Hava Durumu

Sayın Valimize Aksaray Beratını vermek gerek

Yazının Giriş Tarihi: 03.10.2021 03:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.10.2021 03:10

Geçtiğimiz günlerde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tüm basın mensupları ile bir araya geldi.

Bizimde tam istediğimiz ve mücadele verdiğim olay buydu.

Sanırım yanılmışım…

Tüm basın mensupları derken, kendini bilmezlerim ayrılması gerektiğinide belirtmelimiyim.

Her neyse...

Basın mensubu ağırlığını taşıyamayan, Vali Bey'in karşısına geçince şirine arkasında, eleştiri adına hakaretlerde bulunanların son durumlarını canlı canlı gördük.

Hatta  Fenerbahçe'nin eski başkanına benzeterek, ondan dahi beceriksiz olduğunu iddia edenler, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Neymiş,büyük lokma yiyeceksin, büyük laflar etmeyecekmişin şu hayatta!

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu basın mensupları ile bir araya geldi.

Çok önemli mesajlar verirken, Aksaray için yapılacak çok önemli yatırımlarında kapıda olduğunun müjdesini verdi.

Mesela Ceviz Festivali...

Çok merak ediyorum nasıl olacak.

Pekmez Festivaline hayran kaldım.

İnşallah çok daha güzel olacaktır.

Hasandağı'nda yıllar yıllar önce yapılarak, sonra kaderine terk edilen bir otel var biliyorsunuz. Bu otel civarında yamaç paraşütü sporunun yarışmalarında gelen sporcuların, ihtiyaçlarına karşılık verebilecek,projeler hazırlanmış durumda.

Sayın Valimizin açıklamalarından burada ciddi çalışma ve yatırımların yapılacağı sinyalerini aldık.

Aksaray İl Özel İdare Genel Sereteri Yüksel Çelik’in gelmesi ile birlikte, özellikle ilçe ve beldelerde ciddi yatırımların oluşmaya başlaması, alışık olduğumuz bir tablo değil. Çok nadirde olsa İl Özel İdare'nin başına böyle becerikli adamlar gelir, önemli yatırımlar yapar. Onlar gidince yerine gelen 20 sene bu yatırımlarla övünür.

İşte tamda bunu yaşadığımız Aksaray’da, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan sonra ilimize Gelen Yüksel Çelik’in var gücüyle çalışarak her alanda hizmete soyunması  bizleri mutlu etti.

Bu kez gelen gideni aratmadı tabiri caizse...

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, geldiği ilk günden itibaren kendine çok sağlam bir ekip kurarak, varolan iyi ekipleri değerlendirerek, ve ekibinin arkasında sonuna kadar durarak bir farkındalık göstermişti.

Bence bugün bununda meyvesini toplamaya başladı.

Aksaray Tuz Gölü'ne iyi bir ivme kazandıran, yatırım anlamında ayakta alkışlanması gereken ve Teknofest yarışmalarına ev sahipliği yapan tesisin, gelenleri hayran bırakması, buraya verilen öneminde değerinin artmasına neden oldu.

Yine üç organize sanayininin temellerinin atılması için, ilk adımların Vali Aydoğdu tarafından atılmış olması beni ayrıca mutlu etti.

Yıllar evvel Aksaray Organize Sanayi kurulması için Aksaray’ın çektiği sancıları yakından bilen birisi olarak,organize sanayinin kurulmasının o kadar kolay olmadığını bilenlerdenim. Bir organize sanayi kurmak için gerekli prosedürleri tamamlasak bile buraya gelecek yatırımcıların, istekleri nazları niyazları bitmek bilmez.

Dolayısıyla bir organize sanayinin yapılması için yıllarca uğraşan Aksaray’a şimdi üç tane organize sanayi kurulacak olması, Aksaray’daki işsizliği son bulmasına,ekonomisin  şaha  kalkmasına,ve insanların yaşam standartların yükselmesine neden olacak.

Üstelik kurulması beklenen bu organize sanayilerden bir tanesine;  LC WAİKİKİ fabrika çalışmaları aralıksız devam ediyor. Fabrika 2022 yılının sonbaharında hizmete girecek. Fabrika tamamlandığında 5.000 kişiye istihdam imkânı doğacak.

Hepsi bu mu? Tabiki değil!

“İstanbul’dan önemli bir firma ile ön görüşmelerimizi tamamladık. 20 bin metrekare alana da büyük bir fabrika kurulacak" diyen Vali Hamza Aydoğdu’nun müjdeleride bitmedi.

Doğal bir turizm alanı oluşturmaya çalışarak NARLI GÖLÜ ve alanını turizme kazandırıldı. “Aksaray potansiyelini aşan bir il olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Aksaray 6-7 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyükşehir olacak. Bunu ben değil veriler söylüyor. Organize sanayi bölgemizde parseller bitmek üzere. Yakında yeni gelişmeler olacak yeni yatırımcılar şehrimize yatırım yapacak“ diyen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun Kadim Şehir Aksaray’a olan bağlılığının göz ardı etmemek lazım.

Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Narlı Göl...

“Narlı Göl'ün yarısı bizim yarısı ise Niğde'nin” diyen Aydoğdu” biz kendi bölgemize seyir terası ve misafir karşılama alanı yapıyoruz. Hasan Dağı için de görüşmelerimiz devam ediyor. Aksaray'ın tanıtıma çok ihtiyacı var.” derken, “Eskil'in yoğurdu var ancak kimse bilmiyor. Ortaköy'de peynirimiz var her yere burada peynir gidiyor ancak Aksaray'dan geldiğini bilmiyor. Bunları en kısa süre içinde tanıtarak Aksaray'a en büyük yatırımı yapmak istiyoruz" dedi.

Hepimizin bildiği ama dikkate almadığı bu konularda bilgi sahibi olmayı bile değer görmediğimiz konulardaki, analizleri bu şehri sağlam ellere teslim ettiğimiz anlamına geliyor.

Aslında Sayın Valimize Aksaray Beratını vermek lazım.

Bizden çok daha Aksaray’lı olan Sayın Valimizin ilk Valilik görevinin Aksaray olması falan bahane...

Bence tam bir Aksaraylı!

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.