Hava Durumu

Bu müdür bu şehre lazım...

Yazının Giriş Tarihi: 26.06.2024 11:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.06.2024 11:13

Şehirleri anlamlı kılan, vasıflı kılan, çoğu zaman güvenli kılan insanlar vardır. Bu insanlar, benim gözümde erdemli insanlardır. Varlıkları şehrin psikolojisini düzeltir, duruşları geleceğe umutla bakmamızı sağlar. Hele bir de bu insanların işi gücü bu memlekete kendisini adamak, hizmet etmek, mesai mefhumunu toprağa gömüp, soluduğu şehrin havasının temiz olmasına katkı sunmak ise, benim için ayrı bir değeri, ayrı bir önemi vardır.

İşte böyle insanların yaşı büyük ya da küçük olsun fark etmez, her zaman elini öperim. Meslek hayatım borunca bu şehirde çok idareci gördüm, huysuz idareci, çalışkan idareci, babacan idareci vb. her türlüsünü gördüm özetle.

1980 darbesini yaşadım. O tarihte, şehirdeki yöneticilerin hepsinin nasıl bir anda darbe yönetiminin emrine girdiğine şahit olan biriyim. Valisinden emniyet müdürüne kadar tüm yöneticilerin nasıl sessiz sedasız bir şekilde koltuğunu darbe zihniyetine teslim ettiğini iyi bilirim. Bu nedenle 15 Temmuz’daki direniş belki de benim için bu ülkenin Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı'ndan sonraki en büyük direnişidir hiç şüphesiz. Bu süreçte, işgalci zihniyetin FETÖ örgüt elemanları marifetiyle nasıl ülkeyi işgal edeceği, planlarının bire bir deşifre edilmesiyle, o günün anlamı benim için çok büyüktür.

Önceki gün Kayseri Emniyet Müdürü Atanur Aydın ı makamında ziyaret ettim. Çok güzel çalışmalar yaptıklarını anlattı. 60 kişilik bir ekip kurduklarını, olaylara anında müdahale edildiğini anlattı. Uyuşturucu konusunda hiç taviz verilmediğini söyleyen Aydın, şehrimizde bunun ticaretini yapanların Afganlılar olduğunu söyledi. Sürekli sahada polisin olduğunu zaman zaman mahalleri kendisinin gezdiğini söyleyerek, "Bağımlı kişiler için mücadele etmek bizim asli görevimizdir. Bir kişinin bile heba edilmesi, bir kişinin bile bir anlamda gözümüzden kaybolmasına asla müsaade etmeyiz” dedi. Kayseri Emniyet Müdürü Atanur Aydın, "Uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahalle muhtarları ile annelerle bir araya geliyoruz" dedi..


Benim için sıradan bir Emniyet Müdürü değildir Atanur Aydın. Milletiyle hemhal olmuş, fakiri fukarası olan, garibanı koruyup kollayan, suçlulara taviz vermeyen önemli yöneticidir aynı zamanda. İnsanı vasıfların ne denli mühim olduğunu, yüreklere girmenin ne denli gerekli olduğunu, tüm meslektaşlarına nakşeden bir isimdir Atanur Aydın.

Kimileri Atanur Aydın'a çok başarı bir emniyet müdürü olarak bakabilir. Öyledir de… Ama bu özelliğinin yanında her yöneticide olmayan bir hasleti vardır. O da yüreği ile meselelere yaklaşmasıdır. Geçtiğimiz günlerde Emniyet Basın Bürosu'ndan gelen, aylık yaptığı çalışmaların yer aldığı sayısal verileri, suçlulara  aman verilmediğini göstermektedir.

Ayrıca Emniyet Teşkilatının her ferdinin çok sevdiği, Emniyet Müdürlerini mahcup etmemek için çok önemli operasyonlara imza atığı ekibin başındaki isimdir Atanur Aydın… Yüreği ile şehrine aşkla hizmet eden tüm yöneticilerime ve elbette ki Sayın Atanur Aydın'a memleketim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum…Şehrimize hoş geldiniz...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.