Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

'Leyla'dan Sonra Ulusal Eğitim' Gaziantep'te

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde “Leyla’dan Sonra 5. Ulusal Eğitim Kampı Programı” düzenlendi.
Haber Giriş Tarihi: 08.05.2022 17:49

Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2022 17:49

www.igfhaber.com

GAZİANTEP (İGFA) - Leyla’dan Sonra Projesi eğitim kampı programının 5’incisi İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’nın ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in desteği ile Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Bu kapsamda özel bir otelde GBB Değerler Eğitimi ve Gönüllü Kuruluşlar Daire Başkanlığı ile GAÜN ortaklığında gerçekleştirilen eğitim kampına 53 tıp fakültesinden 278 öğrenci katıldı.  2 gün süren kamp programında Gaziantep’te kronik rahatsızlığı bulunan minik bedenler için gelecek dönemin planlaması, alanında uzman eğitmenlerce yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, düzenlenen kampta yaptığı konuşmada, Leyla’da Sonra Projesi’nin çok önemli olduğunu belirterek, “Siz bizim geleceğimiz ve umudumuzsunuz. Sizleri burada ağırlamak ve bu projenin bir parçası olmak bizler için çok sevindirici ve gurur verici. Gaziantep Tıp Fakültesi Gençlik Platformu’nun kronik hastalığı olan çocuklarla vakit geçirerek onlarla oyun oynaması ve bu projede kayda değer bir potansiyeli olması şehrimiz adına önemli. Çocuklarımızı uzun süren hastane günlerinde mutlu etmek ve hastanedeki zor süreçlerinde onların yüzlerini gülümsetmek örnek bir davranış" diye konuştu.

Programın devamında konuşmacı olarak yer alan Opr. Dr. Mehmet Emintürk ve Uzman Dr. Tutku Tanrıkulu Tek ise projenin hikayesinden ve hedeflerinden bahsederek Gaziantep’te atılacak adımlar hakkında konuştu.