğunuz şehrin köyün kasabanın mezarlığına gidip yarım saat oturdunuz mu?

Bakın orada sisin geçmişiniz yatıyor şöyle bir empati yapın; bakın çok şeylere kızacaksınız veya üzüleceksiniz inanın ki, sevineceğiniz çok az şey olacaktır.

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen kısa bir ömre neler sığdırmadık ki, meslek hayatına atılıncaya kadar okuduk bir meslek sahibi olduk bu kez yaşamak için çalıştık babamızın bizlere yaptıklarını bizde çocuklarımıza yaptık, baktık ki devlet senin artık işin bitti sana güle güle artık sen emekli bir vatandaşımızsın sevindik senelerce didinmenin karşılı olarak rahat edecektik deniz kenarında elimizde olta kendi akranlarımızla balık tutup sohbet edecektik öyle kurmuştuk yaşamımız boyunca hayallerimizi ama nerde. Bizler bunu hiç düşünmedik, şimdi bir kısır döngü içerisinde siyasilerin seçim vaatlerini dinliyoruz inanın çokta kızıyoruz madem yapacaktınız size verilen sürede neden yapmadınız.

Şimdi yeniden üç, dört dönem seçilenler hala yeniden seçilmek için kıyasıya yarış içindeler, artık demokrasiye geçelim beyler seçilecek olanları liderler değil halk ön seçimle belirlesin çalışırsa halk yeniden seçsin.

Yoksa bizler aynı yüzleri görmekten inanın bıktık sendikacıya bakıyorsun yıllardır aynı yüz STK lara bakıyorsun aynı yüz yani 85 milyonluk ülkede başka yüz yokmu o zaman biz devlet değiliz demek ki demeden kendimi alamıyorum.

Yaşlanınca artık yaşın geçmesi sonucu bazı hastalıklarda kapıyı çalmaya başlamıştır, sıra bulabilirsen derdini anlatabilecek tedavini olacaksın doktor fizik tedavi diyecek bu kez de bir sene sonraya gün verilecek bekle ki sıran gelecek bu bizlere yazık değil mi?

Zaten maaşlar geçinmeye yetmediği için devletin vereceği zamla yaşamını sürdürmekle kalcaksın. hayatın  bizim için o kadar zorlu ,yaşamla ölüm arasında kısacık bir zaman olduğunun idraki

Bakın dört mevsimi nasıl yaşadığımızı görün buzlu karlı dağlara bakın kış güneşini bile görse erimeye başlıyor demek ki dostluk eli kadar güzel bir şeyin olmadığını biraz düşünseniz düşmanlığın hiçte faydasının olmadığını göreceksiniz. yarınımızın ne olacağını bilemeyiz güneşin doğuşunu her zaman görme şansınız olmayabilir. Dost kazanıp onlarla daha fazla zaman geçirmenin yollarını arayın aksi halde yolun kısalığını anlayamayacaksınız bile,

Bizimde Avrupalılar gibi gezecek kadar paramız olsa da bizde hiç olmazsa komşu illerimizi gezme şansını yakalayabilirsek, ne güzel bir yaşama şansımız var diye sevineceğiz.

Fakat öyle zannediyorum ki bu zamlarla yaşamak  bizlerin kaderi olacağı olacaktır.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.