Hava Durumu

Muğla Milas'ta sürdürülebilir kalkınma hamlesi

Muğla'da Milas Belediyes ürettiği projelerle fark oluşturmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2022 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2022 13:00
https://www.igfhaber.com
Muğla Milas'ta sürdürülebilir kalkınma hamlesi

MUĞLA (İGFA) - Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde yaşayan yurttaşların ekonomik refah seviyelerini arttırmak, vatandaşların yangın nedeni ile yaşadıkları ekonomik gelir kaybını telafi etmek ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı ile alternatif gelir yaratabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle geçtiğimiz yılın ağustos ayında yaşanan yangın felaketinin ardından mağdur olan vatandaşlara yapılan destekler, bölge insanının rahat bir nefes almasını sağladı.

Yangın sonrası, felaketten etkilenen 11 kırsal mahallede halı ipi dağıtılırken, KOZABİRLİK ile yapılan iş birliği doğrultusunda üreticilere ipekböceği larvası dağıtıldı.

Sürdürülebilir kırsal kalkınma anlayışıyla hayata geçirilen bu projeler ilk meyvelerini vermeye başladı. Akçalı Mahallesi’nde üreticiye dağıtılan ipekböceği larvaları koza verdi ve bu kozalar KOZABİRLİK tarafından üreticiden alındı.

Yine aynı şekilde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz bünyesinde dağıtımı gerçekleştirilen halı ipleri de kırsalda yaşayan vatandaşlara hem ek gelir kaynağı oluyor hem de Milas halıcılığının gelecek nesillere aktarılması sağlanıyor.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün kurulmasıyla birlikte çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, "Kırsal kalkınmayı çok önemsiyoruz. Hem bölgede yaşayan insanlarımızın kendi mahallelerinde kalmasını sağlıyor hem de onlara alternatif gelir kaynakları yaratıyoruz. Bu kapsamda ipekböceği dağıtımımız ve halı ipi dağıtımımız ile birlikte hemşehrilerimiz kendilerine gelir sağlıyor. Bu desteklerimiz ve yardımlarımız ilerleyen süreçte de artarak devam edecek" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.